Jump to content

Paraliż senny czy jakieś inne dziwactwo?


omisfito

Recommended Posts

Witam, piszę tutaj bo próbowałam już uzyskać opinię innych na wielu forach, niestety bez skutku.

 

Kilka dni temu obudził mnie mój chłopak przestraszony jak małe dziecko, aż podskoczył na łóżku kiedy usłyszał dźwięk jaki z siebie wydałam. Pomyślałam, że przecież 'jęczenie' przez sen się zdarza i zasnęłam ponownie. Jednak czułam okropne mrowienie na plecach (spałam na brzuchu jak zawsze) i ten 'dźwięk', czułam się do mnie zbliża i wiedziałam, że zaraz znów będzie w środku tak jakby we mnie... I kiedy już prawie zasypiałam słyszałam jakby wirował w mojej głowie i cisnął się na usta, więc na siłę otwierałam oczy.

 

Dzisiejszej nocy wydarzyło się to samo, klika razy wydawałam z siebie te przerażające dźwięki. Chłopak budził mnie dzisiaj chyba 8 razy, sam narzeka na nieprzespaną noc nie mówiąc o tym jak koszmarnie niewyspana czuję się ja. Mówił mi, że to brzmiało jakby 'szatan mówił'.. mi ciężko to określić.. ni to warczenie nie to jęczenie a jednak jakiś konkretny dźwięk, który już znam i zaczynam go we śnie rozpoznawać..

 

Dziwna sprawa, wiem że śpię wiem też że coś mówię/jęczę/ warczę.. wiem że nie chcę tego robić ale nie mogę nad tym zapanować. Pomyślałam, że może to paraliż senny bo znalazłam w necie informację o mrowieniu, jednak zaprzecza temu teoria mówiąca, ze paraliżu sennego nie doświadcza się śpiąc na brzuchu.

Link to post
Share on other sites
OazaSpokoju

paraliż senny to nie choroba, której się doświadcza lub nie. Po prostu organizm, żeby uniknąć nadmiernych ruchów i zrobienia sobie krzywdy kiedy coś ci się śni, pompuje do krwi chemiczny sygnał, który paraliżuje mięśnie. Niezależnie od pozycji, wystarczy spać.

Ale nie wiem czy warczenie miałoby mieć z tym coś wspólnego. Towarzyszą temu jakieś niepokojące sny?

Link to post
Share on other sites

za pierwszym razem nie śniło mi się raczej nic wyjątkowego, jakaś obca rodzina, kobieta podająca do stołu uparcie przyglądająca się mi, stojącej w progu i zdaje się nie widocznej dla reszty jej rodziny. Dzisiaj sen raczej podobny, stałam za jakimś słupkiem na wesołym miasteczku i patrzyłam na jakąś kobietę ( nie jestem w stanie powiedzieć czy inną czy tą samą co kilka dni temu ), wychylając się zza tego słupka chciałam coś do niej powiedzieć, ale zaczęłam znów 'warczeć'. To jedyny sen z dzisiaj który pamiętam tak dobrze.

Link to post
Share on other sites
OazaSpokoju

przyznam, że nie widzę nic podejrzanego w tym śnie, przynajmniej nic co mogłoby wywołać warczenie :( trzeba by poobserwować sytuację i sprawdzić czy są jakieś inne objawy. Np co zmieniło się ostatnio w twoim otoczeniu, albo czy zasypiasz o zwykłych godzinach itd. Może zauważysz coś mającego związek z tym zjawiskiem.

Link to post
Share on other sites

Niestety nie posiadamy dyktafonu, a nagrywanie całej nocy będzie raczej niemożliwe na telefonie.

W moim otoczeniu i życiu ogólnie dużo ostatnio się pozmieniało, ale ja czuję że zdecydowanie na lepsze. Zasypiam raczej w nocy ok 12-1, z zasypianiem zawsze miałam problemy, od dziecka kiedy tylko zamykam oczy widzę różne paskudztwa, z tego co mi wiadomo nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Miałam kiedyś bardzo nieprzyjemne sny, w których chciał mnie opętać jakiś demon.. ale to było ponad dwa lata temu, od wtedy nie miałam problemów ze snami, zasypiałam - fakt ciężko mi to przychodzi, ale jednak - i budziłam się rano, sny zwyczajne o ludziach,miejscach i różnych nic nie znaczących wydarzeniach.

Link to post
Share on other sites

Może nie zaszkodzi go poprosić, ale podejrzewam że znów odruchowo klepnie mnie najpierw w plecy i będzie po 'warczeniu' :/ I wcale się nie dziwię, też bym się bała słysząc siebie... bo doskonale wiem jak ten dźwięk brzmi. Zobaczymy jak będzie tej nocy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...