Jump to content

foki, morze


Tegla

Recommended Posts

cd. snu jednak prawdopodobnie mówiący o czym innym

 

Ten sen mnie ogólnie bardzo zaskoczył: W śnie byłam tak jakby na wakacjach z rodziną, nie swoją, ale Ci ludzie byli mi tak jakby bliscy. W tej rodzinie zwróciłam uwagę szczególną na dziewczynę w czerwonej bluzce która była w ciąży, lecz była cicha, nie udzielała się zbyt dużo, a ja ją ciągle obserwowałam. Podeszłam do okna, odsłoniłam ciężkie welurowe zasłony i wyjrzałam przez okno: widok był dość dziwny i trochę komiczny.

Mianowicie: wiedziałam że jestem nad Morzem, a przez okno widziałam nie całe morze, lecz tak jakby cieśnina, takie zakątek gdzie zaczęły spływać foki.

Ja zastanawiałam się (choć nie wiem skąd takie myśli, biologiem nie jestem , nigdy w życiu się nawet fokami nie interesowałam, a dzikie widziałam raz w życiu) czy to aby na pewno foki czy przypadkiem nie morświny bo jest ciepło i foki w naszym morzu mi nie pasowały. Tych fok może było ok 10-12(cała rodzina), bawiły się, skakały, niektóre z nich miały na sobie kask (co mnie śmieszyło). Foki śniły mi się już po raz drugi lecz pierwszy sen polegał na tym iż po przebudzeniu znałam tylko motyw: pływające foki.

Link to comment
Share on other sites

Witam Cię Tegla

 

Wg mnie: ludzie z którymi byłaś na wakacjach oznaczają ludzi z Twojego otoczenia, których poznasz (albo już znasz) i którzy staną się dla Ciebie "jak rodzina". Ciąża to wg mnie, moment narodzin nowej idei, pomysłu, przedsięwzięcia. Dziewczyna w ciąży oznacza taką osobę która "nosi w sobie" pomysł i ideę, którą chciałaby stworzyć lecz we śnie jest to osoba nieśmiała i cicha i nie udaje jej się zacząć tego nowego pomysłu. Jest to kontrast z czerwoną sukienką którą ma (inaczej prezentuje się na zewnątrz, inaczej w środku, Ty będziesz wiedziała jaka ta osoba jest naprawdę).

 

Okno z ciężkimi zasłonami, to Twój punkt widzenia. Tak samo cieśnina, (nie całe morze). W tej chwili nie jesteś w stanie dostrzec tego co się wydarza z szerszej perspektywy.

 

Foki wg mnie to: pomysły lub szanse które pojawią się "w całej grupie" po tym, jak już popatrzysz na sprawy z nowej perspektywy. Niektóre mają kask, który sugeruje ostrożność w ich realizacji. Uważam, że to ważny sen, gdyż dwa razy Ci się śnił. Wg mnie, jest to zwrócenie Twojej uwagi na możliwości które się pojawią.l

 

pozdrawiam Cię

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

obecnie w otoczeniu nie ma chyba takich osób którzy są dla mnie jak "rodzina" wiec może spotkam takich po przeprowadzce :)

Nowy pomysł, idea : to zacząć od nowa żyć, na chwilę obecną, odciąć się, uwolnić :)

Jest jedna osoba w moim otoczeniu, ale jest to mężczyzna, hardy na zewnątrz, pozorant, emocje dusi w środku, ma pomysły ale boi się wyjść z nimi na zewnątrz może to symbol jego jeśli dobrze zrozumiałam :)

 

czasami ciężko mi przysłowiowo ogarnąć w całość te wydarzenia które teraz mają miejsce, natłok wydarzeń i przyznam czasem odkładam to na później, a to chyba błąd.

 

Owszem, wiąże z moim wyjazdem również nowe możliwości, których oczekuje, podchodzę do pewnych spraw z ostrożnością już teraz, aby się nie naciąć. :)

 

 

Kolejna ciekawa interpretacja, bardzo dziękuje :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...