Skocz do zawartości

Krzyż Celtycki, 2 rozkłady


elefterija

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Bardzo proszę o pomoc w interpretacji dwóch rozkładów.

Pierwszy postawiony jest dla męża, drugi dla żony.

Problem dotyczy lata, w sensie tzw. sezonu letniego pod kątem pracy, tzn, jak się potoczy lato pod względem pracy - kariery oraz w jej przypadku również pod względem miejscem zamieszkania.

Jeżeli potrzebujecie więcej szczegółów, to dajcie znać.

 

Krzyż Celtycki

1. Karta symbolizująca osobę, której się wróży

2. Karta leżąca na karcie pierwszej, przyczyna, dla której zwrócona się o poradę, wpływy świata zewnętrznego i konflikt jaki w związku z tym zaistniał między tą osobą, a - mówiąc najogólniej - światem.

3. Dążenia i cele osoby ukazanej przez kartę pierwszą

4. Co zdarzyło się do tej pory i miało bezpośredni wpływ na zaistniałą sytuację

5. Teraźniejszość - określa to, co w tym momencie dzieje się w życiu osoby. Ukazuje obecne wpływy i kierunek przemian.

6. Przyszłość, to do czego zbliża się osoba pytająca, wpływy, które pojawią się w najbliższej przyszłości.

7. Osoba, której wróżymy od jej wewnętrznego "ja". Jej stosunek do tej konkretnej sytuacji.

8. Relacje zachodzące pomiędzy osobą pytającą a jej najbliższym otoczeniem oraz wpływ tych związków na rozpatrywaną sprawę

9. Nadzieje i lęki osoby której wróżymy. Powód, dla którego zwróciła się ona o poradę.

10. Ostateczny wynik rozwoju sytuacji, to do czego się zmierza.

 

Facet - mąż

 

1. Królowa kielichów - Facet jest osobą delikatną, chce się zatroszczyć o rodzinę

2. Głupiec - przyczyna - rozpoczyna nową drogę, nie wie co go czego, czego się spodziewać. jest w nowej dla siebie sytuacji.

3. Paź Denarów - dążenia i cele - chciałby się rozwijać, zacząć coś od nowa, nauczyć się czegoś nowego nabyć nowych umiejętności. Zaczyna swoją firmę? Nową pracę?

4. Wieża Boga - co zdarzyło się do tej pory - Totalny rozpad. Runęło wszystko to, co znał do tej pory, zawaliły mu się plany związane z pracą, dlatego teraz następuje konieczność budowania wszystkiego od nowa- znalezienia nowej pracy.

5. VIII Pałek - teraźniejszość - generalnie dużo się dzieje, on dalej nie wie na czym stoi i ma stać, czas go zaczyna ponaglać

6. VI Mieczy - przyszłość - dostanie propozycję pracy? pojedzie na rozmowę kwalifikacyjną? Wyjedzie na sezon?

7. Śmierć - wewnętrzne 'ja' ,stosunek do sytuacji - pragnie jakby zacząć to wszystko od nowa, zakończyć niepowiedzenia ,rozpocząć nowy rozdział - ale jak to ma się do tej pracy??

8. VII Denarów - relacje i ich wpływ - ma wsparcie ze strony rodziny - żony, ta jest cierpliwa i czeka na rozwój wydarzeń w związku z pracą, wspiera go, rodzi mu...?

9. Sąd Ostateczny - nadzieje i lęki , powód zwrócenia się o poradę - chciałby, aby wszystko się już wyjaśniło, chce dostać propozycję pracy.

10. I tu mam mega problem. Otóż normalnie nie uznaje wróżenia z kart odwróconych, jednak po rozłożeniu układu zauważyłam ,że ta karta jest w odwrotnej pozycji i teraz NIE MAM pojęcia jak ją interpretować - czy odwróconą, czy stwierdzić, że to był 'wypadek przy pracy' i w normalnej pozycji??? VI PAŁEK -> jeśli odwrócona pozycja, to dostanie jakąś propozycje pracy, wyjedzie, ale okaże się, że nie jest to tak intratny interes, jak się mogło wydawać. Jeśli normalna pozycja -> dostanie pracę, jaką chciał, wyjedzie i wszystko się ułoży...?????

 

 

Kobieta - żona

 

1.Głupiec - dla niej też wszystko jest nowe, zaczyna coś nowego ,nie wie, co ją czeka. Lekkomyślnie wierzy, że wszystko będzie dobrze...?

2. VIII Denarów - Chciałaby, aby sytuacja z pracą się wyklarowała, chce mieć zabezpieczenie finansowa, pewną pozycję, ale nie wie, czy jest to możliwe.

