Jump to content

Staż?

pawel116

Recommended Posts

Jako że jestem bezrobotny od 5 miesięcy i nie ukończyłem 25 lat, postanowiłem rozejrzeć się za kolejnym stażem. W tym celu planuję zadzwonić do Urzędu Pracy, żeby wypytać się o szczegóły.

Jak zakończy się staranie o drugi staż?

10 buław + 5 buław + Rycerz buław/Księżyc

Chyba nici z tego, może zmieniły się przepisy i można tylko raz?

Obiecuję zweryfikować (jeśli będzie co ;P).

Chyba można odbyć drugi staż - nie wiem, czy nie trzeba ukończyć jakiegoś wcześniej kursu (doszkalania)- to musisz sprawdzić.

A co na to SS 153 stopień Panny - Dwa Anioły Stróże zapewniające opiekę - no więc, niezależnie od sytuacji, w której się znajdujemy, co robimy, gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy i jak trudne są nasze zmagania - nasze Anioły są zawsze przy nas. Może się to objawiać pod różnymi postaciami: jako nieznajomi, którzy nam pomagają lub doradzają, przyjaciele, którzy mają dla nas jakąś propozycję, członkowie rodziny, a nawet wydarzenia. Mogą pojawiać się w chwilach głębokiej rozpaczy, poczucia beznadziei, kiedy czujemy się opuszczeni, nic nie warci. Ich działanie pod postacią rónych ludzi lub wydarzeń może być dla nas punktem zwrotnym, a co za tym idzie obudzenie w nas woli walki, uczucia, że życie jest warte zmagań. Jest to zapewnienie, że nigdy nie jesteśmy sami, chociaż nam się tak wydaje i pomoc może nadejść z kazej strony i nieoczekiwanie. Jesli chodzi o Twoje pytanie - pytaj ludzi, szukaj fachowych porad, wertuj ogłoszenia, daj szansę Aniołom, aby Ci pomogły. Kontaktuj się z różnymi podmiotami gospodarczymi, egzekwuj swoje prawa na gruncie zawodowym, a kto wie, ćzy wkrótce stała praca nie zapuka do Twych drzwi.

Wiesz mi się wydaje, ze masz szansę na staż. jednak będzie go trudno zdobyć. Będziesz musiał się sporo nachodzić.

Prawnie kiedyś tak było nie wiem czy się przepisy nie zmieniły będąc osobą bezrobotną, i nieukończyuwszy 25 roku życia moigłeś odbyć staż z urzedu pracy. Czyli nie było przeciwskazan ile tych staży masz. Jednak kiedyś jeszcze miałem dużo wspólnego z osobami długotrwale bezrobotnymi i wykluczonymi społecznie. Z tego co wiem, niezbyt byli wyrywni do przydzielania staży ze swojego asortymentu.... Chyba, że ... Dana osoba smaa starała się o staż i walczyła o pieniądze na niego. Wszystko zalezy od Starostwa i danego Urzędu Pracy. Tobie przysługuje ze względu na wiek staż do 12 miesiecy. Tak mi się teraz wydaje - bo to było już około 7 lat temu więc mogłem już coś tez przeinaczyć.

początkowo może być ciężko z tym stażem, albo jakiś nie całkiem pasujący do Twego wykształcenia. Są jednak szansę, że pójdziesz na kolejny staż...

Z tego co się orientuję, to chyba można odbyć staż (drugi), albo po zakończeniu jakiegoś kolejnego etapy nauki, albo gdy wcześniejszy staż trwał mniej niż 12 mies i dyr PuP wyrazi zgodę

• Maestro

Z początku ciężko będzie, może być konkurencja i to spora, szansę masz, ale musisz wykazać się sporą determinacją w dążeniu do celu,w tym Księzycu mogą być jakieś niedopowiedzenia, niedociagnięcia,,musisz uważać, żeby Cię nie oszukali..

Guest karmen310

Po twoich kartach, może być troszkę ciężko. Będziesz się czuł trochę taki skrepowany, przed ostania karta mówi, że mogą się pojawić dla ciebie wiadomości takie szybkie do realizacji, podejmowania decyzji. A, staż drugi też będzie, tylko na bardzo krótki czas. Coś tobie nie będzie pasowało w tym stażu. Może będzie bardzo dynamicznie, oraz taki ruch, przemieszczanie. Pozdrawiam karmen310.

10-tka w punkcie startowym jak o coś chcemy zabiegać to dla mnie drzwi zamknięte, to tak jakbyś się spóźnił, i mimo zmagań w 5 buł wciąż pozostajesz walczącym Rycerzem B, który się tylko łudzi, no szkoda, bo widać masz już dość tej całej sytuacji bardzo. Pozdr.

• Like 1

w tych kartach to bardziej widze starania niz sam staz...

nie wiem, za ile przekroczysz graniczne 25 lat - ale Ksiezyc mowi, ze beda przeszkody (niekoniecznie w zgodzie - ale moze w znalezieniu?)

Rycerz kijow to wielokrotne podchodzenie do sprawy

oby sie na tym nie skonczylo

10-tka w punkcie startowym jak o coś chcemy zabiegać to dla mnie drzwi zamknięte, to tak jakbyś się spóźnił, i mimo zmagań w 5 buł wciąż pozostajesz walczącym Rycerzem B, który się tylko łudzi, no szkoda, bo widać masz już dość tej całej sytuacji bardzo. Pozdr.

Coś czuję, że mogą mi odmówić wydania skierowania, a 10 buław na początku sygnalizuje, że drugi staż to 'za dużo' dla mnie.

Staże można odbywać do 27 roku życia, dwa lata po ukończeniu studiów.

Ale jako osoba, która odbyła już staż będziesz rozpatrywany na samym końcu. Możesz staż odbyć, ale jeśli będzie mało chętnych, bądź nie będzie ich wcale.

Nie może być tak, że jeden dostanie kilka staży, a drugi żadnego.

Też się o staż staram i też z urzędu pracy.

Staże można odbywać do 27 roku życia, dwa lata po ukończeniu studiów.

Tak, ale w ciągu 12 m-cy od daty otrzymania dyplomu. W przepisach został ujęty maksymalny czas trwania studiów.

Edited by pawel116
Coś czuję, że mogą mi odmówić wydania skierowania, a 10 buław na początku sygnalizuje, że drugi staż to 'za dużo' dla mnie.

No i nie pomyliłem się - w urzędzie powiedziano mi, że kolejny staż można odbyć w przypadku podniesienia swoich kwalifikacji lub będąc w szczególnej sytuacji.

Dziękuję wszystkim za pomoc.