Jump to content

Tarotowa opowieść mojego życia..

GdzieTaIrlandia

Recommended Posts

ZA WYCIĄGNIĘCIE KART BARDZO DZIEKUJE INEZ:serduszka:

Rozkład bardzoo długi,ale na prawdę interesujący. Jeżeli ktoś będzie chciał mi pomóc i napisać parę słow od siebie to dziekuje za poświecony czas. Uważam,że każda namiastka od każdej osoby wkleia się i składa w jedną wielką opowieść.

Moja interpretacja

1 - Opowieść

Karta przedstawia ogólny zarys rozdziału opowieści, w którym obecnie żyjemy.

4 monet-Swoje cztery ściany w domu, swoje cztery ściany w pracy. Rezolutne ciągniecie tego co posiadam i obawa,że to stracę,że nie mogę tego stracić bo zbyt wiele wysiłku mnie to kosztowało. Kurczowe trzymanie się tego co mam i nie wychodzenie poza obręb tego bo każdy ruch moze okazać się błedem a ja na błedy juz nie mogę sobie pozwolić. Muszę być odpowiedzialna i radzić sobie jak tylko potrafię,nie prosić o pomoc innych.

2 - O czym myślisz

Karta ta opisuje nasz świadomy umysł lub nasze ego, co myśli ono na temat opowieści i co sądzi na temat tego, czym jest opowieść w ostatecznej analizie.

Król Monet- Myślę nad wieloma przezyciami które los mi podał pod nogi.. na chwile dobre i chwile złe.. Marze by być na pozycji zależnej tylko ode mnie samej,na własnej działalności ,mysle o tym jak się wybić.

Myślę o męzu o tym ile dał mi radości ale równiez ile zadał ran.. I tak jak napisała Inez marzę o poczuciu stabilności,bezpieczenstwa,stanowczego oparcia na dobre i złe,ale zycie weryfikuje wszystko inaczej.

Człowiek rodzi się i umiera sam. A po cichu gdy nikt nie widzi zdejmuje maskę usmiechnietej osoby która swietnie radzi sobie w zyciu i przychodzi strach,że juz nic mnie w zyciu dobrego nie spotka ..bo przeciez pieniadze nie daja radości..Daja komfort,ale tylko tyle,za to nie kupi sie uczuc drugiej osoby na dobre i złe.

3 - Co otrzymasz

Opisuje ona uwarunkowania fizyczne, w których znajdziemy się, jeśli nasza opowieść podążać będzie ścieżką, na której się obecnie znajdujemy.

4 kielichów-Prócz rozmyślania nad tym czego nie mam i gdybaniu popartego brakiem działania-nie otrzymam nic. Marzenia na jawie.

4 - Co czujesz

Karta ta bada emocjonalne korzenie i fundamenty naszej obecnej sytuacji. Znajdziesz tutaj ukryte motywy emocjonalne.

2 buław- Muszę w końcu zebrać się do kupy i podjąć decyzje w która stronę iść. Myślę,że juz podjełam..tylko po omacku bładzę w swoim umyślę bo nie jestem pewna czy do konca podjełam prawidłowa.

5 - Na co zasługujesz

Karta ta pokazuje, czego oczekujemy w sferze emocjonalnej.

6 buław-Pewnie,oczekuje spełnienia i satysfakcji..

6 - Co mówisz

Karta ta pokazuje, jak postrzegają nas inni i w jaki sposób wyrażamy siebie.

10 kielichów-ze rodzina i dom jest dla mnie najwazniejszym aspektem w zyciu i bez tego moje zycie by nie miało sensu.

7 - Czym jesteś

Elementy nas samych, które ukształtowane zostały przez fizyczne uwarunkowania naszego wychowania.

