Jump to content

Sen

SacralNirvana

Recommended Posts

Kolejny z serii snow dziwnych i ciekawych. Hmm... Ostatnio mam takie coraz czesciej.

Snilo mi sie, ze bylam zakochana i byl przy mnie mezczyzna, ktorego kochalam. Bylam bardzo szczesliwa. Ktoregos dnia zobaczylam siebie, trzymajaca w reku drut. Byl on dziwny. Dwa jego konce trzymalam w dloniach... byl uformowany w petle, ktora mozna bylo zacisnac dookola szyi i kogos pozbawic glowy (wiem, makabra :ojejku:).

I ja wiedzialam, ze to na mojego mezczyzne ze snow.

W tym momencie ktos (kogo nie widzialam, ale byl obok), powiedzial "bamia, pamietaj o tym slowie, bamia"...

Bamia to arabskie okreslenie tego warzywa Piżmian jadalny, okra tez inaczej nazywa sie to.

To bylo slowo - antidotum w tym snie...

Ktore mialo mi przywrocic normalny stan swiadomosci, gdybym czula chetke na te petelke... i jakies wyczyny z nia.

1. Czy sen zostal wywolany jakimis wydarzeniami z przeszlosci? - 8 Bulaw + 5 Kielichow ---> I Mag; HB XIII Smierc i IV Cesarzowa

Tak, zobaczylam cos, co mnie rozczarowalo.

2. Czy ten sen odnosi sie do tego, co ma sie wydarzyc? - VIII Sprawiedliwosc + 9 Kielichow ---> V Papiez; HB XVII Gwiazda i VIII Sprawiedliwosc

Potrzeba rozmowy, otwarcia sie.

3. Jak nalezy rozumiec symbolike snu? - 10 Bulaw + 7 Monet ---> V Papiez; HB XVII Gwiazda i VIII Sprawiedliwosc

Ze musze byc wytrwala i cierpliwa?

4. Jak mozna odniesc ten sen do aktualnej sytuacji pytajacego? - IV Cesarz + XIX Slonce ---> I Mag; HB V Papiez

Nie wiem... Jest stabilnie w moim zyciu, dobrze, ale malo dzialania i sa ograniczenia.

5. Co chce przekazac pytajacemu jego podswiadomosc? - 9 Bulaw + 5 Monet ---> II Kaplanka; HB XIV Umiarkowanie i V Papiez

Ze powinnam byc ostrozna w dzialaniach, bo nie do konca mam pelny obraz sytuacji, mam braki w postrzeganiu czegos, powinnam bardziej ufac swojej intuicji.

6. Co chce przekazac pytajacemu jego nadswiadomosc? - 4 Mieczy + 2 Bulaw ---> VI Kochankowie; HB VI Kochankowie

Ze zanim zaczne dzialac, aby przemyslec to, przystopowac, bo moge zrobic cos pochopnie. Kierowac sie sercem.

7. Przed czym ostrzega sen? - 10 Mieczy + 6 Monet ---> IV Cesarz; HB XVI Wieza i VII Rydwan

Przed konczeniem czegos z uwagi na to, ze mi sie cos wydaje. Potrzeba zrozumienia z mojej strony.

8. Do czego zacheca sen? - 8 Mieczy + XI Pasja ---> XIX Slonce; HB XIX Slonce, X Kolo Fortuny i I Mag

Wyjsc poza pewne blokady i nie dac sie ponosic swojej rozbujanej energii... za to podejsc do sprawy na luzie...

Sen moze komus wydawac sie glupi... ale byl niesamowity... Opisywanie go to troche upraszczanie i skracanie, ale staralam sie, jak moglam.

Edited by SacralNirvana
uzupelnilam sen

co do samego snu, to drut trzymany w dłoniach, może być symbolem tego, iż od Ciebie zależy co dalej zrobić, jak pokierować swoim życiem uczuciowym. Drut (jak piszesz) ma za zadanie uciąć głowę, traktowałabym to dosłownie, jako utratę głowy poprzez zakochanie. Drut trzymasz w dłoniach. Dłonie to symbol pracy, dłońmi wykonujemy pewne gesty, ale też dłońmi możemy coś zatrzymać, a idąc dalej kontrolować. Drut trzymany w dłoniach jest pod Twoją kontrolą. od Ciebie zależy czy stracisz głowę.

teraz karty:

1. Czy sen zostal wywolany jakimis wydarzeniami z przeszlosci? - 8 Bulaw + 5 Kielichow ---> I Mag; HB XIII Smierc i IV Cesarzowa

tak, wydarzyło się coś, czego może podświadomie się bałaś, albo też czułaś, że się wydarzy, te wydarzenia pociągnęły za sobą sen

