Jump to content
Racjonalista

Antykleryka wobec KK

Recommended Posts

Racjonalista

Antykleryka wobec KK

 

62777_crop0fb778f19ca129cb16668d0dfa3da841.jpeg

 

Rozpasanie Kościoła katolickiego w Polsce sięga zenitu. Niczym nieskrępowana pazerność, niezliczone przywileje, uzurpowanie sobie prawa do ingerencji w każdy aspekt życia z politycznym włącznie, oraz żerowanie na niewiedzy, strachu i ludzkiej krzywdzie, czyni tą instytucję wielce szkodliwą. Podpisanie Konkordatu z Watykanem, którego śmiało można określić mianem okupanta, daje funkcjonariuszom Krk, zarówno szeregowym jak i wszelkiej maści purpuratom, nieograniczone możliwości wpływu na wszystkie dziedziny życia, z czego Krk niepohamowanie korzysta. Można sobie z łatwością wyobrazić, jak wielkie wpływy ma Krk, skoro nawet partie z lewicowymi statutami, kłaniają mu się w pas.

W Polsce nic nie może obyć się bez wiedzy i zgody Krk, rozdawnictwo przez państwo majątku narodowego Kościołowi pod przykrywką "zadośćuczynienia", jest jawnym policzkiem dla wszystkich, którzy ten majątek wypracowali. To nie jest normalna sytuacja, chociaż sytuację tą popierają niemalże wszyscy od lewa do prawa polskiej sceny politycznej. Stojący ponad prawem Kościół jawnie drwi z tych, którzy temu prawu podlegać muszą. Bezkompromisowe i bezduszne w kontekście miłosierdzia wpisanego w ramy statutu Krk, zaspakajanie swoich zachcianek w postaci przejmowania choćby nieruchomości, często kosztem poszkodowanych przez los ludzi, dobitnie świadczy o tym, że Kościół do perfekcji opanował operowanie pustymi frazesami. Przykłady jego "miłosiernych" poczynań można by mnożyć.

 

Jeśli zapytamy się czego w Polsce jest więcej - uczelni czy kościołów, odpowiedź wyda się oczywista. Ta sama odpowiedź będzie towarzyszyła pytaniom o inne struktury szkolnictwa, biblioteki, szpitale, domy kultury, domy opieki, przychodnie itp. Kościołów w Polsce jest niestety przeważająca ilość i wciąż powstają nowe. O ile z łatwością przychodzi decydentom przyznawanie pozwoleń na budowę świątyń i asygnata środków na ich realizację, o tyle gorzej i bez przesadnej gorliwości, powstają szpitale, ośrodki opiekuńcze i inne obiekty użyteczności publicznej. Rozmyślania o kłopotach związanych z dziurą budżetową w kontekście grabieżczej ekspansji Kościoła, wydają się być żartem z kategorii czarnego humoru. To instytucja ze wszech miar bojąca się wszelkich form opodatkowania. Swoją drogą, ciekawe wydaje się pytanie o podatek kościelny, z powodzeniem funkcjonujący w Niemczech, i o ile dzięki jemu wprowadzeniu spadłaby ilość faktycznie wiernych? Wszyscy musimy stać na czerwonym świetle, kler ma zawsze zielone światło, zawsze uprzywilejowany na drodze do przekrętów, molestowania, złodziejstwa i wielu jeszcze niecnych czynów.

 

Jak długo jeszcze Polska będzie tkwiła w odmętach ciemnogrodztwa? Teraz pytanie to wydaję się retoryczne, ale wielu pytanie to zadających zaczyna dostrzegać światełko w tunelu. Tym światełkiem są choćby artykuły prasowe np. że "Polska nie leży krzyżem".

Budujące jest zadośćuczynienie dla Alicji Tysiąc. Radością napawa fakt, że powstają dziesiątki portali wolnomyślicieli, racjonalizatorów, ateistów i innych światłych ludzi, którzy zrazu nieśmiało ale próbują wyrwać Polskę ze szponów mafii w czarnych sukienkach.

Apostazja stała się zwyczajem, a apostatów jest coraz więcej. Sondaże popularności Kościoła lecą na łeb na szyję, dzięki jemu samemu, i to i jeszcze wiele więcej jest właśnie tym światełkiem. Życzę sobie i innym abyśmy zdołali dotrwać do końca tego tunelu, bo jeszcze może być pięknie i normalnie.

 

Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami: lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, a religie niszczą duchowość. Michael Ellner

Share this post


Link to post
Share on other sites
imperatorin

Chrześcijaństwo jak przegniata belka załamuje się pod własnym ciężarem, tu nawet nie trzeba dorzucać kamyczków, wystarczy stanąć z boku i się przyglądać. W przyrodzie nic nie jest wieczne powstają księstwa, religie, filozofie, modele społeczne po czym upadają i rodzą się nowe rzeczy jak feniks z popiołów. Benedykt XVI powiedział:" Chrześcijaństwo upadnie, po czym odrodzi się jako mała ale bardzo uduchowiona wspólnota". Jeśli nawet papież "czai baze" to znaczy, że oni pomału się z tym godzą. Wg Instytutu kościoła katolickiego w Polsce ludzie wierzący to 60% <sic!> 25 lat wystarczyło by kościół z obrońcy uciśnionych stał się synonimem mafii, to co będzie za kolejne 25 lat? te wszystkie machlojki finansowe to tylko zabezpieczanie się na przyszłość, choć i tak im to zaś zabiorą, a że się da to pokazała Maria Teresa z domu Habsburskiego i wujaszek Lenin

Share this post


Link to post
Share on other sites
Marta Wach

Według mnie należy oddzielać chrześcijaństwo od katolicyzmu. Moim zdaniem to dwie osobne "rzeczy". Według KK jestem "wierząca-niepraktykująca" choć oczywiście KK nie uznaje takiego określenia. Sama siebie uważam z jednej strony za chrześcijankę, ponieważ w tej religii zostałam wychowana, natomiast pod prawie każdym względem nie zgadzam się z naukami KK ... ah, choćby przypowieść o złotym cielcu, córce Chrystusa itd

Share this post


Link to post
Share on other sites
IREFUGIA2151

Nie przesadzajmy z tym rozpasaniem, wszystko to moim zdaniem jednostkowe przypadki tak się składa ,że znam wielu księży i wielu niepraktykujących katolików bardziej rozpasani są ci drudzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Regulus

Korupcja, zakłamanie i hipokryzja jest wszędzie gdzie są ludzie, więc to nic odkrywczego, że występuje i w KK.

Powstają grypy i ruchy prawdziwie wierzących katolików, w większości niestety są dość hermetyczne. Za pokolenie lub dwa, deklarujących się katolików będzie o wiele mniej niż obecnie, ale myślę, że umocni to Kościół w sferze duchowej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...