3 mieczy- Dzieciństwo-jedno pchniecie nożem. Nie bede się rozpisywać swoje przezyłam i skrzetnie schowam głęboko w sobie,ale tak ...to jak dzieje sie w moim zyciu w tej chwili jest tego odbiciem. Dlatego tak skrzetnie trzymam sie swojego życia,układając je i chroniąc. Nigdy nie pozwole by moje dziecko oglądało rzeczy które widziałam ja. Nigdy nie pozwolę by czuła i przezyło to czego doświadczyła moja skóra przez nablizszych.

8 - Czego potrzebujesz

Karta pokazuje, czego naszym zdaniem potrzebujemy, aby być szcześliwymi na poziomie fizycznym. Innymi słowy, jakiego poziomu komfortu lub bezpieczeństwa psychicznego potrzebujemy, a także jakiego poziomu ryzyka.

Królowa Buław-potrzebuje różnych bodzców. Gdy je otrzymuje potrafię walczyć jak lew o swoje wartości,poczucie godności,o to co Kocham.

9 - Czego oczekujesz

Karta ta pokazuje, czego oczekuje nasz świadomy umysł lub ego na przyszłość.

Królowa Mieczy-Oczekuje ,ze wszystko w moim zyciu bedzie oparte na logice,sumiennym planowaniu i dążeniu do tego odsuwając zbedne emocje na bok,nie pokazując wrażliwości myślę,ze bedę silniejsza,ze nikt nie zada ran bo nie bedzie wiedział w które miejsce moze ugodzić by zabolało.

Lewa kolumna (6 - 4 - 7): Założenia- 10 kielichów, 2 buław, 3 mieczy-Jestem świadoma,że nadszedł czas w którym muszę zadecydować w która stronę się udać. Pierwsza zapomnieć o tym co złe i porządnie starac sie o to aby rodzina była cała albo trzymać przy sobie blisko to co bolało a ty samym pójść nową drogą na przód.

Środkowa kolumna (2 - 1 - 3): Odpowiedzi-Król denarów, 4 denarów, 4 kielichów- I tutaj widać,że obawiam się,że mąż pozostał taki jaki był w stosunku do mnie a to co mówi nie koniecznie musi się okazać prawdą,że znowu mówi coś na przód i tego nie dotrzyma.

Prawa kolumna (9 - 5 - 8): Oczekiwania.-Królowa Mieczy, 6 mieczy, Królowa Buław-Chyba,że pójdę inna drogą wbrew przeciwnościa? Nie wiem jak to obrać..albo ze zmienie swoje nastawienie z Mieczowej?

Rząd górny (6 - 2 - 9): Umysł- 10 kielichów, Król Denarów, Królowa Mieczy- W głowie kieruję się szczęsciem rodzinnym,ze moze faktycznie odrzucając obawy i zbedne emocje bedzie w porządku.

Rząd środkowy (4 -1 - 5): Emocje- 2 buław,4 monet, 6 buław- Emocjonalnie to nie do konca jestem do tego przekonana.

Rząd dolny (7 - 3 - 8): Fizyczność -3 mieczy, 4 kielichów,Królowa buław- Fizycznie mam organizm wyczerpany i za przeproszeniem mam dosyć rozmyślania która scieżka mam podązać.

Tutaj podaje interpretacje INEZ w formie pierwotnej - rozkład-opowieści.

