Jump to content

Prawda o sobie... ;)

SacralNirvana

Recommended Posts

1. Czy jestem obiektywna w stosunku do innych? - Krol Kielichow

Ogolnie staram sie patrzec na innych przez pryzmat siebie, swoich doswiadczen, ewentualnie wczuc w ich polozenie. Takze nie wiem, czy mozna to nazwac obiektywnym spojrzeniem na innych, jezeli "lubie" stawiac sie na ich miejscu i rozpatrywac to na zasadzie "co ja bym na ich miejscu zrobila, pomyslala, poczula?". Takze w duzej mierze kieruje sie tu empatia a takze doswiadczeniem osobistym w zyciu, tym, czego sama doswiadczylam, zaznalam.

2. Czy umiem realnie ocenic sytuacje? - 6 Bulaw + 9 Monet ---> suma III Cesarzowa; HB XV Diabel i VI Kochankowie

Mysle, ze to roznie bywa. Mam ogolnie potencjal do tego, zeby niechciane przeze mnie fakty czy sytuacje manipulowac podlug wlasnego zyczenia i chciejstwa. Lubie sobie poMAGowac. Cesarzowa tez moze wskazywac na dzialania podlug siebie i wlasnych zyczen. Diabel i Kochankowie sugeruja, ze sa we mnie ograniczenia, ktore gdzies tam trzymaja mnie pewnych wzorcow dzialan. Takze z tym realnym ocenianiem sytuacji tez, tak mysle, roznie bywa.

3. Czego nie chce dostrzec? - Krolowa Kielichow + I Mag ---> suma XIII Smierc; suma HB I Mag

Ze wiele spraw oceniam przez pryzmat emocji i i chciejstwa. Wlasnie, jak wyzej, lubie MAGowac...

Co czasem ma swoje plusy, bo udaje mi sie czasem osiagac rzeczy, ktore inni uznaja za niemozliwe, ale wlasnie. Nielatwo mi sie pogodzic z tym, gdy inni twierdza, ze cos sie nie da, ze cos jest niemozliwe. Probuje doslownie wszystkiego, zeby to jednak przepchnac. Dzialam na zasadzie, ze jak nie drzwiami to oknem.

4. Jaka wartosc ma dla mnie prawda? - 10 Monet

Przeogromna. Szczerosc, prawda - to dla mnie podstawa, absolutna podstawa.

5. Czy umiem spojrzec na siebie z boku? - 6 Mieczy + 2 Kielichy ---> suma XIV Umiarkowanie; suma HB VIII Sprawiedliwosc

Tak. Na siebie tak. Potrafie odciac sie od wlasnych wyobrazeni spojrzen na siebie oczami innych.

6. Czy jestem szczera wobec siebie? - Krolowa Mieczy

Tak. Potrafie na siebie spojrzec bez zbednych emocji.

Ogolnie. Wobec siebie jestem szczera, ale wobec roznych sytuacji nie do konca. Zrodlo to ma takie, ze uwazam, ze "realna" ocena sytuacji w zyciu jest relatywna i jako MAGowie naszego przeznaczenia ZAWSZE mozemy pewne sprawy plynnie zmieniac. I to chyba ukazalo sie w kartach.

Siebie jednak (chyba, tak mi sie wydaje, po kartach tez), potrafie ocenic bez zbednych emocji i obiektywnie.

• Maestro

spoglądasz na innych przez pryzmat emocji, masz dużo sympatii dla ludzi co sprawia, że umiesz im szybko wybaczać, nawet gdy postępują/postąpili nie fair

2. Czy umiem realnie ocenic sytuacje? - 6 Buław + 9 Monet ---> suma III Cesarzowa; HB XV Diabel i VI Kochankowie

w zasadzie i tak i nie, wydaje mi się, że wiele tu się rozbija o Twoją sympatię do osoby, którą oceniasz, jak kogoś lubisz to umiesz przymknąć oko;)

3. Czego nie chce dostrzec? - Krolowa Kielichow + I Mag ---> suma XIII Smierc; suma HB I Mag

jesteś bardzo czuła i wrażliwa, co oznacza, że niekiedy możesz zostać poddana drobnej manipulacji, czarowaniu, szczególnie jak dana osoba ma taki dar

