Skocz do zawartości

Tarot o tarocie


Gość mahadeva

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mahadeva

Jakiś czas temu zainteresowałem się tarotem, jednak od samego początku miałem pewne wątpliwości, czy kroczę właściwą drogą. Wpadłem kiedyś na pomysł, żeby samych kart spytać, czy powinienem zajmować się tarotem, i dziwne, ale dostałem odpowiedź, że to fałszywa teoria, że karty mnie prowadzą na manowce, dziś zadałem to samo pytanie i dostałem inną odpowiedź, bo czułem, że coś pękło, że pewne blokady puściły. Zastanawiam się jednak, czy to dobra metoda, by karty mówiły same o sobie? Czy ktoś może zrobił podobny eksperyment, by się dowiedzieć, czy tarot jest wskazany dla niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mahadeva
Jeśli karty powiedziały Ci, że jest to fałszywa droga, że zwodzą Cię na manowce, to jaka pewność, że i w tym przypadku nie mówią Ci prawdy? ;)

 

Tu nie chodziło o to, czy karty mówię prawdę czy nie, bo inaczej bym po nie nie sięgał, a o to czy powinienem zajmować się tarotem, może to była kwestia przełamania pewnych lęków przed niewłaściwym używaniem kart widząc, jak niektórzy robią z tego tanią rozrywkę.

Jeśli podświadomość przekazała Ci, że nie ma problemu, to nie trzeba go robić ;P

Może i nie trzeba. Nie jestem jak na razie na tyle doświadczony, by w pełni zrozumieć tarota i praw, jakimi się rządzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pelni to nie wiem czy ktos rozumie ;)

ale jesli nie jestes pewien, jaka decyzje podjac - to popros tu kogos na forum, niech Ci wyciagnie karty - dobrych tarocistow jest tu cale mnostwo

 

na marginesie - mysle, ze takie rzeczy sie czuje,

a nie rozmysla sie nad tym

jesli masz watpliwosci typu "czy to dla mnie", to moze nie jest to dobra droga brac sie za karty

zadawales sobie pytanie dlaczego chcesz sie tym zajac, czego Ci w zyciu brakuje, ze siegasz po tarota - co chcesz przez to osiagnac, jaki jest Twoj cel?

nie pisze tego dlatego, poniewaz tarot jest "grozny" - tylko po to zebys sobie sprobowal uswiadomic, czego szukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli karty powiedziały Ci, że jest to fałszywa droga, że zwodzą Cię na manowce, to jaka pewność, że i w tym przypadku nie mówią Ci prawdy? ;)

 

Paradoks kłamcy Paradoks kłamcy

Można się zapętlić :) Właśnie dlatego w pracy z Tarotem warto kierować się przeczuciem, a nie żelazną, logiczną wykładnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...