2. Czy ten sen odnosi sie do tego, co ma sie wydarzyc? - VIII Sprawiedliwosc + 9 Kielichow ---> V Papiez; HB XVII Gwiazda i VIII Sprawiedliwosc

tutaj trzeba stawić czoło temu, co się ujawniło; Sprawiedliwość zaleca postawienie sprawy jasno, biorąc pod uwagę swoje potrzeby ale także potrzeby ewentualnego rozmówcy, trzeba zadbać o swój interes w tej kwestii, mieć na uwadze swoje dobro ( 9 kielichów); być może rozmowa wprowadzi jakieś rozwiązania, coś wyjaśni i ugruntuje

3. Jak nalezy rozumiec symbolike snu? - 10 Bulaw + 7 Monet ---> V Papiez; HB XVII Gwiazda i VIII Sprawiedliwosc

przez trudy do gwiazd; sytuacja jak widać jest ciężka, trzeba podjąć decyzję (10 buław), ale także i ponieść jej konsekwencje, które nie do końca są miłe i lekkie ten ciężar chyba przenieść na dwoje (Sprawiedliwość) - podzielić to, co się uzbierało wg "zasług"

4. Jak mozna odniesc ten sen do aktualnej sytuacji pytajacego? - IV Cesarz + XIX Slonce ---> I Mag; HB V Papiez

Twoje życie jest stabilne i poukładane, ale sądzę, że tu może Słońce radzi, aby przyjrzeć się mu nieco, zobaczyć swoje życie w innym świetle, może coś trzeba zmienić?

5. Co chce przekazac pytajacemu jego podswiadomosc? - 9 Bulaw + 5 Monet ---> II Kaplanka; HB XIV Umiarkowanie i V Papiez

aby przyjrzeć się swojemu życiu, odkładając emocje na dalszy plan, a pokierować się intuicją i doświadczeniem .

6. Co chce przekazac pytajacemu jego nadswiadomosc? - 4 Mieczy + 2 Bulaw ---> VI Kochankowie; HB VI Kochankowie

dobrze rozejrzeć się w temacie, na spokojnie i samej przyjrzeć się sprawie, na chłodno, może nawet z kartką przyjrzeć się wszystkim za i przeciw

7. Przed czym ostrzega sen? - 10 Mieczy + 6 Monet ---> IV Cesarz; HB XVI Wieza i VII Rydwan

przed definitywnym zakańczaniem czegoś, tutaj trzeba wykazać się elastycznością i dać czas drugiej stronie i sobie przede wszystkim, przeczekać to, co się dzieje

8. Do czego zacheca sen? - 8 Mieczy + XI Pasja ---> XIX Slonce; HB XIX Slonce, X Kolo Fortuny i I Mag

do przemyślanych działań i optymistycznego patrzenia w przyszłość

• Like 1

Dziekuje Baamisjanko...

Wlasnie ja boje sie stracic glowe... Bardzo sie kontroluje... i czasem mysle, ze jakbym zaczela sie za bardzo angazowac... bylabym w stanie asekuracyjnie zakonczyc cos nawet (ukrecic temu glowe)... hmm...

Dziekuje Ci bardzo za pomoc w interpretacji... :bukiet:

Dziekuje Baamisjanko...

Wlasnie ja boje sie stracic glowe... Bardzo sie kontroluje... i czasem mysle, ze jakbym zaczela sie za bardzo angazowac... bylabym w stanie asekuracyjnie zakonczyc cos nawet (ukrecic temu glowe)... hmm...

Dziekuje Ci bardzo za pomoc w interpretacji... :bukiet:

:slonko: a może właśnie teraz trzeba zaryzykować i dać szansę zobaczyć co też się z tego rozwinie, spróbować zobaczyć to w innym świetle i z czasem dać wyrwać się z 4 ścian pałacu Cesarza; przede wszystkim decyduj sama, emocji oczywiście nie da się uniknąć, jeśli w tle chodzi o miłość, ale póki jeszcze masz jasny ogląd sprawy/relacji, to może warto się temu przyjrzeć

• Maestro

Wiesz chyba chodzi o to, ze potrzebujesz zmian, które by sprawiły, iż Twoje życie nabrałoby rumieńców, z drugiej strony zbyt realnie do niego podchodzisz, stąd ta sytuacja z facetem ze snu: jesteście zakochani, ale Ty chcesz go udusić, bo z góry zakładasz, ze to bez sensu (tzn. ja tak postrzegam tę sytuację z pętelką)