C

poznanie prawy to dla Ciebie poczucie bezpieczeństwa i stabilności

5. Czy umiem spojrzec na siebie z boku? - 6 Mieczy + 2 Kielichy ---> suma XIV Umiarkowanie; suma HB VIII Sprawiedliwosc

sądzę, ze tak, umiesz się odciąć jak piszesz od wyobrażeń

jesteś nawet niekiedy zbyt surowa wobec siebie

Dzieki Inez... :bukiet: Duzo prawdy jest w tym, co napisalas. Tak, patrze czesto przez pryzmat emocji i tak, czasem sympatia do kogos sprawia, ze przymykam oko na pewne niedociagniecia ze strony tej osoby. I fakt, dla siebie jestem rzeczywiscie bardzo surowa. Czesto oceniam siebie duzo ostrzej niz osoby postronne.

• Maestro
Dzieki Inez... :bukiet: Duzo prawdy jest w tym, co napisalas. Tak, patrze czesto przez pryzmat emocji i tak, czasem sympatia do kogos sprawia, ze przymykam oko na pewne niedociagniecia ze strony tej osoby. I fakt, dla siebie jestem rzeczywiscie bardzo surowa. Czesto oceniam siebie duzo ostrzej niz osoby postronne.

Ja mam podobnie...Jak kogoś darzę dużą sympatią, to potrafię szybko wybaczyć...to nie zawsze jest dobre, bo przez to bywam wykorzystywana...Siebie też bardzo surowo oceniam...

Guest MyStErIoUs_WoMaN

Jesteś osobą uprzejmą o ciepłym sercu i z natury bardzo uczciwą - wiarygodną...hmm, tylko sądzę że Twoja życzliwość i łaskawość dla innych, oraz to że potrafisz się wczuć w ich problemy czy ogólnie sytuacje, mogą czasem powodować że tego obiektywizmu zabraknie....

2. Czy umiem realnie ocenic sytuacje? - 6 Bulaw + 9 Monet ---> suma III Cesarzowa ;HB XV Diabel i VI Kochankowie

Nooo zdarza Ci się przymknąć oczy na pewne kwestie...czasem się zdarza że patrzysz na "coś" swoimi oczami i widzisz tak jak chcesz - bywają sytuacje które zupełnie nie pozwalają na realną ocenę danej sytuacji...

Ze wiele spraw oceniam przez pryzmat emocji i i chciejstwa. Wlasnie, jak wyzej, lubie MAGowac...Co czasem ma swoje plusy, bo udaje mi sie czasem osiagac rzeczy, ktore inni uznaja za niemozliwe, ale wlasnie. Nielatwo mi sie pogodzic z tym, gdy inni twierdza, ze cos sie nie da, ze cos jest niemozliwe. Probuje doslownie wszystkiego, zeby to jednak przepchnac. Dzialam na zasadzie, ze jak nie drzwiami to oknem. ~ dokładnie tak, wiesz też że masz wielki wpływ na innych - siłę sugestii i chyba czasem to wykorzystujesz (?) :D bo Mag to też taki trochę przebiegły Gość :)....

Najwyższą...dla Ciebie jest jedną z Najważniejszych wartości...

Zdecydowanie tak ~ jeśli nawet Ci się zdarzy że gdzieś sie zagalopujesz, umiesz przystanąć, wyciszyć się i obiektywnie ocenić wszystko co robisz, mówisz etc. - posiadasz umysł skłonny do pojednania...jeśli zajdzie taka potrzeba - umiesz się przyznać do "błędu"...

Tak...jesteś osobą uczciwą, przestrzegającą zasad i unikającą kłamstwa/obłudy - a jeśli idzie o "spojrzenie na siebie" umiesz to zrobić z dystansem (nie ubarwiasz na plus, dostrzegasz też minusy), przestrzegania tych cech o których wcześniej napisałam - od siebie wymagasz jeszcze bardziej niż od innych - jeśli więc idzie o Twoją szczerość wobec siebie, to tu nie ma zmiłuj się...

No, nie oszukujesz innych nie oszukujesz też sama siebie...

