Jump to content

REGULAMIN działu interpretacji snów


opak
 Share

Recommended Posts

1. W tytule tematu należy zamieścić główne symbole ze snu oddzielone przecinkami (poprawnie: kot, papuga, rosół, ciuchcia. niepoprawnie: dziwny sen, prośba o interpretację snu, sen o itp).

 

2. Każdy sen musi zostać opisany oddzielnie w jednym wątku. Zabronione jest też doklejanie swoich snów w tematach innych osób. 1 SEN = 1 TEMAT.

 

3. Zabronione jest zakładanie wątków ze snami osób trzecich.

 

4. Post powinien być rozdzielony enterami na akapity i napisany zgodnie z zasadami ortografii i interpunkcji polskiej.

 

5. W opisie snu podaj jak najwięcej szczegółów. Począwszy od scenerii snu, poprzez kolorystykę, wydarzenie, symbole, a na wydarzeniach ze swojego prawdziwego życia kończąc. To, co się obecnie rozgrywa w Twoim życiu jest najczęściej najważniejsze.

 

6. Pod pojęciem ‘interpretacja snu’ rozumie się wypowiedź opisową z jasnym odniesieniem do symboliki. Ma ona na celu wyjaśnienie znaczenia snu. Nie przepisujemy senników.

 

7. Zabrania się interpretowania snów w tematach naruszających regulamin - do czasu usunięcia uchybień przez autora postu lub moderatora.

 

8. Interpretacje powinny być obiektywne i neutralne pod kątem wierzeń, religii i światopoglądów filozoficznych. Nie mogą szkodzić śniącemu.

 

9. Niedopuszczalne jest wyśmiewanie, obrażanie interpretującego, nawet, jeśli jego interpretacja wydaje się użytkownikowi być niewłaściwa. Zachowujemy zasady netykiety.

 

10. Zabrania się negowania cudzych interpretacji. Jednak w wyjątkowych przypadkach moderator może podważyć interpretację, jeśli uzna, iż może ona zaszkodzić śniącemu.

 

11. Po miesiącu wątki są przenoszone do archiwum snów.

 

12. Wątki na które nie ma odpowiedzi w ciągu kwartału mogą być usunięte.

 

Jak opisywać sny?

1. Przypominając sobie sen, pomyśl, co pierwsze przychodzi ci na myśl – główny motyw, zdarzenie, lub emocje.

2. Przypomnij sobie scenerię ze snu – porę dnia, otoczenie, porę roku – wszystko, co pamiętasz.

3. Wydobądź główne symbole. Nie zwracaj uwagi na każdy element, ale te, które odgrywają we śnie jakąś rolę, lub wydają się być istotne.

4. Spróbuj opisać motyw przewodni snu – to, wokół czego cały sen się obraca, zdarzenia senne.

5. Po opisaniu pkt. 1 – 4, zastanów się, czy cokolwiek z powyższego mogło być spowodowane filmem, który ostatnio oglądałeś, lub czy coś jest dosłownym przełożeniem twojej rzeczywistości na sen. Jeśli tak – nie zapomnij o tym wspomnieć.

6. Napisz coś o sobie. Jeśli masz podejrzenia, czego sen mógł dotyczyć – napisz to. Napisz też, jak dana sytuacja wygląda w twoim życiu. Jeśli sen jest emocjonalny – wspomnij, jakie emocje aktualnie przeżywasz, czy dzieje się u ciebie coś istotnego.

7. Jeśli to dla ciebie nie problem – podaj swój wiek. Konkretny sen może mieć różne znaczenie, jeśli przyśni się nastolatkowi, a inne u dojrzałej osoby.

 

Interpretatorzy i interpretacje

Pod pojęciem ‘interpretacja snu’ rozumie się przedstawienie swojego zrozumienia danego snu. Interpretacja snu ma na celu naprowadzenie osoby śniącej na właściwe zrozumienie snu oraz jasne wytłumaczenie swojej wizji.

 

1. Interpretacja jest tylko propozycją, pokierowaniem osoby śniącej.

2. Interpretacja powinna mieć formę tekstu ciągłego, jasno wyjaśniającego sposób myślenia osoby interpretującej oraz to, co chce się przekazać śniącemu.

3. Jeśli interpretujący chce rozpisać znaczenie pojedynczych symboli ze snu – powinien również pomóc śniącemu zrozumieć sen jako całość.

 

4. Niedopuszczalne jest zamieszczenie odpowiedzi na czyjś sen będącej wyłącznie nic nie mówiącym wytłumaczeniem pojedynczego symbolu (np. ‘pies - Masz wiernego przyjaciela, godło wierności’). Tak samo, niewskazane jest wypisywanie sennikowych znaczeń pojedynczych symboli (na zasadzie kopiowania sennika).

5. Niezależnie od tego, z jakich źródeł (sennik, doświadczenie, intuicja) korzysta osoba interpretująca oraz jaką metodą interpretacji się posługuje – musi przedstawić swoją interpretację w formie jasnej i zrozumiałej.

 

6. ZASADA OBIEKTYWNOŚCI

Interpretacje powinny być obiektywne i neutralne pod kątem wierzeń, religii i światopoglądów filozoficznych. Osoba interpretująca powinna mieć świadomość tego, że śniący może prezentować zupełnie odmienne wyznanie, a naciskanie na inne poglądy może być obrazą jego uczuć religijnych.

 

7. ZASADA NEUTRALNOŚCI

Osoba interpretująca nie ma prawa narzucać osobie śniącej interpretacji bazującej na wierze/filozofii/wyznaniu interpretującego. Jeśli interpretujący chce napisać interpretację zgodną z jego filozofią życiową, powinien zrobić to w formie propozycji postrzegania danego snu. Powinien również liczyć się z tym, że osoba śniąca może nie zaakceptować takiego spojrzenia na sen i uszanować jej poglądy.

 

8. Zabronione są personalne dyskusje pomiędzy interpretującymi, jeśli nie mają na celu lepszego zrozumienia snu i nie są wzajemną pomocą w interpretacji – takie posty będą traktowane jako offtop i usuwane.

 

9. Jeśli użytkownik chce zanegować czyjąś interpretację, nie zgodzić się z nią – może to zrobić wyłącznie poprzez przedstawienie swojej interpretacji oraz swojego poglądu na dany sen.

Edited by Ismer
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...