Jump to content

Czy jestem ziemia?


Kersh

Recommended Posts

Jest to wiedza tajemna, ale tak jak powiedziałem wcześniej, nie tłumaczę tego osobom, którym po prostu nie chcę.

Edited by Tomek003
Link to comment
Share on other sites

Opanowanie żywiołu ziemi wiąże się z dodaniem do swojej palety jego cech, znaczy się, mądrość, rozważność, cierpliwość itp. W następnych etapach zyskuje się coraz więcej cech ziemi, nie kiedy jej niektóre umiejętności.

Link to comment
Share on other sites

Jedną wg mnie najlepszych mocy żywiołu ziemi jest tworzenie dookoła siebie wymiaru eter (ether, Akasha). Daaje to bowiem pełną kontrolę jej użytkownikowi nad żywiołem ziemi (manipulacja itp.).

Link to comment
Share on other sites

Nie uważam siebie za wykształconego, ale 7 lat nauki robi swoje. Mniejsza, chodzi mi o manipulację nad ziemią, nie ludźmi, ale manipulację możesz osiągnąć nawet tutaj, kiedyś nawet słyszałem o kimś kto potrafił manipulować ogniem, ale miał ok 80 lat, i poświęcił na naukę tego całe życie. Ale to co ja teraz pisałem, ową manipulację można osiągnąć w innych wymiarach, ale również po treningu.

Link to comment
Share on other sites

Manipulacja nad ziemią polega na tym na czym właśnie ta nazwa wskazuje, po resztą każdy żywioł ma najpotężniejszą rzecz jaką może posiąść, tzw. ewolucja:

- ziemia przekształca się w eter

- wiatr przekształca się w elektryczność

- woda przekształca się w światło

- ogień przekształca się w ciemność

Nazwy tych odmian są wiccańskie.

Link to comment
Share on other sites

Wiatr ma to do siebie że jest inteligentnym żywiołem, zanim coś zrobi to pomyśli, jest bardzo spokojny, ale potrafi mieć humory. Najlepsze techniki jakich można się nauczyć to szybkość wiatru, a później szybkość światła.

Link to comment
Share on other sites

Eter to ewolucja żywiołu ziemi, jednak Akasha to jeden z bogów, a właściwie bogini żywiołów, symbolizuje zjednoczenie w magii żywiołów, miejsce gdzie wszystkie żywioły nie są blokowane przez rzeczywistość, gdzie występują ich reprezentanci.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że się wtrącam, ale mam prośbę do Kersh - czy nie mogłabyś sformułować w jednym poście wszystkich pytań, jakie Cie nurtują na ten temat? Wówczas uniknęlibyście rozwlekania tematu na następnych kilka stron. Rozumiem, że w czasie dyskusji rodzą się kolejne pytania, ale to już zaczyna przypominać nie dyskusję a wywiad - krótkie pytanie....dłuższa odpowiedź VanHelsinga. Mnie osobiście trochę męczy czytanie tak rozwleczonego tematu, chyba, że Van nie masz nic przeciwko udzielaniu takiego wywiadu?

Link to comment
Share on other sites

w zasadzie nie mam juz pytań, cała ta historia z żywiołami kojazy mi się z taką bajką w.i.t.c.h. jak byłam mala to czytałam ;) już więcej nie będe Cie męczyć na temat opanowania tego żywiołu bo wiem że mi nie powiesz ale dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Nie to że nie powiem w ogóle, ale mówię tylko tym którym ufam, że nie zrobią z tym nic złego. Niestety ty na razie do tych osób nie należysz. Koniec tematu.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Tak słyszałem o tym.Tylko to nie jest takie proste jak wygląda niektórzy przez całe życie tego nie zrobią.Chyba że zmądrzeją bo oni chcą to robić dla zabawy i dla "fazy" żeby zaimponować kolegom z osiedla a to nie o to w tym chodzi.to sie robi dla siebie nie dla innych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...