3. Król Denarów - No i znowu się potwierdza - chce mieć pewną sytuację, chce mieć wszystko pod kontrolą, dąży do tego, aby wszystko się uspokoiło.

4. Ermita - szacowała różne rozwiązania, długo rozmyślała nad słusznością wyjazdu, wiele czasu spędzała samotnie - ale nie sama, może zapragnęła to zmienić?

5. Paź Pałek - rozpoczyna coś nowego, jest tym zaaferowana ( ona nota bene jest młodsza od niego i ma 25lat, ale nie wiem,czy to ma znaczenie..?)

6. X Denarów - jej praca zacznie się bardziej rozwijać? Będzie zainteresowanie jej ofertą ?

7. Koło fortuny - znowu wszystko się powtarza, jak co roku wcześniej, może i ona sama chce wyjechać, nie chce zostać w Polsce ( do tej pory razem wyjeżdżali co sezon na parę miesięcy do pracy ) , nie chce letargu, chce zmiany...?

8. Rycerz Denarów - może wspiera i jest wspierana, razem z mężem powoli rozwijają swoją własną dzialałność, czekają na plony

9. Król Kielichów - chce być oparciem? Albo martwi się, że jeśli nim nie będzie, to wszystko może runąć...?

10. Cesarz - praca będzie ważna, ale też dobrze będzie się kręcić, ona będzie "głową " rodziny...?

 

Nie mam też pojęcia jak to ma się miec do tego miejsca mieszkania, w ogóle w jej rozkładzie strasznie dużo rodzaju męskiego, co to może oznaczać...?

Nie jestem pewna jak to wszystko konkretnie ugryźć, jak to odnieść do sytuacji...

 

Będę bardzo wdzięczna za pomoc!

 

pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
  • Maestro

Krzyż Celtycki

1. Karta symbolizująca osobę, której się wróży

2. Karta leżąca na karcie pierwszej, przyczyna, dla której zwrócona się o poradę, wpływy świata zewnętrznego i konflikt jaki w związku z tym zaistniał między tą osobą, a - mówiąc najogólniej - światem.

3. Dążenia i cele osoby ukazanej przez kartę pierwszą

4. Co zdarzyło się do tej pory i miało bezpośredni wpływ na zaistniałą sytuację

5. Teraźniejszość - określa to, co w tym momencie dzieje się w życiu osoby. Ukazuje obecne wpływy i kierunek przemian.

6. Przyszłość, to do czego zbliża się osoba pytająca, wpływy, które pojawią się w najbliższej przyszłości.

7. Osoba, której wróżymy od jej wewnętrznego "ja". Jej stosunek do tej konkretnej sytuacji.

8. Relacje zachodzące pomiędzy osobą pytającą a jej najbliższym otoczeniem oraz wpływ tych związków na rozpatrywaną sprawę

9. Nadzieje i lęki osoby której wróżymy. Powód, dla którego zwróciła się ona o poradę.

10. Ostateczny wynik rozwoju sytuacji, to do czego się zmierza.

 

Facet - mąż

 

1. Królowa kielichów - taki za bardzo wrażliwy, ma chyba za dużo kobiecego pierwiastka

2. Głupiec - przyczyna - chyba szykuje się do rozpoczęcia nowego etapu zycia

3. Paź Denarów - dążenia i cele - rozwój, ponadto pragnie się dorobić, jest jakby na początku drogi, vide:Głupiec

4. Wieża Boga - co zdarzyło się do tej pory - jakaś katastrofa, chyba coś poważnego musiało się wydarzyć w kwestiach pracy

5. VIII Pałek - teraźniejszość - dostał kopa po tej Wieży, widać dużo załatwiania, intensywną wymianę informacji, rozmowy

6. VI Mieczy - przyszłość - ja tu widzę wyjazd

7. Śmierć - wewnętrzne 'ja' ,stosunek do sytuacji - ewidentna zmiana postawy, coś się porządnie sypnęło, trzeba zacisnąć pasa i ruszyć w nowym kierunku

8. VII Denarów - relacje i ich wpływ -rodzina jest cierpliwa, czekają z nadzieją (pod 7 denarów kryje się Gwiazda) na rozwój sprawy

9. Sąd Ostateczny - nadzieje i lęki , powód zwrócenia się o poradę -potrzebują dosłownie odrodzenia, powrotu do normalności

