Jump to content

pomoc w interpretacji rozkładu

Geranium

Recommended Posts

Hej, stawiałam karty kumplowi, opis będzie bardzo długi, bo to krzyż celtycki. Jeden kolega, który stawia tarota, zinterpretował go zupełnie inaczej, ale z kolei kolega, któremu robiłam wróżbę zgodził się w 100%, więc zastanawia mnie skąd taka rozbieżność w moich i kolegi poglądach. Powiedzcie, co Wy na to:

1) Charakter, postawa pytającego - 5 mieczy – „bezlitosny marsz po zwycięstwo”, powinieneś panować nad umiejętnością stawiania granic, zarówno sobie jak i innym, próbującym Cię wykorzystać. Masz dużą umiejętność odbudowywania reputacji, co nie znaczy, ze możesz sobie na wszystko pozwolić. Twoje życie to pole bitwy, raz walczysz i wygrywasz, raz padasz przegrany, ale wyciągasz wnioski z każdej takiej „walki”. Bądź mniej bojowy, a bardziej rozważny, za dużo mówisz o tym, co należałoby zrobić, zmienić, a za mało w tym wszystkim czynów konkretnych.

2) Przeszkoda dla pytającego - 2 denary - chciałbyś połączyć za wszelką cenę 2 sfery - duchową i finansową, brak Ci równowagi emocjonalnej, pobieżnie skupiasz się na wszystkim po trochu, zamiast o każdą sferę zadbać w pełni, najlepiej po kolei, bo często łapanie się wszystkiego na raz nie wróży spełnienia na całej płaszczyźnie i wszystko jest na „odwal się”.

3) Istotna kwestia, coś, co koronuje układ – as kielichów (przepełnienie uczuciem – kielich na dnie oceanu) – zbyt duża eskalacja uczuć i narażanie ich na nieprzychylne sądy ludzi wokół. Wyszło mi tutaj, że nie zawsze potrafisz obiektywnie ocenić, komu można powierzyć swoje tajemnice, uczucia i ludzie to mogą wykorzystać albo zwyczajnie możesz się zawieść, że ktoś nie ma ochoty Cię słuchać albo Ci doradzić. Nie chodzi o to, by się zamykać, ale rozsądniej dobierać towarzystwo i nie analizować dogłębnie każdego przeżycia duchowego, jeśli czujesz, że prowadzi to do jeszcze gorszego samopoczucia albo osoba nie jest warta poznania tego, co masz jej do powiedzenia. Masz dobrze rozwiniętą intuicję i podświadomość. Co do symboliki jeszcze, fajny cytat z karty - „Woda jest głęboka, nieuformowana i potrzebuje naczynia, które nada temu kształt oraz znaczenie„ – może być zapowiedzią nowego związku na horyzoncie i spełnienia emocjonalnego (być może koło jesieni, ale tu nie jestem pewna, bo mówiłam jak to u mnie z interpretacją czasu). Nie wiem, czy tę osobę już znasz, czy jeszcze nie, ale wyszło mi w odniesieniu do innych kart, że możesz to przegapić, jak nie zastosujesz się do wskazówek, czyli tego, by nie być tak bojowo nastawionym, bardziej konkretnym, zdecydowanym i więcej robić niż mówić + uwierzyć w siebie, ale znowu nie przesadzić w drugą stronę. Trochę więcej tajemniczości też jest wskazane, as kielichów kładzie na to bardzo mocny nacisk.

4) Przeszłość – słońce- miałeś przed sobą wiele perspektyw, szans i możliwości, potencjału, którego nie wykorzystałeś. Był optymizm, który prysł pod wpływem mroków życia, ale miałeś też w sobie nutkę egoizmu, która zniechęcała do Ciebie otoczenie. Żyłeś tak jakby sam dla siebie, kosztem innych, byłeś szczęśliwy lub tak Ci się wydawało, ale tak naprawdę nie było to szczęście prawdziwe, bo osiągnięte na cudzej krzywdzie.

5) Stan obecny który mija – 2 miecze - staniesz przed podjęciem ważnej decyzji (nie wiadomo, czego będzie ona dotyczyć, ale potrzebna będzie bezstronność i zdecydowanie, konkretne kroki i wyjście z marazmu, porzucenie niepewności w działaniu).