Dawno temu zyła sobie pewna kobieta, ponieważ w jej życiu wydarzyło się wiele niekoniecznie dobrych rzeczy, dlatego też była nieufna wobec innych. Zamknięta w sobie, pilnowała tego co ma najbardziej jak mogła, aby nie utracić już nic więcej. Swoje życie poświęciła głównie pracy i planowaniu, ponieważ to wydawało jej się najrozsądniejszym posunięciem, z drugiej strony gdzieś tam w zakamarkach swojego serca chowała pragnienie o poznaniu mądrego, statecznego i opiekuńczego mężczyzny, przy którym poczułaby się w pełni bezpieczna. Niestety, życie w swoim własnym zamkniętym świecie nie było dla niej korzystne, lęki przed wyjściem do ludzi przed otwarciem powodowały w niej stagnację, nudę i frustrację. A jak wiemy wszyscy taki stan nie powinien trwać zbyt długo, bo bywa męczący...Kobieta czuła, że stoi na rozdrożu, wiedziała, że powinna wybrać się w którymś z dwóch kierunków, ale żadnego z nich nie była pewna. Stała tak, patrząc się przed siebie i przez to nic w jej życiu nie szło naprzód. To była mądra i dobra kobieta, która zasługiwała na to, aby życie w końcu rzuciło jej pod nogi płatki róż, zamiast ranić kolcami. Wiele osób postrzegało ją jak osobę szczęśliwą, uśmiechniętą, taką, której jest dobrze, ale to pozory...Wszystko można ukryć pod maską dobrego humoru, nieliczni, ci najwrażliwsi tylko, umieją ujrzeć na dnie oczu ciernie, które zostawiło tam życie..Trzeba wielkiej siły, aby móc ruszyć do przodu z takim bagażem doświadczeń, samozaparcia i przede wszystkim potrzeba umiejętności zaciskania zębów...Jak w piosence : "...Z wiatrem biorę się za bary,walczę z całą jego mocą, nawet jeśli kiedyś przegram, wiem, że wszystko było po coś..." (Zakopower "Idzie halny"). Zapis tej historii kończy się w tym punkcie, ale życie idzie dalej naprzód i wiem, że to od naszej bohaterki zależy jak ona się zakończy. Ja w nią wierzę:)

widzialam wczesniej Twoj rozklad i tak sie zbieralam powoli ;)

1 - Opowieść

Karta przedstawia ogólny zarys rozdziału opowieści, w którym obecnie żyjemy.

4 monet-

jestes jak zolwik w skorupce - bezpieczna, ale tez nie wychylasz sie za bardzo

zbudowalas sobie pancerzyk, zeby sie bronic przed emocjami, zranieniem... to ochrona i bariera za jednym zamachem

nie jest komfortowo, ale jakos dajesz rade

taki troche marazm, utkniecie - moze i tez w finansowych sprawach, zablokowalas swoje pomysly na jakis czas

2 - O czym myślisz

Karta ta opisuje nasz świadomy umysł lub nasze ego, co myśli ono na temat opowieści i co sądzi na temat tego, czym jest opowieść w ostatecznej analizie.

Król Monet

szukasz partnera, ktory bylby dla Ciebie oparciem, stabilizacja - w tym emocjonalna rowniez

3 - Co otrzymasz

Opisuje ona uwarunkowania fizyczne, w których znajdziemy się, jeśli nasza opowieść podążać będzie ścieżką, na której się obecnie znajdujemy.

4 kielichów

partner, ktorego masz/wybierzesz w bliskeij przyszlosci nie zapewni Ci poczucia stabilizacji... a jesli - to tylko czesciowo, raczej finansowo niz emoconalnie

puchary dotycza glownie emocji

mysle, ze partner jest srodkiem, ale nie celem

nie rozwiaze problemu, walczyc trzeba samej

4 - Co czujesz

Karta ta bada emocjonalne korzenie i fundamenty naszej obecnej sytuacji. Znajdziesz tutaj ukryte motywy emocjonalne.

2 buław-

malo tu uczuc, glownie analizujesz, rozmyslasz - jakie kroki poczynic dalej, emocje odsuwasz na bok

5 - Na co zasługujesz

Karta ta pokazuje, czego oczekujemy w sferze emocjonalnej.

6 buław

na zwyciestwo, ale trzeba walczyc

trzeba wyznaczac cele

6 - Co mówisz

Karta ta pokazuje, jak postrzegają nas inni i w jaki sposób wyrażamy siebie.

