Jump to content

cmentarz


Caramella25

Recommended Posts

Witam,

ostatnio śnią mi się bardzo niepokojące rzeczy.Dziś śniło mi się,że byłam na cmentarzu i siedziałam na grobie. Grób był dość duży, ale nie było na nim nic napisane. Nie było na nim żadnych kwiatów ani świeczek. Ja siedziałam i patrzyłam na ten grób. w pewnym momencie się odwróciłam i zobaczyłam maja mamę jak stała w jednej z alejek i płakała i ja też zaczęłam płakać.Nie wiem jak mam to rozumieć.Muszę dodać,że cztery miesiące temu zmarła moja babcia. Mama mamy. Może dlatego ten sen. Ale mam niepokojące przeczucie w związku z tym snem. Czy ktoś mógłby mi mi ten sen wytłumaczyć. bardzo dziękuję!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Niepokojącość jest rzeczą względną. Powiedziałabym, że to zwykły, naturalny sen w twojej sytuacji.

Z jednej strony oddaje realną sytuację, a z drugiej pokazuje coś symbolicznie. Podświadomość zawsze uważała kwestię życia i śmierci za ważna. Za każdym razem kiedy stykamy się z realną śmiercią (śmierć w wiadomościach np nie działa na nas tak mocno) podświadomość zaczyna rozważać ten temat. Zaczyna się od pytania - czy ja też umrę. Stąd siedzisz na grobie bez imienia. Jest pusty, bo podświadomość testowo wyobraża sobie, co będzie jak cię nie będzie. Stąd płacze twoja mama, jednocześnie realnie - po babci i symbolicznie, po tobie. Chyba każdy kiedyś wyobrażał sobie, co by było gdyby nagle umarł.

Poza tym grób i motywy śmierci są symbolami wszelkich zmian związanych ze stratą. W tym sensie grób nie ma napisu, ponieważ nie przekonałaś się jeszcze do końca, co utraciłaś wraz ze śmiercią babci. To trwa, ja sama zdałam sobie sprawę niedawno z niektórych brakujących kwestii, a moja babcia odeszła lata temu.

Twoja interpretacja jest całkiem dobra i rozsądna.

Nie niepokój się :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...