Jump to content

Tworzenie serwitorów


Mr.Magick

Recommended Posts

Mr.Magick

Dobra to jedziemy... ;)

 

Od razu pisze ze nie stosuje tej metody Magii bo jest sprzeczna z prawidlami Magii Ceremonialnej,dlaczego?Odpowiedz jest w sygnaturze Seida:"W przeciwieństwie do magów, którzy najbardziej ze wszystkiego lubią skomplikowaną hierarchię,''to jest jedno ;) a drugie,ja raczej przywoluje,i sie staram dogadac,zamiast wymyslac sobie cos co jest w stanie przejac na Wami kontrole.

 

Ale po kolei,jak sobie wyhodowac serwitor:

 

znów zaczynamy od pytania "co to?" ehh, a więc co to są servitory? Otóż servitory są to byty astralne, mające na celu wykonać dla stworzyciela konkretne funkcje, zadanie, mogą nam służyć za bateryjki(o ile uznajemy istnienie energii), mogą mieć także funkcje bojowe, lecznicze, obronne. Cokolwiek sobie tylko zażyczymy, mówi się że servitor nie może myśleć(ale po pewnym czasie może zdobyć tą umiejętność), ale serrvitor nie musi mieć jednego celu, możemy stworzyć istotę myślącą ale mogącą wykonać wiele rzeczy (nieraz mogącą przerosnąć w konkretnych dziedzinach twórcę), ale o nich wspomnę w dziale "wyższa szkoła jazdy", teraz zaś przedstawię jak można stworzyć servitora no i dodam parę rad.

 

Na początek dam taką rade. Żeby servitora przywiązać do jakiegoś materialnego przedmiotu podobnego do jego zadań (np. servitora przechowującego energię do bateryjki). I druga rada, NIE BIEŻCIE SIE ZA TO NIE MAJĄC O TYM POJĘCIA.

 

1. Planowanie Servitora:

 

Najpierw trzeba wszystko zaplanować i nauczyć się na pamięć, żeby nie zastanawiać się w środku tworzenia "co tu miało być". Ale najpierw trzeba zrobić dokładny plan. Zupełnie tak jakby to był szkic nowo budowanego domu, no i nie zapomnijmy że jak nie zbudujemy ścian to dom się zawali, a jak nie damy drzwi to nie będzie jak wejść do środka.

 

Planujemy:

- jak ma wyglądać

- co ma robić

- ile czasu ma żyć

- skąd ma brać energie

- co umie i na jakie polecenia reaguje

 

2. Gromadzenie energii:

 

Ponieważ servitor żeby "ożył" musi dostać niezłego kopa energetycznego, dlatego niezbędne jest zgromadzenie energii odpowiedniej do tego i przestawienie je na energie o danym kolorze i charakterze co servitor (np. servitor bojowy - energia czerwona), możemy także użyć energii o gotowym już charakterze(np. servitor bojowy[znów] - weźmiemy energię z ognia, gdyż ogień jest jakby sam w sobie wojną i jest z nią blisko związany). Najlepiej rzecz jasna wziąć energię z wszystkiego wokół nas np. z roślin, no ale oczywiście jeśli stworzyliśmy wcześniej servitory "bateryjki" to rzecz jasna możemy skorzystać z ich energii. Następnie gdy zbierzemy energię formujemy ją przed sobą(najlepiej od razu w przedmiocie przez nas zamierzonym) w kulę o określonym przez nas kolorze zależnym rzecz jasna od celu servitora, lecz jeśli nie umiemy, zaraz, zaraz co to znaczy nie umiemy? Jesteście magami chaosu skoro to czytacie i nie ma dla was słowa nie umie, a jeżeli nie wiecie jak się do tego zabrać to won do bierek. No to by było na tyle przejdźmy do tworzenia rdzenia.

 

3. Tworzenie rdzenia:

 

Tworzenie rdzenia to tworzenie "mózgu" servitora, tu kodujemy wszystkie informacje, cele, umiejętności i komendy niezbędne do poprawnego działania servitora. Tu zamieszczacie wszystkie jego odnośniki do danych komend (np. gdy się połączymy i powiemy "przekaż" ma on nam przekazać całą swoją energię która nie jest niezbędna do jego funkcjonowania) jego reakcje na dane zachowanie, no i skąd ma brać energię, bo inaczej albo zdechnie z braku energii albo będzie ją brał od was. Zakodujcie tu też jak długo ma żyć, czyli czas autodestrukcji. No to teraz nauka procedur.

