Jump to content

Kał zamiast proszku do prania

pawel116

Recommended Posts

Witam,

Miałem mega pokręcony sen:

Chciałem nastawić pranie, zebrałem wszystkie ręczniki do kupy i włożyłem je do pralki. Nasypałem proszku do pierwszej przegrody w szufladce, ale w pewnym momencie go zabrakło. Poszedłem więc do pokoju, wziąłem starą gazetę i rozłożyłem na podłodze, po czym wypróżniłem się na nią! Widział to mój ojciec, który akurat siedział w fotelu. Następnie zwinąłem gazetę wraz z odchodami i mu ją wręczyłem, a on zaczął ją ugniatać albo coś w tym stylu, tak by zmieściło się do pralki. Kiedy skończył, wziąłem od niego ten cały ładunek i wrzuciłem wprost do bębna, licząc że się rozpuści. Po uruchomieniu pralki zauważyłem pianę w bębnie, więc stwierdziłem, że ów 'proszek' spełnia swoją rolę.

Proszę o interpretację.

Pozdrawiam

Edited by pawel116

rozwalają mnie twoje sny "złożyłem wszystkie ręczniki do kupy" i dodałeś kupy :D zauważyłeś jaką zrobiłeś grę słów. Najpierw karaluch, teraz kupa - nie masz zbyt dużo pedantów i porządku dookoła? Bo coś cię ciągnie do chaosu.

nie masz zbyt dużo pedantów i porządku dookoła?

Ja i mój ojciec jesteśmy pedantami, a zwłaszcza on ;P

Cieszę się, że mój sen poprawił humor co poniektórym ;)

Witam,

Miałem mega pokręcony sen:

Chciałem nastawić pranie, zebrałem wszystkie ręczniki do kupy i włożyłem je do pralki. Nasypałem proszku do pierwszej przegrody w szufladce, ale w pewnym momencie go zabrakło. Poszedłem więc do pokoju, wziąłem starą gazetę i rozłożyłem na podłodze, po czym wypróżniłem się na nią! Widział to mój ojciec, który akurat siedział w fotelu. Następnie zwinąłem gazetę wraz z odchodami i mu ją wręczyłem, a on zaczął ją ugniatać albo coś w tym stylu, tak by zmieściło się do pralki. Kiedy skończył, wziąłem od niego ten cały ładunek i wrzuciłem wprost do bębna, licząc że się rozpuści. Po uruchomieniu pralki zauważyłem pianę w bębnie, więc stwierdziłem, że ów 'proszek' spełnia swoją rolę.

Proszę o interpretację.

Pozdrawiam

Trochę dopełnię interpretację Oazy.

Samo pranie wskazuje na tzw. 'pranie brudów' - tych życiowych. Ręczniki z kolei symbolizują przedmiot wymazujący - na poziomie duchowym - przykre doświadczenia.

Z kałem to jest różnie i jego symbolika jest 'płynna' - można go rozumieć, jako neurozę, problemy na tle seksualnym, nawet perwersje seksualne, ale i (jak zasugerowała Oaza) pedanterię i potrzebę porządku.

Ja spróbuję jednak przedstawić jeszcze inne znaczenie tegoś symbolu - wewnętrzne 'brudy', potrzebę oczyszczenia duchowego.

Idąc tym tropem, sen będzie bardzo spójny. Właściwie połączyłabym tu tę pedanterię z wewnętrznym oczyszczeniem.

Wrzuciłeś te odchody do bębna - chciałeś je 'wyprać', oczyścić z toksyn/brudu/'bakterii'. Co ciekawe, sięgnąłeś po to w momencie, kiedy zabrakło ci proszku - narzędzia, które miało ten 'brud' usunąć.

Wygląda więc na to, że stwierdziłeś, że takie 'spieranie', usuwanie starych bolączek, oczyszczanie się z nich - będzie niedostateczne i potrzebujesz do tego dodatkowego 'wyrzucenia' z siebie złych emocji, czy zadawnionych problemów.

Ojciec to racjonalne, przemyślane postępowanie - więc to by się zgadzało.

Uściślając:

Sen tłumaczy (właściwie to wskazuje, że już do tego doszedłeś), że przyszedł czas na wewnętrzne, duchowe oczyszczenie. Że nie wystarczy powierzchownie pogodzić się z przykrymi przeżyciami, ale potrzeba jakiegoś głębszego 'kopa'. Wyrzucenia z siebie pewnego ładunku emocji, które bazują na niepowodzeniach, nieprzyjemnych doświadczeniach. Potrzebujesz przysłowiowego 'wykrzyczenia się'.

Polecam się za to zabrać (o ile jeszcze tego nie zrobiłeś - sen może mówić o niedawnych zdarzeniach) ;)

Pozdrawiam.