Jump to content

magnes, przyjaciel, serce, papierosy

magmag

Recommended Posts

Prosze o interpretacje:)

Sen w calosci byl dosc dlugi, ale opisze tylko fragment, ktory wydaje mie sie najbardziej istotny.

Otoz stalam na czyms w rodzaju tarasu, to byla nieznajoma mi okolica. Rozmawialam na jakies luzne tematy z kilkoma kolegami/znajomymi, z ktorymi od bardzo dawna nie mam zadnego kontaktu. Palilam papierosa podczas rozmowy. Stal obok mnie moj przyjaciel(byly partner z zamierzchlych czasow), glaskal mnie po kolanie podczas rozmow, rowniez palil papierosa. Pojawilo sie z czyjejs strony pytanie czy cos nas laczy, padla odpowiedz (przyjaciela), ze kiedys mialam tam - wskazal dlonia na serce- magnes, a teraz juz go tam nie mam. Zaskoczyla mnie ta odpowiedz, rzucilam niedopalka i odeszlam. Nie chcialam z nim rozmawiac. Przez chwile szedl za mna, ale kiedy obrocilam sie juz nikogo nie bylo. Czulam, ze jest mi strasznie przykro.

Dodam, ze z przyjacielem rowniez od dawna nie rozmawialam, jakis czas temu dowiedzialam sie, ze moze bedzie mozliwosc spotkania sie w tym roku, wiec byc moze temu zawdzieczam jego obecnosc we snie.

Pozdrawiam :)

Witam!

Szkoda że nie opisałaś całego snu. Ale postaram się coś powiedzieć odnośnie sceny z tarasu.

Taras jest symbolem świata zewnętrznego a raczej tego jak go postrzegasz czasem czujesz się zawieszona pomiędzy ludźmi to tak jakbyś nie stąpała po ziemi a głowę nosiła w chmurach. Ludzie cie tu odnajdują ale nigdy nie wiedzą do końca o co właściwie ci chodzi - i to właśnie znaczy dym papierosowy - nie jasność sytuacji i zrozumienia, coś przed światem ukrywasz. Rozumiał cie tylko ten twój znajomy - ten od paierosa a może nie tyle co cię rozumiał a intuicyjnie wiedział o co ci chodzi (to właśnie ten magnes w sercu) ale stracił do ciebie cierpliwość gdyż to nie była tylko przyjaźń przynajmniej z jego strony - to symbolizuje to to twoje odwrócenie - zastawiłaś go samego z jego sercowymi rozterkami - jakbyś zabrała mu nadzieję, że coś może z tego wyjść więcej, a gdy zniknął z twojego życia sama zrozumiałaś, że i z twojej strony nie była to tylko przyjaźń i to symbolizuje to twoje rozgoryczenie, że nie poszedł za tobą.

Pozdrawiam:

Sławomir

Bardzo dziękuje za odpowiedz.

Późniejsza cześć snu to był zlepek dziwnych sytuacji (mężczyzna sprzedający mi zgrzewke piwa, którego klient wczesniej nie przyjął, i jakaś próba przed koncertem, w której nie brałam udziału- pojawilam sie tam na chwile).

To co opisałes dokładnie odzwierciedla nasze rozstanie, nie miał cierpliwości, a ja pózniej tego zalowalam. Nie zgodzę sie jedynie z tym magnesem, bo w rzeczywistosci czułam, ze on wcale mnie nie rozumie, zawsze było coś wazniejszego ode mnie (a przynajmniej ja tak to odbieralam).

Dzisiaj znów mi sie snil i nie zwracał na mnie kompletnie uwagi, co rownież mnie zabolalo. Próbowałam o niego zabiegać lecz bezskutecznie.

Niewiele wiecej pamietam z dzisiejszego snu. Jechalam drogim autem z prezenterka telewizyjna, po czym chodziliśmy przez pola pełne niskich, gestach krzakow ( tak, ze nie dało sie przejść miedzy nimi, a po ich wierzchu), pózniej przechodzilismy przez osiedla wybudowane na polu, nowe bloki, domki willowe. Na koniec trafiliśmy do dużego domu i tam rozgrywała sie reszta snu i cześć z przyjacielem.

Przepraszam za chaos i czasem brak polskich znaków, pisze w telefonie i cieżko mi z rana to wszystko ogarnąć ;)

Miłego dnia!

Edited by magmag