Skocz do zawartości

Jaka symbolika?


Gość Maya85

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maya85

Moze mi ktos opisac symbolike niebieskiego konia

Tarczy

diabelkow w Karcie Diabla oraz lancuchow ktorymi sa przylaczeni do głownego dabla?

oraz wezel i sznur w karcie Wisielca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka007

Przepraszam,ale skąd to wzięłaś,jaka to talia,czyjego autorstwa,na ryku jest baardzo dużo tali kart Tarota?

 

Ale ze swojego doświadczenia wiem,że najlepsza ''symbolika''jak ją określiłaś,jest taka,która dla Ciebie jest dobra,z czym Ci się kojarzy,jak ją odbierasz i jak ją czujesz?

Nie wiem jak z Tobą jest ale u mnie to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SooYoung
diabelkow w Karcie Diabla oraz lancuchow ktorymi sa przylaczeni do głownego dabla?

Łańcuchy mówią o uzależnieniu, o przywiązaniu się fizycznym a przez to i mentalnym do czegoś, kogoś.

Diabeł symbolizuje wszelkie nałogi i ograniczenia, także toksyczne relacje z innymi ludźmi, a łańcuchy na karcie Diabła pokazują nam tego rodzaju zależność.

Jeśli w Twoje tali na karcie Diabła sa jakieś diabełki mogą symbolizować tzw pokusy.

 

Co to za talia ? Będzie nam łatwiej Ci pomóc .

 

oraz wezel i sznur w karcie Wisielca?

Zalezy jak to wygląda. Ogólne sznur może symbolizować nić życia, albo przywiązanie do czegoś/kogoś, ale świadome bo sami się wiążemy i zaplatamy węzeł, czyli tego chcemy. Wisielec sam się wiesza do góry nogami, bo chce zobaczyć swój świat z innej perspektywy, dlatego też sam zakłada sznur i zaplata węzeł.

Kartę Wisielca można porównać do fazy poczwarki - już nie gąsienica a jeszcze nie motyl - tu człowiek jest w fazie przemiany, na którą sam się zdecydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maya85

kon na karcie rydwan obok bialego

A tarcza u Cesarza i chybacesarzowej.To ochrona sila tak?

Podajcie mi jescze tylko te dwa symbole

tak znam ogolna symbolike kart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor niebieski generalnie reprezentuje siłę duchową. Symbolizuje też ucieczkę w świat nierealny.

Jak to się ma akurat do konia - nie wiem, myślę, że bardziej do postaci powożącej, że takie siły nią targają.

Tarcze - nie wiem. Patrzę na karty raczej całościowo, ale na pewno jest jakieś opracowanie opisujące symbole, w marsylskim zwłaszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PannaDorotka

Maya85

 

Masz opisane wszystkie symbole i znaczenie kart w dziale Tarota.

Polecam szczególnie posty użytkowniczki: "Anna Maria" (jeśli interesują cię symbole i głębsza analiza tego, co na karcie się znajduje)

 

dla przykładu masz Cesarzową: http://www.ezoforum.pl/arkana-wielkie/3288-3-cesarzowa.html#post67327

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maya85
Maya85

 

Masz opisane wszystkie symbole i znaczenie kart w dziale Tarota.

Polecam szczególnie posty użytkowniczki: "Anna Maria" (jeśli interesują cię symbole i głębsza analiza tego, co na karcie się znajduje)

 

dla przykładu masz Cesarzową: http://www.ezoforum.pl/arkana-wielkie/3288-3-cesarzowa.html#post67327

 

Dziekuje Bardzo za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...