Dzieki Mysti... Masz racje co do puntku, ze zdarza mi sie, choc niezmiernie rzadko, wykorzystac moje umiejetnosci pomanipulowania, zeby osiagnac jakis cel. Ale przyznam, ze naprawde bardzo rzadko, gdy czuje sie do tego zmuszona.

Ale fakt, ze mam ku temu ciagutki i zdaje sobie sprawe, ze potrafie miec wplyw na sposob myslenia i dzialania innych.

Krol kielichow, to ktos kto duzo przeszedl, jest empatyczny, pomaga innym, ale potrafi byc obiektywny - w przeciwienstwie do poswiecajacej sie Krolowej. Mysle, ze zaczelas dbac o innych nie zapominajac o sobie.

Zdarza sie jednak, ze masz sklonnosci do idealizowania, zbytniej szlachetnosci i wyrozumialosci.

Moze sie zdarzac, ze zaglaskujesz kogos na smierc, jak sie przyzwyczaisz do dbania o ta osobe.

Wydaje mi się, ze powinnas zwrocic uwage, by inni tez sie postarali, a nie zrzucali wszystko na Twoje barki,

bo cos co sie caly czas dostaje - nie jest doceniane i szanowane. Niech zasluza na Twoja dobroc i szlachetnosc, jesli jej nie zauwazaja.

2. Czy umiem realnie ocenic sytuacje? - 6 Bulaw + 9 Monet ---> suma III Cesarzowa; HB XV Diabel i VI Kochankowie

Umiesz, ale musisz byc na pozycji wolnej od naciskow i angazowania. Wtedy gore biora emocje, i wplywa to na "zaciemnienie" oceny sytuacji. Najlepiej, bys zdawala sobie na biezaco sprawe, jakie emocje co powoduje - wtedy bedzie trudniej Ciebie zmanipulować.

Nie chcesz dostrzec tego, że za Twoja dobrocia i wspanialomyslnoscia - moze kryc sie.... materializm.

W mysl zasady: "ja dzis Tobie, jutro Ty mnie":)

Niby nie oczekujesz niczego w zamian, ale jesli ktos nie wyrazi wdziecznosci, lub lekcewazy co robisz - czujesz przykrosc.

Chyba najbardziej dominujaca z wartosci. Ma bardzo duze znaczenie, a w kontekscie jakim ukazala sie karta - materia, rodzina - oznacza - ze najwazniejsza prawda jest w budowaniu trwalych relacji, podstawy wszelkich dzialan z innymi,

oraz tego co dajesz innym.

Jak najbardziej. Mysle też, ze mamy podobnie - nie ufasz za bardzo innym, wolisz polegać na wlasnej ocenie siebie samej.

o ile komplementy są miłe, to przyjmujesz je z dystansem - chociaz... przynajmenij zaczynaja Cie cieszyc, a nie negujesz;)

Widze tutaj takie odejscie od falszywej skromnosci typu:

-O jakie dzis pyszne danie na obiad zrobilas!!

-A nic takiego, i tak kupilam w sklepie ;)

Jestes szczera, obiektywna - ale bardzo wymagajaca i surowa.

Wymagasz od siebie o wiele wiecej, niz powinnas - ale to chyba dobrze.

bo lepiej wymagac od siebie, by moc wymagac wiele od innych ;)

staraj sie tylko nie przykrecac sobie sruby za bardzo.

pozdrawiam ;)

• Like 1

przepraszam jeśli coś się powtórzy , ale nie czytam odp bo nie chce się sugerować ;)

nie bardzo... Trochę przez emocję jeszcze patrzysz. Ciężko jest Ci czasami oddzielić racjonalne spojrzenie od tego co czujesz . Z drugiej strony to ma swoje plusy , bo kierujesz się sercem .

Jeśli jesteś w sytuacji , która jest Tobie przychylna , to masz z tym problem . Ale po dłuższym zastanowieniu , spojrzeniu na wszystko z dystansem potrafisz porzucić swoją wizję i nabrać obiektywizmu .

.

Że czasami reagujesz zbyt wrażliwie, ale starasz się tego po sobie nie pokazywać . Udajesz , że panujesz nad sytuacją (może i nawet sama przed sobą ) a w środku przeżywasz zupełnie coś innego

Dużą. Prawda daje Ci stabilizację.

