Skocz do zawartości

Bol głowy i wysoki puls


joshamee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od około pól roku ucze się medytacji. Moja praktyka polega na tym iż w ciągu dnia staram się podczas zwyczajnych czynnosci skupiac na terazniejszosci, staram sie wylaczyc calkowicie przeplyw mysli i skupiam sie na tym co wlasnie robie. Od jakiegos czasu zaczalem rowniez siadac w spokoju i medytowac i zauwazylem pewne dziwne zjawisko. Mianowicie gdy sie wycisze zaczyna mnie bolec glowa najpierw delikatnie pozniej coraz to mocniej i mocniej , moj puls tak samo rosnie i jedynym sposobem na przerwanie tego stanu jest zmacenie umyslu myslami. Po obejrzeniu materiału "Jak medytować (Spiritual Reality - How to meditate) " na yt wydaje mi sie że mam swoje wytlumaczenie ale mimo wszystko chcialbym uslyszec wasze opinie odnosnie mojego problemu.

 

Dziekuje bardzo i serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedziałabym, że kiedy się wyciszasz, wychodzą z tła napięcia i lęki, które normalnie zasłonięte są myślami i zaburzają ci równowagę. Zwykle na początku medytacja uspakaja, potem kiedy schodzisz głębiej zaczynają się problemy, a wreszcie po jakimś czasie, kiedy dochodzimy do ładu ze sobą ten efekt przechodzi i można już medytować bez zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche szukalem na ten temat i wychodzi ze albo mam jakis zator energetyczny ktory blokuje energie w glowie albo trzecie oko chce sie otworzyc, wczoraj zrobilem cos takiego ze wprowadzilem sie w stan wyciszenia i wizualizujac wyciągnąłem niebieska kule energii z glowy i wrzucilem ja do zielonego ognia co bardzo pomoglo, a dzis przenioslem ja z glowy w ciało, dokladnie w klatke piersiowa i wyobrazilem sobie jak ta energia rozchodzi sie po calym ciele i poczulem dreszcze w koncach palcow ... no i glowa przestala bolec ... co myslicie o takich testach jak na tej stronie Test - Czakra 7 - Czakratest.pl czy moga one byc rzetelne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napięcia i lęki są dokładnie takim zatorem w głowie :) więc tu by się zgadzało.

 

A co do strony, to wątpliwe, żeby układał ją jakiś mega, godny zaufania spec, jeżeli mogli zatrudnić studenta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myslisz o moim sposobie dzialania ? czyli medytowac a pozniej jesli pojawia sie bole glowy to je po prostu rozladowac " wlasnorecznie " ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...