Jump to content

3 Wojna Światowa - Czy możemy się tego spodziewać?


Racjonalista

Recommended Posts

Nieco ciekawych wieści ze świata Polityki:

 

Jednak Zamach! Mord Polityczny - Smoleńsk 2010

Jednak zamach! Mord polityczny. Smolensk 2010 - YouTube

 

Al-Kaida zaatakuje w Europie - Max Kolonko

 

Ponoć historia lubi się powtarzać. Czy według was znajdujemy się u kresu jakiegoś wielkiego wydarzenia na skalę światową, którym najprawdopodobniej będzie konflikt zbrojny?

 

Spójrzcie na wydarzenia jakie obecnie zachodzą w świecie Polityki. Czy zwiastują one cokolwiek dla nas dobrego?

Link to comment
Share on other sites

cokolwiek by się nie stało w Smoleńsku i tak nic z tym zrobić nie możemy, nie wypowiemy im przecież,wojny albo nie przestaniemy nagle brać gazu a siłę nacisku na świat, by coś z tym zrobił(gdyby okazało się to zamachem) mamy taką jak mrówka na słonia. Kolonko z kolei zakłada że wojna izraelsko- irańska wybuchnie w tym roku na bank(parę miesięcy od opublikowania materiału w styczniu 2013). Tyle tylko że taką wojnę różnej maści wróżbici wieszczą już od co najmniej kilku lat. Izrael to małe państwo, wystarczy im podrzucić 10 atomówek i stadem idą na łono Abrahama, a sądzę że Iran spokojnie 10 nukenów by gdzieś zdybał. Więc raczej impas będzie trwał, przynajmniej dopóki całkiem nie walnie iluzoryczny czar pieniądza, drukowanego hurtowo przez jankesów jak u nas za komuny

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Obecnie z czego ludzie nie zdają sobie sprawy jesteśmy w podobnej sytuacji jak przed pierwszą wojną światową. Wszystko przez słabnącą potęgę USA i wzrost znaczenia Chin jak i innych regionalnych mocarstw. Fajnie opisuje to pan Michalkiewicz. Kiedy świat był jednobiegunowy panował spokój teraz czeka nas konflikt światowy. Wg mnie już się on zaczął, ale to będzie rozstrzygane dopiero przez historyków. Dla mnie taką datą jest 9.11.2001r kiedy zburzono WTC. Wtedy zaczęto zajmować pozycje wyjściowe co ma miejsce jeszcze dziś. Poprzez wtargnięcie do Afganistanu, potem do Iraku okrążono Iran - wojna z Iranem była planowana od lat. Strategiczny swego czasu sojusz Polski z USA także miał tutaj wielkie znaczenie i był kolejnym etapem okrążania Rosji. Amerykanie mieli zbudować u nas "tarczę antyrakietową" ale nic nie stało na przeszkodzie by te wyrzutnie były także bronią ofensywną. To było swoiste przyłożenie pistoletu do głowy Moskwie (jak niegdyś kryzys kubański), gdyż w tak krótkim czasie jaki jest potrzebny aby pocisk nuklearny doleciał do Moskwy Rosja nie miałaby szansy na reakcję. Wtedy Polska z pomocą USA mogłaby spokojnie wypełnić wizję Georga Fridemana, o której pisał kolega w sąsiednim wątku. Z przeprowadzonych analiz kilka lat temu (jak Polska jeszcze miała jakąś armię) wyszło na to, że w przypadku gdy wojska Rosyjskie były skoncentrowane w Gruzji (która nota bane także była elementem okrążania Iranu i blokadą dla Rosji przed pomocą Iranowi w razie wojny z USA) w razie uderzenia przez Polskę i chyba kraje skandynawskie Rosja nie miałaby żadnych szans. A z drugiej strony są przecież jeszcze Chiny, które potrzebują przestrzeni życiowej i surowców co może zaoferować bogata w złoża Syberia. W takim układzie nie byłoby Rosji. Nastąpiłby swoisty rozbiór Rosji. Ponadto umiejscowienie w Polsce broni jądrowej to prawie tak jakbyśmy sami ją posiadali co było gwarancją bezpieczeństwa naszych granic wschodnich, a także bardzo pomocne w wydzieraniu Rosji sąsiednich państw spod jej strefy wpływów - mówi się, że Rosja bez Ukrainy leży. Ziemie dzisiejszej Ukrainy należały kiedyś do I RP dzięki czemu byliśmy mocarstwem, spichlerzem europy przed odkryciami nowych światów. Coś w tym jest.