6 mieczy według mnie to świetna karta tutaj . Umiesz doskonale zachować obiektywizm względem samej siebie .

zdecydowanie . Może czasami i zbyt wymagająca .

• Like 1

Przyglądasz się ludziom, jednak czasami trudno Ci być obiektywną ze wzglądu na różne emocje, które w Tobie się budzą, które odczuwasz. Czujesz coś co stwarza, że masz już jakiś obraz danej osoby i czasami może być Ci trodno być ponad to... z drugiej strony często Twe "przeczucia" mogą być trafne.

Umiesz... ale nie zasze Ci się to udaje. Myślę, że 'umienie' a 'czynienie' to czasem dwie różne rzeczy i być może to się tu ukazało. :mysli: Być może dążysz do tego by patrzeć realnie na różne sytuacje, jednak nieraz coś Ci w tym przeszkadza. Ogólnie wydaje mi się, że masz rozbudowane 'czucie' i jak ten impuls jest silny realizm czy obiektywizm nie jest łatwą rzeczą.

Być może własnych emocji, tego co dzieje się w Twym wnętrzu, wewnątrz Ciebie oraz tego, że Ty jako kowal własnego losu sama przetransformujesz różne sytuacje.

To jedna z najważniejszych dla Ciebie wartości.

Raczej tak. Umiesz siebie zrozumieć ale i być może po prostu czujesz się dobrze we własnej skórze. Dlatego też patrząc z boku jesteś w stanie sporo zauważyć.

Jesteś, czasami może nawet doprowadzasz siebie do porządku :slonko:

Pozdrawiam :dalove:

teraz popatrzę co inni naskrybali ;)

1.Ad.1 Starasz się być obiektywną wobec innych i to Ci się udaje bo opierasz się na właśnych doświadczeniach.

2.Ad.2 Nad ocenianiem musisz jeszcze popracować, brak obiektywizmu.

3.Ad.3 Nie dostrzegasz zmian,które w Tobie zachodza.

4.Ad.4 Największa wartość to bezpieczeństwo i stabilizacja Twoje i rodziny.

5.Ad.5 Pracujesz nad tym ale nie zawsze Ci się to udaje, nieraz uciekasz od prawdy.

6.Ad.6 Czy szczera? Do końca bym powiedziała że nie, możęsz być zbyt surowa momentami dla siebie żeby nie popełniać tych samych błędów.

1. nie do konca ulegasz wplywowi faceta, albo to sa wplywy ojca z czasow dziecinstwa ktore maja odbicie w zyciu obecnym

2. no tez nie do konca twoje ego i kierowanie sie wlasnym dobrem przewaza

3. ze jestes zbyt sentymentalna i wrazliwa

4. wielkie cenissz sobie ja bardzo

5. nie bo ucieksza od problemow i konsekwencji szukasz pocieszenia od przyjaciol zeby oni ocenili

6. tu akurat tak

• Like 1

Ogolnie staram sie patrzec na innych przez pryzmat siebie, swoich doswiadczen, ewentualnie wczuc w ich polozenie. Takze nie wiem, czy mozna to nazwac obiektywnym spojrzeniem na innych, jezeli "lubie" stawiac sie na ich miejscu i rozpatrywac to na zasadzie "co ja bym na ich miejscu zrobila, pomyslala, poczula?". Takze w duzej mierze kieruje sie tu empatia a takze doswiadczeniem osobistym w zyciu, tym, czego sama doswiadczylam, zaznalam.

Mysle, ze to roznie bywa. Mam ogolnie potencjal do tego, zeby niechciane przeze mnie fakty czy sytuacje manipulowac podlug wlasnego zyczenia i chciejstwa. Lubie sobie poMAGowac. Cesarzowa tez moze wskazywac na dzialania podlug siebie i wlasnych zyczen. Diabel i Kochankowie sugeruja, ze sa we mnie ograniczenia, ktore gdzies tam trzymaja mnie pewnych wzorcow dzialan. Takze z tym realnym ocenianiem sytuacji tez, tak mysle, roznie bywa.

Ze wiele spraw oceniam przez pryzmat emocji i i chciejstwa. Wlasnie, jak wyzej, lubie MAGowac...

