Jump to content

Sny mnie wykańczają!


Azazell

Recommended Posts

Zauważyłem, że od dłuższego już czasu moje sny są bardzo męczące i po po każdym wstaniu rano - jestem po nich tak wykończony, że często przez cały dzień czuję zmęczenie i chętnie poszedłbym dalej spać bądź ewentualnie zdarza mi się coraz częściej, że po obudzeniu jestem tak wykończony jakbym pracował całą noc fizycznie! I chętnie dalej bym spał.

 

Życie mam stresujące ale stres mam od bardzo dawna a te męczące sny mam dopiero od jakiegoś czasu.

 

Co robić? Jak to zwalczyć? Bo to raczej nic dobrego niestety nie jest.

Link to comment
Share on other sites

polecam ci terapię polem magnetycznym-to podniesie odporność organizmu i sprawi że sen będzie przyjemnością ,jeśli masz ochotę to możemy na gg porozmawiać o tym problemie

Link to comment
Share on other sites

Osobiście zaczęłabym od nieco bardziej konwencjonalnych sposobów - relaks przed snem. Godziny wieczorne przed pójściem spać to czas, kiedy należy się wyciszyć i przede wszystkim nie myśleć o tym co nas stresuje. Możesz wziąć ciepłą kąpiel, poczytać jakąś przyjemną książkę.

Problemy ze snem mogą też oznaczać, że miewasz koszmary senne. Pamiętasz co Ci się śni w nocy?

Link to comment
Share on other sites

Oj dużo koszmarów miewam. :) Tzn. hmm Pamiętam co nie co - wszystko zależy jaki dany sen ma na mnie wpływ (dany element w snie) i myślę, że przez to te fragmenty zapamiętuje.

 

Zbyt często mam sny o demonach, potworach i innych stworach. Nie przerażają mnie one (chociaż czasami bywały takie przerażające ale to bardzo rzadko) tylko ze przez takie sny jestem bardzo wykończony.

 

Np jakiś czas temu śniło mi się, że należałem do oddziału jakiejś grupy operacyjnej :) i walczyliśmy z jakimiś potworami - sen był tak realistyczny, że pamiętam iż została nas bodajże trójka - uciekaliśmy kanałami itp.. I nagle wpadliśmy do supermarketu i chyba zbyt szybko się ucieszyliśmy bo zaraz nas te potwory pożarły :). Jak się obudziłem to aż cały byłem mokry oraz czułem, że serce mi wali bardzo szybko. I niestety czułem się jakbym 3 dni nie spał i ciężko pracował fizycznie :(. To jest właśnie najgorsze. Sny mogę mieć straszne ale te wykończenie mojego organizmu jest bardzo dobijające :(. Później po takim śnie to cały dzień jestem zmęczony i powoduje to brak chęci do normalnego funkcjonowania. I czuję, że zaniedbuje się fizycznie - ale po prostu nie mam sił.

 

Tak oglądam dużo horrorów i pewnie też mają po części wpływ na to oraz grywam też w takie straszne gry video. Tylko, że ja to robię od dzieciństwa czyli ponad 20 dobrych lat. I kiedyś tak mnie sny nie męczyły! Dlatego uważam, że one mają bardzo mały wpływ.

 

Nie wiem może jestem opętany? Bo to raczej normalne nie jest. Co drugi sen to jakiś koszmar albo duchy, potwory i inne dziwaczne stworzenia mnie nawiedzają :).

 

--

Co dziwnego też zauważyłem i nie wiem jak to zbytnio opisać od jakiegoś czasu miewam też dziwne zachwiania podczas spania. Jakbym zapadał się. Tzn hmm ciężko to opisać - Jakby mi się ostro w głowie kręciło? Jak mi się to zdarzy ponownie to spróbuje bardziej zrozumieć i zapamiętać by lepiej opisać.

 

 

BTW. Przypomniało mi się jeszcze jedno. Czasami miewam też tak sny, gdzie oprócz wykończenia i zmęczenia mam też ogromne bóle w kościach / mięśniach. Jakby ktoś mnie pobił. Ostatnio mnie tak miejscami ciało bolało, że musiałem wziąć środki przeciwbólowe. Czyżbym sam się bił ? :)

Edited by Azazell
Link to comment
Share on other sites

Azazell, wczoraj wieczorem czytałam trochę o problemach ze snem. Myślę, że nie zaszkodziłoby, gdybyś się przebadał, głównie na dolegliwości układu krążenia i oddechowego.

Najczęstszym powodem pojawiania się takiego ciężkiego snu są problemy w życiu codziennym, a jak sam pisałeś, stresów Ci nie brakuje. Nie doszukiwałabym się tutaj od razu działania innych sił. Problemy ze snem mogły pojawić się stosunkowo niedawno, bo być może Twój organizm przestał wytrzymywać obciążenie i zaczyna się buntować. Najgorsze jest to, że problemy ze snem wynikające ze stresu dość szybko zaczynają odbijać się na zdrowiu i w pewnym sensie wszystko zaczyna się zapętlać - zły sen powoduje problemy w układzie krążenia - niedokrwienie, niedotlenienie (częstą dolegliwością jest bezdech) organizmu podczas snu wywołuje nową falę koszmarów, a za dnia owocuje m. in. niewyspaniem, złym samopoczuciem, bólami reumatycznymi, bólami głowy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...