Skocz do zawartości

ciąża, aborcja, chłopak, lekarz


SprytnaFoxy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanowił mnie sen, który jest zupełnie odwrotny do moich przekonań. Zaszłam w nieplanowaną ciążę, postanawiam ją usunąć. Jestem przekonana do swojej decyzji. Przychodzi do mnie chłopak z którym w realnym życiu obecnie się spotykam, ale jeszcze nie jesteśmy parą. Próbuje przekonywać mnie, że nie muszę tego robić i poradzimy sobie, odradza mi tą decyzję. Jest bardzo zatroskany i smutny. Jednak ja jestem nieugięta.

 

Lekarz, który ma wykonać aborcję też pyta się czy to moja ostateczna decyzja. Nie odczuwam żadnych szczególnych emocji, ani strachu ani niepewności. Moje nastawienie jest chłodne, chcę zrobić to raz dwa jakby był to rutynowy zabieg. Zabieg jest jednak bardzo nieprzyjemny, paskudne uczucie gdy martwy płód wypływa z mojego ciała, dopiero wtedy zaczynam odczuwać jakieś emocje. Strach i niewiedza co dalej zrobić.

 

Sen byl dla mnie nieprzyjemny, obudziłam się z dreszczami. Jestem młodą dziewczyną, jednak gdybym zaszła w ciążę, nigdy bym jej nie usunęła. Myślę, że należy odczytać go inaczej i dlatego proszę o pomoc tutaj ;)

Edytowane przez opak
enter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może z Twojego życia zniknie coś, czego teraz nie dostrzegasz jest CI to obojętne. Ale gdy już zorientujesz się, że straciłaś coś, zaczniesz odczuwać z tego tytułu emocje. Bądź może jesteś też zła o coś, lub na siebie z jakiegoś powodu? sen ten może również wskazywać na usunięcie poważnych przeszkód i zapowiada transformację twojej osoby, która może wyglądać inaczej niż teraz Ci się zdaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sen nie musi koniecznie mówić o ciąży, ale o podejmowaniu ważnych decyzji.

Kiedy kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży wie, że czeka ją 9 miesięcy zmian, a potem poród i całe życie pod wpływem dziecka. To masa zmian. Zdarza się, że zmian nie planowanych. Jednego dnia żyjesz swoim życiem, a innego okazuje się, że ono już nie należy do ciebie i nigdy nie będzie takie samo. To może wywołać panikę. Stąd ciąża we śnie symbolizuje dużą i trwałą zmianę w życiu.

Twój sen jest protestem przeciwko jakiejś zmianie. Coś zostało ci narzucone, a ty nie chcesz tego przyjąć. Świadomie masz opory przed protestem. Z różnych przyczyn ludzie pozwalają wrobić się w zmiany, których nie chcą. Często nie doceniają konsekwencji i uważają, że łatwiej ustąpić, albo boją się odmawiać, żeby kogoś nie rozczarować. Czasami, jak z ciążą właśnie odrzucenie zmian ma negatywne moralne brzmienie. Nie wiem o jakiej zmianie mówi twoja podświadomość, ale najwyraźniej odmawia współpracy i mówi, że zmiana nie będzie przez nią akceptowana.

Dlatego we śnie usuwasz ciążę. Świadome i podświadome nastawienie do ciąży nie musi być takie same.To nie jest tak, że sen pokazuje „prawdziwe” odczucia albo, że jawa jest jedyna prawdziwa. Często podświadomość ciągnie w jedną, a świadomość w drugą doprowadzając do konfliktu i oba podejścia są prawdziwe. Spróbuj przeanalizwoać swoje życie pod kątem planów na przyszłość i zapowiedzi zmian. Być może znajdziesz to co cię przestraszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...