Jump to content

Wizyta u psychologa

women32

Recommended Posts

Wybieram się jutro na wizytę u psychologa bardzo się denerwuję,ale muszę tam się udać koniecznie.Zadałam kartom pytania :

Czy zdołam się otworzyć przed psychologiem ?

2 denarów odwr ,9 pucharów odwr,Księżyc odwr,3 pucharów.

Więc tak będę miała niechęć do rozmowy o sobie,będę czuła sie nijaka jak osoba bez wyrazu.Potem zacznę się litować nas sobą dojdę do wniosku,że mam kryzys emocjonalny,pewnie popłaczę się.Karty pokazują strach jego oczach stracę dobrą opinię.Księżyc to kłamstwo i zatajenie czyżbym chciała coś ukryć ( mam zamiar być szczerą ) Ogólnie po trudnym początku na koniec będę zadowolona.

Jakie wrażenie zrobi na mnie ten lekarz?-3 buław odwr

Wyda mi się zarozumiały ?

Rada od kart jak się zachować :

Cesarz odwr,6 buław odwr,5 denarów odwr

Powinnam na wizycie kontrolować swoje zachowanie i być opanowaną,nie robić hałasu o byle co,"grać" czysto i słuchać jego rad,być zdyscyplinowaną.Muszę mieć chęć do zmian w swoim życiu i zdobyć się na odwagę by je przeprowadzić.

Czy ta wizyta mi pomoże ?

7 denarów odwr,Wisielec,Moc.

To trudne będzie bo na tej jednej wizycie chyba nie wystarczy mi wyobraźni,żeby "wyczarować " sobie w głowie pozytywną przyszłość i zmianę myślenia.Trzeba dużo cierpliwości bo ten moment jeszcze nie nadszedł.Jednak karta Mocy mówi,że ostatecznie sprostam temu wszystkiemu i nie poddam się.

A Wy jak kochani to widzicie ? Przepraszam,że nie interpretuję innych rozkładów,ale jestem w kiepskim stanie :(

Proszę o Wasze spojrzenie na moje karty.Będę bardzo wdzięczna.We wtorek zweryfikuję.

Edited by women32
  • Maestro

Ja nie interpretuję kart odwróconych zatem powiem Ci jak ja to widzę patrząc na te karty tak, jakby były w pozycji prostej. Wg mnie możesz miec problem z otwarciem się i to spory, masz w sobie wiele lęków i blokad, które tkwią w Tobie od bardzo dawna, że ciezko Ci będzie na pierwszej wizycie do nich dotrzeć, wydobyć je na światło dzienne, bo być może z części z nich nawet nie zdajesz sobie sprawy (często dopiero po dłuższej psychoterapii nagle odkrywamy coś, o czym nie mieliśmy pojęcia), ostatnia karta mówi mi o tym, ze w efekcie powinnaś wyjść ze spotkania rozluźniona

to lekarz psychiatra, czy psycholog?? Psycholodzy nie kończą studiów medycznych. Tu powiem Ci, że skoro 3 buław jest odwrócona, zatem brama jest zamknięta. Psycholog może wydać Ci się mało kontaktowy.

powinnaś być opanowana, świadoma tego, po co przyszłaś, ale mimo wszystko nie bój się powiedziec , ze sobie nie radzisz i potrzebujesz wsparcia

po jednej wizycie ciężko powiedzieć,ale zasiane zostanie ziarno nadziei, że z czasem wyjdziesz z dołka, z problemów i staniesz się dużo bardziej wzmocniona i silnijesza

• Like 1
  • Maestro
Inez to psycholog z dużym doświadczeniem w zawodzie.

Wierzę, ale z doświadczenia wiem (mam na codzień kontakt z psychologami z racji pracy), że są psycholodzy z doświadczeniem, którzy okazują się w efekcie nie tacy jakbyśmy chcieli i tacy początkujący, z którymi kontakt okazuje się być strzałem w 10. Wszystko zalezy od tego, czy złapiecie kontakt, czego Ci zyczę:)

Hmmm na początku zdecydowanie nie... Moze pod koniec coś powiesz, ale sama też nie do końca będziesz wiedziała co masz mówić od czegoś zacząć... Jak sie zachować. takie zagubienie. mogą się pałętać mysli typu 'jaki ma sens, że się komuś wygadam, obca osoba etc etc'

Niestety ale po tym rozkładzie wydaje mi się, ze nie do końca będziesz zadowolona z porad psychologa.

Tak jak napisałaś, ze jest zarozumiały. Chodzi mu głownie o zysk, ze niekoniecznie przejmuje sie Twoim problemem.

musisz sie bardziej otworzyc, iść z poczuciem, ze to Ci pomoze, bo na razie masz wiekszosc negatywnych mysli w tej kwestii.

Nie do konca bedziesz zadowolona z efektu ale da Ci to jakiś pounkt zaczepienia, ze w koncu zaczniesz sobie powoli radzić, odnajdywac wewnetrzny spokoj, siłe itd.