6) Najbliższa przyszłość – 2 buławy – informują znów o podjęciu wyboru i korzyści z niego, ale tylko z tego jednego. Te wybory mogą być niewidoczne, ale trzeba zaufać intuicji, bo to się opłaci. Na karcie są 2 skrzynie podobne do siebie, na pozór takie same, jednak różnią się – jest to właśnie odniesienie do wyborów, które na pozór też wydają się podobne, jednak jeden jest korzystniejszy. Jeżeli dokonasz złego, możesz nie mieć szansy zmiany decyzji. „Okno możliwości zostało otwarte”, uwierz w swój instynkt. Należy pamiętać o czystości intencji, tylko wtedy wybór będzie właściwy. Ochota i siła woli muszą zostać połączone, nic nie stanie się samo, wykorzystaj okazję.

7) Obecna pozycja w życiu – 10 mieczy – Najgorsze obawy zostały uświadomione – sięgnąłeś dna, jedyna droga prowadzi ku górze „im szybciej przyczepiasz metki do rzeczy, tym płytsza i pozbawiona życia staje się twoja rzeczywistość”. Rozumiesz, o co tu chodzi? Nie wyrabiaj sobie tak szybko opinii na temat ludzi, sytuacji i zjawisk, bo możesz się pomylić. W kwestii zdrowia ta karta sygnalizuje chorobę mózgu lub ośrodkowego układu nerwowego, należy jak najprędzej podjąć leczenie, bo karty nie wskazały na to, że kopniesz w kalendarz  Poddaj się przeciwnościom (ale tylko tym, na które nie masz wpływu), odpuść to, co wysysa z Ciebie energię, a czego zmienić nie możesz, skup się na tym, co ważne i osiągalne, a dopiero potem zajmij się wyższymi celami. Uporządkuj swoje perspektywy na przyszłość (tu mam na myśli edukację, nie stawiaj się jak kogut, bo nie pasuje Ci system albo jeszcze coś innego, uczysz się dla siebie, a droga edukacji to nie miejsce na walkę o honor, bo wygrasz honor i będziesz sobie mógł go wsadzić w buty albo zjeść, jak nie będzie Cię stać na bułkę ;P Nie chodzi o to, by być ciapą, ale są sytuacje, w których honor i duma powinny zejść na drugi plan i o dziwo – dla własnego dobra.

8) Otoczenie + na co pytany może liczyć – 9 buław – otoczenie sceptyczne, ale nie zwracaj uwagi, rób swoje, masz skumulowane siły i wykorzystaj je. Problemy ze zdrowiem, ale nie do pokonania.

9) Obawy, nadzieje – umiarkowanie – boisz się, że nie osiągniesz w życiu stabilizacji, potrzebna jest powściągliwość, kiedy chcesz podjąć pod wpływem impulsu jakąś decyzję i zdecydowanie, kiedy wahasz się nad czymś, co powinieneś zrobić. Tu znów fajny cytat - „szkło staje się mocniejsze, zahartowane poprzez ogrzewanie i ochładzanie” – to się odnosi dla mnie do tego, że złe przeżycia wzmacniają nas, nie przestawaj z nich czerpać wiedzy, by nie powtarzać błędów.

10) ostateczny rezultat – 7 mieczy – masz jakieś nieczyste zamiary, ciekawe, czy jest to świadome ;P Może być tak, że wydaje Ci się, że nie masz, a tak naprawdę chcesz coś osiągnąć i zrobić to nie do końca uczciwie, no nie wiem sama, przemyśl to. A i lepiej porzuć ten pomysł, bo nie opłaci się to, a przyniesie tylko chwilowe korzyści. Częściowy sukces, zakończony porażką, bo nie można dążyć do celu po trupach. Może też istnieć w otoczeniu osoba, która chce cię oszukać, więc przyglądaj się swoim bliskim i stosuj metodę ograniczonego zaufania. „Nieufni są podstępni”. Rada – uważaj na otoczenie + możliwa kradzież. Czyżbyś zamierzał coś zakosić, paskudo? :P A jeśli nie Ty, to uważaj, bo możesz być na to narażony w najbliższym czasie. Wykorzystaj swój potencjał, podpierając się jedynie dobrymi intencjami, wtedy osiągniesz upragniony sukces i równowagę.

Geranium zapoznaj sie z regulaminem.

Wątek nie nadaje się do ćwiczenia tarota ponieważ nie ocenisz obiektywnie jego uczuć, myśli.

Jeśli chcesz ćwiczyć i nie jest to jedynie zaspokajanie własnej ciekawości, to stawiaj karty na siebie.

watek zamykam.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...