10. I tu mam mega problem. Otóż normalnie nie uznaje wróżenia z kart odwróconych, jednak po rozłożeniu układu zauważyłam ,że ta karta jest w odwrotnej pozycji i teraz NIE MAM pojęcia jak ją interpretować - czy odwróconą, czy stwierdzić, że to był 'wypadek przy pracy' i w normalnej pozycji??? VI PAŁEK -> nie interpretuję kart odwróconych, poprzednie karty było dobre, dlatego uważąm, ze uda mu się wyjechać do pracy

 

 

Kobieta - żona

 

1.Głupiec - ona na taką mniej dojrzałą wygląda, przynajmniej tak mi się jawi ta karta, osoba spontaniczna, chwytająca chwile, ale do końca nie planująca przyszłości

2. VIII Denarów - no tak, widać,ze chce pracy

3. Król Denarów - tak naprawdę, to ona chce, żeby mąż pracował, na niego w tej kwestii liczy

4. Eremita - czuła się jakaś samotna, wyalienowana....

5. Paź Pałek - widać, że i ona próbuje coś tam działać, ale tak jakoś niedojrzale

6. X Denarów - zostanie w domu

7. Koło fortuny - jest zmienna, jakby sama do końca

8. Rycerz Denarów - widać, że mąż wział na siebie odpowiedzialność za zarabianie

9. Król Kielichów - boi się, że mąż zostanie w domu

10. Cesarz - ona raczej w domu zostanie, mąż weźmie na siebie odpowiedzialność, zresztą widać to w obu rozkładach, że to on jest głową rodziny, jest stabilny, zaradny i troskliwy, ona taka dość niedojrzała się tutaj jawi..

Odnośnik do komentarza

Dziękuję ślicznie!

Fakt faktem, nie do końca rozumiem, co w tym wszystkim powychodziło, bo średnio mi to pasuje do sytuacji. Na 99% obydwoje wyjedziemy, tak było zawsze do tej pory, jednak ja będę zajmowała się prowadzeniem swojej firmy, mąż szuka czegoś, bo z tego naszego "dziecka", to nie wiadomo, kiedy jakaś lepsza kasa popłynie. Dziwi mnie to również pod tym względem, że to ja mu cały czas doradzam, podnoszę na duchu, szukam jakichś możliwości dot. pracy, a tu w kartach jawię się jako taka dziecinka, niekoniecznie stąpająca mocno po ziemi.

Reszta z pracą się zgadza, masa rzeczy niepowypalała.

 

Dziękuję za pomoc!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Maestro
Dziękuję ślicznie!

Fakt faktem, nie do końca rozumiem, co w tym wszystkim powychodziło, bo średnio mi to pasuje do sytuacji. Na 99% obydwoje wyjedziemy, tak było zawsze do tej pory, jednak ja będę zajmowała się prowadzeniem swojej firmy, mąż szuka czegoś, bo z tego naszego "dziecka", to nie wiadomo, kiedy jakaś lepsza kasa popłynie. Dziwi mnie to również pod tym względem, że to ja mu cały czas doradzam, podnoszę na duchu, szukam jakichś możliwości dot. pracy, a tu w kartach jawię się jako taka dziecinka, niekoniecznie stąpająca mocno po ziemi.

Reszta z pracą się zgadza, masa rzeczy niepowypalała.

 

Dziękuję za pomoc!

pozdrawiam

 

Jeszcze miałam taką myśl, karty określiły męża jako Królową Kielichów - moja pierwsza myśl była taka, ze karty jakby o nim samym nic nie chciały powiedzieć, ale pokazały Twój sposób postrzegania go, że patrzysz na niego poprzez pryzmat swoich uczuć i emocji. Podczas interpretacji cały czas ktoś mi przeszkadzał i myśli mi uciekały, potem jak będę miała luz to coś dopiszę:)

Odnośnik do komentarza

Mąż wygląda na rozchwianego emocjonalnie i mocno przeżywającego utratę pracy czy jej możliwości, jest w rozsypce.

Wydaje mi się, że zatracił power i wiarę w to, że sobie poradzi, że odnajdzie się na nowo.

Odwr. 6 buł potwierdza, że nie czuje się na siłach stawić czoła wyzwaniom.

6 mieczy - najpierw musi się pozbierać psychicznie.

 

Żona pozytywnie nastawiona, chciałby kontynuować co już robiła, ale nie wie czy będzie to możliwe.

U niej widzę wyjazd i dobrze płatną pracę, decyzję prawdopodobnie podejmie spontanicznie, będzie ją przed decyzją powstrzymywał lęk o losy męża.

GŁupiec, Koło, Cesarz - tu widzę zmianę miejsca zamieszkania w związku z pracą

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...