Skocz do zawartości

Obszerny przewodnik po Tarocie snow


KociaMama

Rekomendowane odpowiedzi

Jako swiezo upieczona posiadaczka tarota snow przegladalam ksiazeczke dolaczona do kart ( nie wiem jak polska wersja , ale angielska to malenka - choc tresciwa ksiazeczka) i znalazlam w niej informacje ze wystarczy wyslac maila z prosba i mozna otrzymac spory przewodnik w formacie pdf , za darmo oczywiscie. Wyslalam , dostalam - w ciagu 1 minuty! 144 strony objasnien i wyjasnien ( w tym astrologia i hebrajskie litery ktore sa na kartach) , informacji i interpretacji. Jednym slowem mnostwo wiedzy( na razie tylko z grubsza rzucilam okiem). Jak napislam nie wiem co jest ujete w polskiej ksiazce ( moze to macie i tylko dla mnie to takie odkrycie). Ale jesli ktos zainteresowany i angielski mu nie straszny to mozna wyslac prosbe na adres mailowy : [email protected] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

od lat korzystam z tej talii :okok:

i nawet nie wiedziałam, że jest taki poszerzony przewodnik po kartach (książeczke dostałam razem z talią, ale kto by to czytał :_jezyk:)

 zapytałam poprzez podany adres kilka dni temu - i dzis otrzymałam na maila :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator
W dniu 4.09.2019 o 15:58, Ava55 napisał:

od lat korzystam z tej talii :okok:

i nawet nie wiedziałam, że jest taki poszerzony przewodnik po kartach (książeczke dostałam razem z talią, ale kto by to czytał :_jezyk:)

 zapytałam poprzez podany adres kilka dni temu - i dzis otrzymałam na maila :) 

Możesz przesłać?

Ja mam mieszane uczucia do tej talii, z jednej strony widać bardzo profesjonalne podejście do tematu chociażby na przykładzie właśnie takowej książeczki tudzież przewodnika. Opisy znaczeń i symboli - bardzo dobra pozycja, ale same wizerunki na kartach, no taki typowy Ciro... pięknie ale błędnie.... błądzi niesamowicie ale tworzy pięknei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam problemów z tą talią - to moja ulubiona

a gdzie wg Ciebie błądzi -co się nie zgadza w Twoim odczuciu ?

 

plik mam w pdf - jak mi dasz maila, to Ci wyślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, że Ciro za dużo w tej talii błądzi - systemów Tarota jest kilka, zależy według której go porownujesz - pamiętam, że ostatnio byłeś zafascynowany Marselskim ;). Zresztą, na moje - Tarot jest systemem bardzo symbolicznym i metaforycznym, to nie jest coś takiego scislego jak astrologia, lub nawet kabala. Znaczeń i nawiązań jest wiele. Każdy tarocista czyta w nim i widzi co innego, według własnych skojarzeń i odczucia. To jest też jedna z moich ulubionych talii i dobrze się z nią pracuje. Nie narzekam :D

 

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dziewczyny... tak na szybko...

Ciro nie jest tarocistą, tylko rysownikiem, talie tworzył w ramach konsultacji z tarocistkami. O ile w sytuacji, kiedy np. Tarocista ma postawione zadanie stworzyć talię i ma do dyspozycji rysownika np. duet Maria Caratti (wróżka) i Antonella Platano (rysownik współpracujący z Lo Scarabeo) wówczas talia ta (np. ta która obecnie się posługuje The Wheel of the Year) ma przemyślaną kompozycję jest ze sobą spójna, widać w tych taliach, że rysownik namalował obraz, odpowiadający wyobrażeniom wróżki. Przy Ciro jest trochę odwrotnie i to niestety widać po wizerunkach. On ma wizje jakąś koncepcję, która jest poniekąd wariacją talii RW i konsultuje to pod kątem merytorycznym z wróżka....

I popatrzmy na klasyczny przykład karty Kochankowie: na każdej talii  Ciro w tym także i w tarocie snów ta karta przedstawia wizerunek pary w miłosnym uścisku, jest bardzo nacechowana erotyzmem ta karta, podczas gdy, ani Tarot Marsylski, ani Tarot Rider-Waite (Coleman) tego w ten sposób nie przedstawia... jest to po prostu bardzo literalne odwzorowanie nazwy karty... Ciro motyw wyboru z karty Kochankowie (TM) przenosi na 2 buław - w każdej talii Ciro 2 buław ma znaczenie: wybór, podczas gdy nawet i Waita ta karta nie ma takiego znaczenia (jest to raczej karta bierności, wspólnoty (w sensie danego miejsca np. wspólnota mieszkaniowa w danym bloku) karta współpracy, władzy w sensie panowanie).  To są takie dwie podstawowe zmiany, które on wprowadził. Do tego dodałbym wizerunki na każdej innej karcie, w której idąc w stronę artyzmu przedobrzył i wypaczył znaczenie karty np. 9 pucharów, np. 10 buław, 2 monet, itd praktycznie do każdej karty jestem w stanie się przyczepić... ale graficznie są one prześliczne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...