Jump to content

Adolf Hitler - II Wojna Światowa - podobieństwa AD. XXI w...


Racjonalista

Recommended Posts

 

Ogólnie rzecz biorąc to Hitler postrzegany jest za największego zbrodniarza i bezwzględnego tyrana w dziejach. Jednak mimo tej trwałej i oczywiście trafnej opinii, niewielu zdaje sobie sprawę, że był on też świetnym mówcą; człowiekiem, który spełnił postawiony sobie cel życiowy oraz świetnym strategiem. Nikt inny nie pozostawił po sobie tak straszliwej i krwawej spuścizny. Każde jego przemówienie było płomienne i porywające.

Celem przemówień Hitlera było wyłączenie u ludzi myślenia, ponieważ tylko wtedy byli gotowi w pełni przyjąć jego ideologię. Doskonale wiedział jak zapanować nad tłumem i świetnie to wykorzystywał. Twierdził, że masy są głupie i zapanują nad nimi tylko emocje oraz gniew. Wiarygodnym nie czyniły go argumenty lecz wspomniane już emocje, które towarzyszyły każdemu przemówieniu Hitlera. Ludzie dali się zahipnotyzować jego urokowi i jego programowym obietnicom. Byli tak zdruzgotani beznadziejną sytuacją w Niemczech po I wojnie światowej, że poparcie Hitlera, było dla nich jedyną szansą na wyjście z ubóstwa. Jednak nie zdawali sobie sprawy, że był to bilet w jedną stronę.

 

Atak Hitlera na Polskę - jak rozpoczęła cz.1

 

Taka jest nasza Historia, drodzy rodacy...

Link to comment
Share on other sites

sama gadka by się na nic zdała. Niemcy do lat 30' śmiali się z Hitlera określając go wściekłym pieniaczem, krzykaczem. Po ulicach rozwieszali jego karykatury a kabarety miały z czego robić skecze polityczne. Sytuacje zmienił efekt krachu giełdowego na wall streat. W ciągu kilku lat świat bardzo zbiedniał na tej żydowskiej machlojce co stało się przyczyną dwóch rzeczy: poparcia dla radykalizmu(zawsze gdy powiększała się bieda, państwa stawały na skraju wojny, zapaści ekonomicznej) i antysemityzmu. Nie wymyślił go Hitler(vide pogromy żydów w chrześcijańskiej europie, holocaust włoski z XIX wieku, antysemityzm europejski i amerykański lat 30). Widmo antysemityzmu wróciło po raz kolejny, niestety pejsaci sami na siebie bat ukręcili przez malwersacje finansowe na globalną skalę i lichwę,(dajcie mi broń a ograbię bank, dajcie mi bank a ograbię świat-żydowskie przysłowie)

można by powiedzieć filozoficznie że karma do nich wróciła, teraz szykuje się znów to samo.... Niemcy po nacjonalizacji żydowskich majątków i mądrym programie reformatorskim z pozycji pucybuta wrócili na tron świata by później to zmarnować

Link to comment
Share on other sites

  • Ismer changed the title to Adolf Hitler - II Wojna Światowa - podobieństwa AD. XXI w...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...