Nie ma jeszcze zamieszczonej weryfikacji , więc coś skrobnę.

Posłużyłam się symbolami sabiańskimi - jakoś głębiej ich czuję, a poza tym nie interpretuję kart odwróconych.

SS "Panna młoda z zerwanym welonem" - to wizerunek ujawnienia, odsłonięcia i odkrycia. Masz nadzieję, że dzięki "zerwaniu" z siebie krępujących Cię pęt wkroczysz w nowe poczucie tożsamości. Będziesz niejako zmuszona do obnażenia swojego wnętrza, do wynurzeń, które głęboko tkwią w Tobie i blokują Twoje działania. Zrywasz welon, a więc pokazujesz swoje oblicze takim jakie jest, bez żadnych masek, czujesz, że to konieczność i decydujesz się na konkretne rozwiazania - i o to chodzi

Jakie wrażenie zrobi na mnie ten lekarz?-

SS "Ofcjalnie ubrany mężczyzna stoi obok trofeów, które przywiózł w wyprawy myśliwskiej" - na początku terapeuta będzie robił na Tobie wrażenie oficjalnego człowieka. Będzie "popisywał" się swoja wiedzą - przecież ma trofea (wiedzę, dośwaidczenie), które przywiózł z wyprawy myśliwskiej ( zdobył podczas swojej praktyki zawodowej). Być może jest dobry w tym co robi, ale za bardzo zdystansowany do pacjentów.

SS "Rozbita butelka i rozlane perfumy" - wynurzysz się, postanowisz wyrzucić z siebie emocje. Mówiąc kolokwialnie "pękniesz" - ale zrobisz to z z pewną dozą wytworności (perfumy) bez spazmów, będziesz się kontrolować itd.

SS " Człowiek na magicznym dywanie spogląda na rozległe plenery w dole" - oczywiście, że Ci pomoże, ale na efekty trzeba jeszcze będzie poczekać. Wszystko wydaje Ci się jeszcze bardzo odległe, nierealne, ale spojrzenie z perspektywy na terapię zaowocuje ogromnymi zmianami (terapia potrwa, nie skończy się na jednej wizycie). Życzę dużo zdrowia

Hejka wszystkim:-)

Weryfikuję wróżbę,od razu nawiązałam kontakt z psychologiem,otworzyłam się jestem ogólnie bardzo zadowolona z wizyty u niego i cieszę się,że pokonałam strach i udałam się do niego.

Trida nie odebrałam wrażenia,że jest zarozumiały owszem pewny siebie,ale bardzo miły i ma podejście do ludzi przede wszystkim nie patrzy na zegarek i bardzo się stara byłam u niego 1,5 godziny.Kędry masz rację odsłoniłam się cała powiedziałam mu wszystko byłam bardzo szczera aż do bólu,ale ulżyło mi dzięki temu.Masz rację na jednej wizycie nie skończy się,potrzeba dłuższej terapii tym razem włączając partnera w to.Co do dystansu nie odczułam aż tak bardzo tego nie było "sztywnie" ale wiedzę i doświadczenie ma ogromne ( podawał mi przyklady )

Dziękuję dziewczyny serdecznie :-)

Edited by women32
  • Maestro
Hejka wszystkim:-)

Weryfikuję wróżbę,od razu nawiązałam kontakt z psychologiem,otworzyłam się jestem ogólnie bardzo zadowolona z wizyty u niego i cieszę się,że pokonałam strach i udałam się do niego.

Trida nie odebrałam wrażenia,że jest zarozumiały owszem pewny siebie,ale bardzo miły i ma podejście do ludzi przede wszystkim nie patrzy na zegarek i bardzo się stara byłam u niego 1,5 godziny.Kędry masz rację odsłoniłam się cała powiedziałam mu wszystko byłam bardzo szczera aż do bólu,ale ulżyło mi dzięki temu.Masz rację na jednej wizycie nie skończy się,potrzeba dłuższej terapii tym razem włączając partnera w to.Co do dystansu nie odczułam aż tak bardzo tego nie było "sztywnie" ale wiedzę i doświadczenie ma ogromne ( podawał mi przyklady )

Dziękuję dziewczyny serdecznie :-)

Zastanawiaja mnie karty,bo była 9 pucharów i Księzyc, ale w pozycji odwróconej, czyli ta pozycja DOSŁOWNIE odwróciła ich znaczenie:) Cieszę się, że jesteś zadowolona:) Ta 3 buław odwr. też mnie zastanawia, bo czytałam, że karta brama w negacji oznacza bramę zamkniętą, w Twoim przypadku mimo wszystko jest ona otwarta:)

Być może z tą bramą zamkniętą chodziło o to,że nie do przyjęcia był pewien plan,pomysł psychologa,uparłam się na nie,ale potem zmiękłam :-) więc może to było to zamknięcie.....

• Maestro
Być może z tą bramą zamkniętą chodziło o to,że nie do przyjęcia był pewien plan,pomysł psychologa,uparłam się na nie,ale potem zmiękłam :-) więc może to było to zamknięcie.....

Możliwe:)))