10 kielichów

mowisz, ze rodzina jest dla Ciebie najwazniejsza, szczescie rodzinne (nie tylko dzieci, ale i partner - calosc)

pokazujesz na zewnatrz, ze "jest ok"

jestes lubiana i przyjazna ludziom

7 - Czym jesteś

Elementy nas samych, które ukształtowane zostały przez fizyczne uwarunkowania naszego wychowania.

3 mieczy

jestes osoba zraniona... wciaz przezywajaca jakies cierpienie, jakas sytuacje

w 10 kielichach usmiechasz sie do ludzi, ale w srodku cos boli

8 - Czego potrzebujesz

Karta pokazuje, czego naszym zdaniem potrzebujemy, aby być szcześliwymi na poziomie fizycznym. Innymi słowy, jakiego poziomu komfortu lub bezpieczeństwa psychicznego potrzebujemy, a także jakiego poziomu ryzyka.

Królowa Buław

potrzebujesz dzialac, byc aktywna - moze tez wlasnie zalozyc swoja firme

potrzebujesz miec poczucie bycia atrakcyjna, zwracac na siebie uwage, przyciagac wzrok i budzic zachwyt

9 - Czego oczekujesz

Karta ta pokazuje, czego oczekuje nasz świadomy umysł lub ego na przyszłość.

Królowa Mieczy

oczekujesz, ze znow ktos Cie zrani

ze bedziesz chlodno analizowac to, co Cie spotka

troszku smutno w polaczenie z 4 monet i 4 pucharow

pesymistycznie

moze to trzeba zmienic, Krolowa bulaw na pewno jest dobrym przeciwstawieniem do Krolowej mieczy

Lewa kolumna (6 - 4 - 7): Założenia- 10 kielichów, 2 buław, 3 mieczy

celem jest posiadanie szczesliwej rodziny, do tej pory nie bylo latwo...

Środkowa kolumna (2 - 1 - 3): Odpowiedzi-Król denarów, 4 denarów, 4 kielichów-

odpowiedz: pan, ktorego wybierasz nei zapewni Ci realizacji zalozen, moz ewarto szukac kogos innego/w innym stylu?

Prawa kolumna (9 - 5 - 8): Oczekiwania.-Królowa Mieczy, 6 mieczy, Królowa Buław

masz nadzieje, ze w koncu przestaniesz byc raniona przez innych, uporzadkujesz tze takie wspomnienia w swojej glowie/sercu - zeby juz one Cie nie ranily i ruszysz do boju po swoje "zlote runo"

Rząd górny (6 - 2 - 9): Umysł- 10 kielichów, Król Denarów, Królowa Mieczy

wydaje mi sie, ze na sile probujesz znalezc swoje szczescie, tak rozumowo

ono przyjdzie inaczej

Rząd środkowy (4 -1 - 5): Emocje- 2 buław,4 monet, 6 buław

tlumisz emocje... chcesz nad nimi zapanowac, okielznac, nie pokazujesz ich za bardzo na zewnatrz

Rząd dolny (7 - 3 - 8): Fizyczność -3 mieczy, 4 kielichów,Królowa buław

fizycznie czujesz bol/czulas zwiazany z jakimis sytuacjami, juz jest sporo zniechecenia czy znuzenia tym

mocno nad tym pracujesz, aktywnie - by zaakceptowac siebie i isc dalej :buziak:

ja tez wierze w Ciebie :zakochany:

Edited by alathea
  • Like 1

Alathea..Dziekuje Ci..

Wiesz ,stoję /stałam przez wyborem.

Skrzętnie realizuje wybór którego dokonałam.

Miedzy dwoma mężczyznami-Mężem i drugim Panem.

Zaczyna mi się układać z mężem. Zdecydowałam,że warto zawalczyć o rodzinę skoro i on walczy-muszę się zdecydować.

Emocje tłumie bo podchodzę do tego logicznie. Drugi Pan tez mnie w zyciu skrzywdził,nie pokazuje mu emocji choć chce żebym mu dała szansę.