Jump to content

Frater U.D. Gdzie żyją demony...-Wydawnictwo: Illuminatio


Darkness

Recommended Posts

Książka Fratera U. D. "Gdzie żyją demony" są to odpowiedzi na listy z niemieckiego czasopisma "Anubis" dział "Świątynia ukojenia Cioci Klary" przedstawione w formie esejów i zebrane w wyżej wymienionej publikacji.

Frater U. D. jest autorem wielu publikacji z dziedziny magii, m. in. High Magic, Osobiste symbole Sukcesu. A jego Praktyczna Magia Sygili jest jedną z najsłynniejszych w europie. Autorytet w dziedzinie współczesnego okultyzmu, twórca magii praktycznej i magii lodu. Przetłumaczył na język niemiecki książki Petera Carrolla i Aleksandra Crowleya. Ciocia Klara to dość bezpośrednie alter ego maga, jakie odpowiada na najczęściej powtarzające się pytania na temat magii.

 

Odnośnie kwestii merytorycznych w książce uważam że mogą wnieść coś ciekawego w nasz światopogląd, jak również pewne sprawy przedstawić w innym świetle. W końcu wypowiada się na nie nie byle kto, zapewne doskonale wie o czym pisze. Sposób przedstawienia jak i to iż możemy wybrać konkretne rozdziały jakie nas interesują bez przymusu czytania całej książki stanowczo przemawia na jej plus. Przełamanie konkretnych odpowiedzi na pytania lekką nutą humoru wpływa pozytywnie na czytelnika, ponieważ

osoba czytająca ową książkę się nie nudzi, ze względu na urozmaicenie jakie odciążają jej mózg w czasie czytania i własnej interpretacji danych pytań i ich odpowiedzi.

 

Mimo wszystko jest wiele nazwisk lub sformułowań nie do końca zrozumiałych dla czytelnika jaki biegle się nie orientuje w kwestiach ezoteryki szeroko pojętej. Co wpływa na możliwość nie zrozumienia opinii jaką wysuwa autor odnośnie pytań. Brakuje również takich głębszych dywagacji autora na temat niektórych zagadnień, no ale w końcu to są eseje na odpowiedzi konkretnych osób więc nie ma co wymagać czegoś "niezwykłego".

 

Podsumowując książka Fratera U. D. "Gdzie żyją demony" jest lekka i mimo drobnych niedociągnięć miła w odbiorze. Autor ogólnie omawia niektóre pojęcia i wysuwa swoje opinie na pewnie zagadnienia. Osobiście polecam jako odskocznie od eklektycznych książek na temat ezoteryki. Będzie ona urozmaicenie z nutką humoru i możliwości innego spojrzenia na daną tematykę.

Link to comment
Share on other sites

Napiszę tak zależy co chcesz praktykować i w jakim zakresie?

Owa książka zawiera kwestie merytoryczne raczej niż praktyczne, to są pytania czasem dość podstawowe do autora. Odpowiadając na Twoje pytanie nie, nie wyciągnęłam niczego co mogło by wzbogacić moją praktykę. Tylko trzeba pamiętać że każdy ma inne priorytety.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...