Jump to content

Dwa skrypty


wiwi14741

Recommended Posts

Hej :) Mam pytanie, czy można nosić dwa skrypty runiczne? Mam jeden na ochronę (nie wiem czy mogę go tu podać) i chciałabym dołożyć do tego skryp na naukę (brak koncentracji i nic mi się nie chce) i zdanie egzaminu Kenaz, Ansuz, Berkano. Jestem totalnie zielona w runach a wiem że mają potężną moc.

Proszę o odp :)

Link to comment
Share on other sites

A po co aż trzykrotnie powtórzona Tiwaz? Runa Tyra, wojowniczego boga absolutnej sprawiedliwości? Poza wszystkim ochronie raczej nie służąca, taki skrypt, zwłaszcza z trzykrotnym odwołaniem do Tyra, zamiast chronić, wiele będzie od Ciebie wymagać, przede wszystkim postępowania bezwzględnie uczciwego i sprawiedliwego... i tylko w takim przypadku Tyr wzmocni Twoje własne działania, łącznie z pomocą w osiąganiu rozmaitych zwycięstw i siłą w stawianiu na swoim gdy trzeba walczyć, również z niesprawiedliwością i nieuczciwością, natomiast mogą nastąpić rozmaite nieprzyjemne konsekwencje, gdy to postępowanie takie nie będzie. Wyjaśnij też może, w jaki sposób Twoim zdaniem rozkosz sygnalizowana przez Wunjo ma działać ochronnie w świetle dnia (Dagaz)?

Edited by Hrefna
Link to comment
Share on other sites

Ja je dostałam od tarociski, miały mnie chronić przed "wampirami emocjonalnymi", przed ludźmi którzy mnie wykorzystują.

Mogę z nich bezpiecznie korzystać? Dostałam je rok temu.

Link to comment
Share on other sites

A co ma tarocistka wspólnego z runami, przepraszam? I już Ci napisałąm, czemu ten skrypt "na ochronę" raczej nie ma możliwości ochronnnego działania, a jeśli już, to w konkretnych, również wyszczególnionych przeze mnie warunkach...

 

Drugi moim zdaniem nie pomoże ani nie zaszkodzi, chociaż z Kenaz bym uważała, z jednej strony niby światło pochodni, ale z drugiej - i o wiele bardziej moim zdaniem, wrzód i choroba...

Link to comment
Share on other sites

Nic.

Anzuz może wzmocnić zdolności komunikacyjne, ale jednocześnie zwraca uwagę Jednookiego Boga, władcy Run. To może być kłopotliwe i przynieść nieoczekiwane skutki. Berkano to runa Frigg, Milczącej Bogini, opiekunki kobiet i rodziny. Jesteś kobietą, tę runę możesz zatem stosować ochronnie... Pojedynczo. Wzmocni też Twoją pewność siebie.

 

Jeśli chodzi o skupienie, naukę i tak dalej - tylko własna praca, nie pomoże w tym żaden skrypt. Determinacja i skupienie na osiągnięciu założonego sobie celu (zdanie egzaminu itd.). Po prostu nie ma takiego zestawienia run, ani takiej runy, która by to "załatwiła". Sama Ansuz ewentualnie, przed samym egzaminem, jeśli uczciwie się do niego przygotujesz, sprawi, że będziesz bardziej "wymowna" i przekonująca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...