Co czasem ma swoje plusy, bo udaje mi sie czasem osiagac rzeczy, ktore inni uznaja za niemozliwe, ale wlasnie. Nielatwo mi sie pogodzic z tym, gdy inni twierdza, ze cos sie nie da, ze cos jest niemozliwe. Probuje doslownie wszystkiego, zeby to jednak przepchnac. Dzialam na zasadzie, ze jak nie drzwiami to oknem.

Przeogromna. Szczerosc, prawda - to dla mnie podstawa, absolutna podstawa.

Tak. Na siebie tak. Potrafie odciac sie od wlasnych wyobrazeni spojrzen na siebie oczami innych.

Tak. Potrafie na siebie spojrzec bez zbednych emocji.

Ogolnie. Wobec siebie jestem szczera, ale wobec roznych sytuacji nie do konca. Zrodlo to ma takie, ze uwazam, ze "realna" ocena sytuacji w zyciu jest relatywna i jako MAGowie naszego przeznaczenia ZAWSZE mozemy pewne sprawy plynnie zmieniac. I to chyba ukazalo sie w kartach.

Siebie jednak (chyba, tak mi sie wydaje, po kartach tez), potrafie ocenic bez zbednych emocji i obiektywnie.

Uzupełniam

"Arystokratyczne starsze panie pijące popołudniową herbatę w zamożnym domu" SS 177 Stopień Panny

Na poziomie duchowym i fizycznym masz wszystko czego Ci potrzeba, a być może nawet i więcej. Otacza Cię zewsząd atmosfera zamożności i wdzięku niezależnie od tego jak bogata jesteś w rzeczywistości. Ludzie, którzy emanują głęboką, wewnętrzną mądrością dla pobocznego obserwatora - są tacy właśnie bogaci.

Wszelkim problemom starasz się stawiać czoło z elegancją i opanowaniem, taka postawa przyciąga do Ciebie szacunek innych ludzi. Najchętniej przebywałabyś w towarzystwie ludzi, którzy bez słów znają i rozumieją Ciebie. Nieraz zadajesz sobie pytanie czy osoby, z którymi się stykasz, dyskutujesz są w stanie rozumieć Twoje potrzeby.

Odnoszę wrażenie, że niektóre sprawy wymagające wyjaśnienia z innymi osobami są przez Ciebie maskowane i tuszowane ze względu na niezrozumienie tematu przez tych drugich. Wszystko co omawiasz z nimi mieści się w granicach przyjaźni, dobrego tonu i ogólnie pojętej przyzwoitości. Pomimo trudów dnia codziennego umiesz relaksować się i odpoczywać. Celebrujesz życie poprzez cieszenie się każdym dniem.

Reasumując - jesteś na takim etapie, że najchętniej przebywałabyś w towarzystwie "równych" sobie osób, cenisz sobie porozumienie bez słów. Ale uwago na to, że taki kontakt nie zawsze jest możliwy - umiesz podejmować dialog z każdym wykorzystując umiejętności maga by jak mówi przysłowie " by wilk był syty i owca cała"

Pozdrawiam

• Like 1

Jesteś obiektywna w ich ocenie choć nie raz często wiele wiecej innym dajesz niż oni Tobie.

Obydwie karty sugerują,że realnie oceniasz sytuacje.

W podsumowani według mnie czasem się wahasz nad tym czy faktycznie realnie oceniasz sytuacje,podejmujesz decyzje i czy przyniosą takie plony do twego życia jakich oczekujesz.

Oceniasz obiektywnie innych,realnie sytuacje życiowe,ale czasem potrafisz się rozkleić troszkę zanim wprowadzisz swoje plany w realizacje. Po ukończeniu tych chwil słabosci w kielichowej ->smiercią zabijasz słabości emocjonalne-i magiem czarujesz,idziesz dalej ze swoimi zamierzeniami.

Najwyższą. Jest bezcenna.

Ja myślę,że początkowo odwracasz się i uciekasz,potem próbujesz analizować z drugiej strony. w podsumowaniu według mnie przychodzi to z czasem,ale długoterminowo bedzie Ci służyć i sprawiedliwie.

Ja myślę,że na początku mozesz pewne rzeczy zasłaniać,nie do końca dowierzać,ale gdy nadchodzi czas rozliczenia jestes nad wyraz szczera i surowa.

• Like 1