Skocz do zawartości

Tranzyty do progresywnych planet


MagiQ

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Kilka różnic:

 

1) tranzyty do planet urodzeniowych są znacznie lepiej opisane i częściej używane niż drugi przypadek

2) są też prawdopodobnie bardziej poważane

3) tranzyty do planet urodzeniowych mogą być używane "osobno", ale tranzyty do planet progresywnych już słabiej i poleca się zrobić "potrójne koło" z wpływami, aby nie powychodziły różne "dziwne rzeczy"

 

Samo tłumaczenie jest procesem skomplikowanym i mogło by zająć... potężny artykuł astrologiczny. Trochę więcej można przeczytać w tej anglojęzycznej książce, którą posiadam: Llewellyn's Complete Book of Predictive Astrology: The Easy By Kris Brandt Risk | eBay .

 

Jednak sama tematyka jest obecnie uboga, ponieważ zdaję sobie sprawę, że większość astrologów w sposób wyraźny nie opisała (przykładowo) różnic pomiędzy dyrekcjami, progresjami, tranzytami na dyrekcje, tranzytami na progresje, tranzytami na solariusz, więc tutaj mógłby powstać nawet... nowy podręcznik, albo co najmniej kurs. A tak, będziemy mieli intuicyjne poszukiwania połączone z próbami znalezienia Graala, jeśli będziemy chcieli używać kilkunastu (!) technik naraz.

 

Jeśli więc o mnie chodzi, to sam nie potrafię PRECYZYJNIE opisać różnicy pomiędzy tranzytem/natalnym oraz tranzytem/progresją. Widziałem już takie próby, ale mnie to one nie satysfakcjonują...

 

Pozdrowienia!

  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 lata później...
Gość Jaglanka

Ja na podstawie moich obserwacji mogę powiedzieć, że tranzyty na solariusz działają bardzo mocno. Jak się nie wie o co chodzi bo przecież mam takie "fajne" tranzyty aktualnie w radixie warto spojrzeć na tranzyty działające na aktualny solariusz - szczególnie przejścia przed domy solarne. Mogą one okazać się dużo bardziej adekwatne w stosunku do rzeczywistości niż tranzyty na radix - szczególnie jeśli planeta tranzytowa idzie w solariuszu przez dom trudny jak 8 czy 12 - wtedy problemy będą "szły" z domu w radixie lub z nim będą związane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ale jest również i odwrotnie - przejście tranzytowe przez solariusz może nie dać większych lub nawet i żadnych efektów, to też sprawdzone jest na własnym radixie (bo ten znam najlepiej i mam możliwość weryfikacji na bieżąco).

W tym wszystkim jest tyle wzajemnych zależności, że można się pogubić. Ja nigdy nie interpretuję solara w oderwaniu od natalnego i progresji, a jak do tego tranzyt bieżący wdepnie, to dopiero mam pewność, że zdarzenie będzie miało miejsce.

Chociaż swego czasu były niejakie rozbieżności między moją interpretacją a mojej prof, ponieważ ja przewidziałam tylko rodzaj zdarzenia nie przykładając się zbytnio do oceny jego wagi, a ona tą wagę oceniła. To był mój błąd, no ale na błędach człowiek się uczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaglanka

Oczywiście - radix jest jak najbardziej podstawą do interpretacji solariusza. Nawet odpuszczając resztę (bo nie każdy chce tak wszystko dokładnie wiedzieć ;) ) bez radixu ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam

 

Jaka jest różnica między tranzytem do planety urodzeniowej a tranzytem do planety progresywnej ?

 

Tranzyty do progresji pokazują najbardziej aktualne wydarzenia. Raczej sporo astrologów je stosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...