 

4. Nauka procedur:

 

Tu damy na początek jak się będziemy z nim kontaktować, odradzam kontakt non-stop bo wtedy możemy np. przez przypadek wydać rozkaz autodestrukcji i nawet o tym nie wiedzieć (np. po zapaleniu świeczki i powiedzeniu wyrazu "połącz"[jak to głupio brzmi]). No i oczywiście musimy mu go tu nauczyć jak ma wykonywać dane procedury, dokąd i w odpowiedzi na którą komendę, no i nie zapomnijmy że musimy go nauczyć tego, a nie nauczymy go czegoś czego nie umiemy(a umiemy wszystko prawda?). Nie zapomnijcie dopracować tego punktu bo np. jeśli nie pokażecie servitorowi kiedy przestać, to może on atakować ofiarę w nieskończoność , co przy okazji uniemożliwi jego autodestrukcje(jak ktoś programował to wie że jeśli się program zapętli to mimo wpisanego końca pętla się nie przerwie). Czas na przypisanie do przedmiotu, można rzecz jasna to minąć bo to mało ważne ale na początku sie przydaje, no i gdy mamy servitora mieć związanego z przedmiotem, wtedy lepiej podziała. Jak ktoś nie chce niech przejdzie do ostatnich wykończeń.

 

*. Przypisywanie do przedmiotu:

W tym punkcie nie chodzi o nic innego jak zmienienie kształtów energii servitora, tak aby była identyczna w astralu co w rzeczywistości (np. servitor bateria[i znów bateria] - czyli zrób go tak by wyglądał jak bateria). No i sklej go z tym przedmiotem astralnie tak żeby stali się jednością. Teraz czas na ostatnie wykończenia.

 

5. Ostatnie wykończenia:

 

Tutaj nadajemy mu imię i uruchamiamy go, wcześniej ustaloną komendą. No i cieszymy się z naszego własnego dzieła, aaa i jeśli ktoś nie przypisał go do przedmiotu niech mu nada jakiś kształt, ale to niekonieczne.

 

6. Rady:

 

- ustalić czas działania - po to bo za długo żyjący servitor może, wbrew naszym zamiarom zdobyć świadomość co może spowodować odwrócenie się go przeciw nam, jeśli zdecydował że go źle traktowaliśmy.

- Ludzie nie zapomnijcie go odpalić, bo inaczej to będzie jak postawienie czajnika na palnik nie podpalając gazu, w efekcie woda się nigdy nie zagotuje (chyba że w to uwierzymy ale wtedy nie potrzebowalibyśmy servitora)

- Pamiętajcie stworzyliśmy serwitora, więc to my nad nim władamy, ale też nie mieszajmy go z błotem, bo może uzyskać świadomość i obrócić się przeciw nam gdy będzie najmniej odpowiedni moment

- Nie zapomnijcie określić umiarów, żeby się nie przeładował i nie zapadł w jakąś bezsensowną pętle

- Nie używajcie tego jak nie jesteście pewni siebie(szkoda energii w otoczeniu)

- Pamiętajcie że servitor nie musi być tylko służącym jak jesteście dość silni możecie mu nadać moc myślenia, przez co możecie stworzyć bardzo dobrego i przydatnego przyjaciela(ale jak nie umiecie to równie niebezpiecznego wroga)

.

 

Powrót.

 

artykul ze strony:Mistyczny Wymiar - Servitory.

 

Pomyslcie nad tym...Magia tez dziala w wymiarze astralnym,wiec dzialania opisane powyzej dotycza tez Magii.Wedlug mnie,mogace zadzialac,ale nigdy bym sie tego nie podjal,te sporty nie dla mnie,nie dla mnie co nie znaczy ze niedzialajace sporty.

Pozdr

 

__________________________

 

Post wyekstrahowany z tematu Magia Chaosu Adam1989

Edited by Kobalt60
zaznaczenie cytowanego fragmentu
  • Like 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Nie czytałeś np Magii Chaosu Phila Hine? Z serwitorami wiążą się pewnie zagrożenia, co z resztą jest już powiedziane w pierwszym poście, dla własnego bezpieczeństwa najpierw poczytaj trochę książek albo pobaw się sigilami.

Link to post
Share on other sites

Mój przedmówca ma rację :)

 

Serwitory na początek, bez wcześniejszej praktyki to kiepski pomysł(szczególnie, że nie łapiesz tego opisu).

 

Możesz poćwiczyć obsługę sigili i ew. spróbować w późniejszym momencie tworzyć "sigile" po przez łączenie znanych(lub własnych) symboli magicznych(dobierając odpowiednio ich znaczenie i ew. uzupełniać dodatkowo klasycznym sigilem).

 

Metoda opisana trochę w rozdziale "ewokacja" Psychonauty(dobrze pamiętam?).

 

Eidt: Poza tym mógłbyś wykazać się też kreatywnością i zmodyfikować procedurę pod siebie

Edited by Kobalt60
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych.