Jump to content

Tranzyty do progresywnych planet


MagiQ

Recommended Posts

  • 1 month later...

Kilka różnic:

 

1) tranzyty do planet urodzeniowych są znacznie lepiej opisane i częściej używane niż drugi przypadek

2) są też prawdopodobnie bardziej poważane

3) tranzyty do planet urodzeniowych mogą być używane "osobno", ale tranzyty do planet progresywnych już słabiej i poleca się zrobić "potrójne koło" z wpływami, aby nie powychodziły różne "dziwne rzeczy"

 

Samo tłumaczenie jest procesem skomplikowanym i mogło by zająć... potężny artykuł astrologiczny. Trochę więcej można przeczytać w tej anglojęzycznej książce, którą posiadam: Llewellyn's Complete Book of Predictive Astrology: The Easy By Kris Brandt Risk | eBay .

 

Jednak sama tematyka jest obecnie uboga, ponieważ zdaję sobie sprawę, że większość astrologów w sposób wyraźny nie opisała (przykładowo) różnic pomiędzy dyrekcjami, progresjami, tranzytami na dyrekcje, tranzytami na progresje, tranzytami na solariusz, więc tutaj mógłby powstać nawet... nowy podręcznik, albo co najmniej kurs. A tak, będziemy mieli intuicyjne poszukiwania połączone z próbami znalezienia Graala, jeśli będziemy chcieli używać kilkunastu (!) technik naraz.

 

Jeśli więc o mnie chodzi, to sam nie potrafię PRECYZYJNIE opisać różnicy pomiędzy tranzytem/natalnym oraz tranzytem/progresją. Widziałem już takie próby, ale mnie to one nie satysfakcjonują...

 

Pozdrowienia!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 years later...
Guest Jaglanka

Ja na podstawie moich obserwacji mogę powiedzieć, że tranzyty na solariusz działają bardzo mocno. Jak się nie wie o co chodzi bo przecież mam takie "fajne" tranzyty aktualnie w radixie warto spojrzeć na tranzyty działające na aktualny solariusz - szczególnie przejścia przed domy solarne. Mogą one okazać się dużo bardziej adekwatne w stosunku do rzeczywistości niż tranzyty na radix - szczególnie jeśli planeta tranzytowa idzie w solariuszu przez dom trudny jak 8 czy 12 - wtedy problemy będą "szły" z domu w radixie lub z nim będą związane.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Ale jest również i odwrotnie - przejście tranzytowe przez solariusz może nie dać większych lub nawet i żadnych efektów, to też sprawdzone jest na własnym radixie (bo ten znam najlepiej i mam możliwość weryfikacji na bieżąco).

W tym wszystkim jest tyle wzajemnych zależności, że można się pogubić. Ja nigdy nie interpretuję solara w oderwaniu od natalnego i progresji, a jak do tego tranzyt bieżący wdepnie, to dopiero mam pewność, że zdarzenie będzie miało miejsce.

Chociaż swego czasu były niejakie rozbieżności między moją interpretacją a mojej prof, ponieważ ja przewidziałam tylko rodzaj zdarzenia nie przykładając się zbytnio do oceny jego wagi, a ona tą wagę oceniła. To był mój błąd, no ale na błędach człowiek się uczy ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Jaglanka

Oczywiście - radix jest jak najbardziej podstawą do interpretacji solariusza. Nawet odpuszczając resztę (bo nie każdy chce tak wszystko dokładnie wiedzieć ;) ) bez radixu ani rusz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Witam

 

Jaka jest różnica między tranzytem do planety urodzeniowej a tranzytem do planety progresywnej ?

 

Tranzyty do progresji pokazują najbardziej aktualne wydarzenia. Raczej sporo astrologów je stosuje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...