 

Zobaczcie:

 

"W polityce, nic nie wydarza się przypadkowo. Jeśli jednak się wydarzy coś przypadkowego to znaczy, że było tak zaplanowane" Roosvelt

 

Jednakże nastąpiło coś co całkowicie przeorientowało politykę USA na sojusz z Rosją i UE. Efektem tego był właśnie Smoleńsk oraz działalność seryjnego samobójcy. Zachód woli wierzyć w wersję Rosjan, bo obecnie potrzebuje Rosji do walki z Chinami tak jak kiedyś zachód potrzebował Rosji do walki z Hitlerem. Tak samo wolał wierzyć w Katyń. Być może potęga Chin okazała się zbyt mocna by stawiać na sojusz ze słabą Polską i za jej pomocą (co było w naszym interesie) przeszkadzać Niemcom w budowaniu IV Rzeszy metodami pokojowymi i strategicznej współpracy z Rosją deptając przy tym po nas w imię tego sojuszu. Ewentualnie sojusz USA-Polska był tylko grą, by utargować coś na Rosji i UE. Polska już jest w stanie wojny, tylko ludize tego nie dostrzegają, bo nie widzą czołgów na ulicy. Nabojami jest GMO w produktach żywnościowych, czołgi zastąpił tragiczny stan służby zdrowia, armaty to stan dróg i niestrzeżone przejazdy. Można by tak długo wymieniać.

 

"Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną. Dopiero, gdy dany kraj zauważy, że jego plony uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego siły zbrojne są niezdolne do działania, zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i że tę wojnę przegrywa.”

 

Fryderyk Joliot-Curie

Czy przeciw Polsce toczy się WOJNA? - analiza własna | Niepoprawni.pl

Nie jest tak?

 

Co do kwestii Iranu to jak wspominałem jest on otoczony przez USA ze wszystkich stron, sam Izrael nie jest tutaj jedynym państwem, które będzie brało udział w konflikcie. Poza tym ciągle dopracowują własną tarczę antyrakietową. Kłopotem dla świata jest możliwość zablokowania cieśniny Ormuz przez Iran skąd przepływa 33% transportu ropy ;) Nie wiem czy wiecie ale w razie W Polska, a właściwie nasze wschodnie rubieże są przeznaczone na judeopolonię - tam mają się ewakuować Żydzi w razie większej zadymy na bliskim wschodzie. To co na zachodznie jest ciągle uważane przez Niemcy za ich ziemię. Rozbiory. Ja się już z tym pogodziłem.

 

Dodam jeszcze, że Rosja będzie ćwiczyć z Białorusią atak na Polskę ze scenariuszem użycia broni jądrowej w Warszawie. Przypomnę, że przed atakiem na Gruzję Rosja odbywała podobne ćwiczenia przed atakiem. Może nie użyją broni jądrowej ale nic nie szkodzi na przeszkodzie zainstalować w Polsce swój rząd. Nie mamy szans nawet z Białorusią. Polska armia jest w stanie bronić przez krótki okres czasu tylko jedno województwo, a jednostki wojskowe przeniesiono ze wschodu na zachód. Bez NATO nie mamy szans, a NATO palcem nie kiwnie gdyby Rosja\Białoruś zatrzymały się na terenie Wisły - tam gdzie ma być judeopolonia ;)

 

W sumie możnaby poruszyć jeszcze wątek wojny domowej w starej UE pomiędzy chrześcijanami, a arabami ale chyba na tym forum ten temat nie ma wzięcia ;)

Edited by sznu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...