Jump to content

żywe rośliny


Cristall

Recommended Posts

Śniło mi się, że byłam w lesie i uciekałam przed drzewami, które chciały mnie zabić, jak tylko znajdowałam się blisko nich, ożywały, wyciągały korzenie i probowały mnie złapać. Uciekłam przed tymi drzewami, ale później wybiegłam w jakiś jakby ogródek, gdzie był kamienny chodnik, który chronił mnie przed trawą, która też mogła być groźna. Potem nagle znalazłam się w pokoju, gdzie był jakiś kwiatek, zaczęłam się z niego śmiać i chciałam go uderzyć o.O a on ku memu zdziwieniu chwycił mnie mocno swoimi liśćmi. O co mogło chodzić w tym ożywaniu roślin?

Link to comment
Share on other sites

Cześć,

rośliny to coś co nas otacza, symbolizują środowisko, w którym żyjemy. Unikanie roślin jest niemożliwe, tak jak niemożliwe jest odcięcie się od otoczenia. Jeżeli atakuje cię nawet trawa może to oznaczać, że z jakiegoś powodu czujesz się niepewnie w swoim otoczeniu i najchętniej obmurowałabyś się uporządkowanym i logicznym światem, który możesz kontrolować. Las jest również jednym z symboli życia nieświadomości, która w tym wypadku cię zaatakowała łamiąc prawa natury i burząc porządek.

Być morze tak bardzo zatapiasz się w świecie logiki i przedmiotów, że twoja podświadomość poczuła się zaniedbana i postanowiła cię postraszyć, żeby zwrócić na siebie uwagę. Wyśmiewany przez ciebie kwiatek może oznaczać próbę pomniejszenia znaczenia twoich odczuć i intuicji, niekontrolowanych reakcji, które okazują się jednakże silniejsze od ciebie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...