Twoje spojrzenie na świat Ci się rozjaśni,zaczniesz więcej troszczyć się o siebie, o swoją kobiecość, sprawiedliwie

musisz być wytrwała i cierpliwa, jest cięzko, ale wytrzymaj jeszcze chwilę

karty Cesarz i Słońce kilka razy pokazały ma faceta egoistę,zapatrzonego w swój czubek nosa, nie wiem,mam wrażenie, że chodzi o Twojego męża, w ogóle takie miałam skojarzenie czytając opis snu, że jednak gdzieś tam w podświadomości masz blokady zwiazane z Twoim męzem, może nieswiadomie patrzysz na mężczyzn przez pryzmat swoich małżeńskich przejść?

bądź nie tylko ostrożna, ale i pewna siebie, być moze karty informują Ciebie, ze jeszcze musisz to w sobie dopracować?

odpocznij, zatrzymaj się w połowie drogi i pomyśl o tym co sprawiłoby Ci radość, pomyśl o pragnieniach swojego serca, które z nich uszczęśliwiłoby je najbardziej...

przed gwałtownym odcinaniem się od relacji, które wcale nie są takie jak myślisz, czasem reagujemy nazbyt emocjonalnie, porównujemy do zdarzeń przeszłych, patrzymy przez pryzmat nieciekawych doświadczeń...

Tak jak mówisz, wyjść poza swoje blokady, wyluzować, zdać się na to, co los Ci przyniesie, bawić się życiem (ha ha łatwo się pisze takie słowa....wiem o tym...)

Dzieki Inez... bardzo duzo racji jest w tym, co piszesz... Po prostu rzeczywiscie zakladam, ze znowu sie nie uda (podswiadomie nawet bardziej... niz swiadomie)... boje sie znowu przezyc ten bol... dlatego zawczasu probuje usmiercac jakiekolwiek przejawy.. ze cos zaczyna sie tlic...

Eh... masz racje... latwiej mowic, latwiej nawet radzic innym... niz samemu to w zycie wcielic...

Kurcze i ten motyw arabskiego warzywa, ktory jest czescia skladowa arabskich potraw (moj maz jest Arabem)...

karty Cesarz i Słońce kilka razy pokazały ma faceta egoistę,zapatrzonego w swój czubek nosa, nie wiem,mam wrażenie, że chodzi o Twojego męża, w ogóle takie miałam skojarzenie czytając opis snu, że jednak gdzieś tam w podświadomości masz blokady zwiazane z Twoim męzem, może nieswiadomie patrzysz na mężczyzn przez pryzmat swoich małżeńskich przejść?

o tu Inez fajnie zauważyła, może właśnie wszystkich oceniasz wg jednej miarki, jednego wzorca; w sumach jest Mag (czyli w połączeniu ze Słońcem trzeba przyjrzeć się temu nowemu panu bez udziału tego, co było, nie porównywać, nie szukać wspólnych mianowników z ex, to jest bardzo trudne, szczególnie dla kobiety; dalej Kapłan, czyli trzymanie się utartego wzorca, a mi się coś wydaje, że ten nowy pan jakoś w żaden wzorzec się nie chce wcisnąć i dopasować ;)

Jesteś zakochana - ale boisz połączyć się z tym mężczyzną w jedność - otoczyć drutem, zespolić się w jedno ciało i duszę. Przeszkadza Ci w tym rozum - dlatego chcesz pozbyć się głowy- to w niej siedzi ów strażnik, który skutecznie broni Cię przed całkowitym zaangażowaniem.

Musisz zrównoważyć energię między sercem a rozumem- to arabskie warzywo -ma kształt palca (pierwiastek męski)- masz jeszcze blokady, w które wpędził Cię mąż - pisałaś kiedyś że jest muzułmaninem, - tu leży cały powód Twoich zahamowań - Twoja kobiecość została stłamszona, stąd chęć się pozbycia tego - poprzez usunięcie głowy- bo to w głowie Ci zaległo.

Musisz jeszcze nad tym popracować - docieraj stopniowo do tych najgłębszych pokładów i wyrzucaj z siebie poprzez odpowiednie techniki.

Powodzenia.

• Like 1

Nie wiem, czy jestem zakochana... Nie mam pojecia...

Nie potrafie tego jakos przyporzadkowac... po prostu. To dla mnie jest zupelnie pozbawione sensu...

Po prostu... Nie czas ten i... to nie ma sensu...

Dzieki Kedry za pomoc... Duzo, duzo racji... w sumie nie wiem, co tam mogloby nie byc racja... jest w tym.

Dziekuje... :bukiet:

Przede mna jeszcze 3 m-ce oficjalnej separacji... i potem rozwod...

Zaufaj swojej wewnętrznej mądrości, której Ci nie brakuje - daj sobie czas, na spokojnie wszystko bierz, bez emocji, czasem dopiero po dość długim okresie czasu uzmysławiamy sobie ile ktoś dla nas znaczy, co czujemy, na jakim etapie jesteśmy.

Spokój powinien być teraz Twoją siłą