Skocz do zawartości

Karneol


Minaretta

Rekomendowane odpowiedzi

59699342478650b0m.jpg 18f60e9ff85cc1d4m.jpg

 

Witajcie!

 

Otwieram nowy watek na temat KARNEOLU. Jestem ciekawa czy ktos ma jakies doswiadczenia z tym kamieniem.

Zostal mi on polecony na problemy z kobiecym cyklem hormonalnym, w celu zastymulowania go.

 

Od dawna wiem o dzialaniu kamieni ale powiem szczerze, ze nie wierzylam w to, ze ich moc moze byc jakas szczegolnie silna. Jednak...po pierwszej nocy z karneolem, nie mam juz watpliwosci!

Kladac sie spac. wzielam go w reke i mialam zamiar tak z nim przespac. Ale..juz po pol godzinie zaczelam odczuwac narastajace pulsowanie tego kamienia, wprost czulam jego ogromna energie, ktora pobudza moja energie. Mialam wrazenie, jakby wsepowala we mnie jakas nowa sila. Jednak, dzialanie bylo tak silne, ze musialam go odlozyc i spalam bez niego. Po porstu jakby za duzo bylo tej energii. Inna sprawa, ze kamien jest dosc duzy. Moze kupilam za duzy?

No w kazdym badz razie, jesli ktos watpi w dzialanie kamieni, to zapewniam wszystkich, zeone naprawde dzialaja. Trzeba tylko cierpliwie je nosic.

I tu przyznam teraz, ze nie wiem ile godzin dziennie mam go nosic, zeby byl efekt i przez ile czasu.

 

Jestem tez ciekawa doswiadczen innych z tym kamieniem. Ma on dosc szerokie dzialanie.

Jest to kamien czakr 2 i wzmacnia wszystkie funkcje z nia zwiazane.

 

KARNEOL

 

Opis:

 

Karneol to kamień szlachetny występujący w naturze jako drobnokrystaliczne odmiany skały kwarcowej. Swoją intensywnie pomarańczową barwę zawdzięcza domieszkom minerałów żelaza, głównie hematytu i goethytu. Są one rozłożone w strukturze kamienia nieregularnie, co niekiedy powoduje powstawanie barwnych pasm w wielu odcieniach koloru pomarańczowego i brunatnego. Niestety większość kamieni sprzedawanych dziś na rynku jako Karneole to barwione a następnie poddawane działaniu wysokiej temperatury Agaty.

Nazwa Karneolu pochodzi od łacińskiego słowa „caro” oznaczającego „mięso”, co jest nawiązaniem do jego czerwonopomarańczowej barwy.

 

Właściwości:

 

Karneol nazywany jest „kamieniem odwagi”, gdyż silnie oddziałuje na nasze centrum aktywności i działania w każdej sferze życia, w szczególności na relacje z płcią przeciwną. Można powiedzieć, że wręcz pobudza apetyt na życie. Wpływa na motywację do osiągania „więcej” i „lepiej”. Jest ona szczególnie ważna dla ludzi, którzy wykazują skłonności do apatii, zaniedbują własne zdrowie, rzadko osiągają sukcesy lub mają pesymistyczne nastawienie do otoczenia. Energetyczne właściwości Karneolu powodują pozytywne zmiany w postaci spontaniczności, otwartości, ciekawości świata, akceptacji siebie takim, jakim się jest. Będziemy mogli poczuć się bardziej atrakcyjni, co odzwierciedli się w percepcji naszej osoby przez innych.

Karneol pomaga w osiągnięciu sukcesu także w biznesie, szczególnie u osób, które pracują w sprzedaży i usługach. Dodaje pewności siebie, umacnia wiarę we własne możliwości i zwiększa efektywność działań.

Paradoksalnie kamień ten wskazany jest również dla osób, które prowadzą intensywny tryb życia wypełniony wyłącznie rozrywką i przyjemnościami, stanowiącymi substytut tego, czego w życiu brakuje im najbardziej (intensywne życie towarzyskie, pracoholizm, nadmiar używek, jedzenia, oglądania telewizji). Tacy ludzie łagodnieją, zaczynają dążyć do stabilizacji, równowagi życiowej oraz szczęścia swojego i bliskich.

 

Karneol wg medycyny niekonwencjonalnej:

 

• Uspokaja i poprawia koncentrację, pomaga pomyślnie zdawać egzaminy.

• Wspomaga leczenie bezpłodności, zwiększa popęd seksualny.

• Obniża gorączkę, łagodzi bóle głowy i reumatyzm.

• Pozytywnie wpływa na choroby jelit, zapalenie nerwu kulszowego.

• Posiada działanie wzmacniające proces krążenia krwi, przeciwdziała napadom skurczów.

• Przyspiesza rekonwalescencję, zwłaszcza gojenie się ran.

 

z: medycynanaturalna

 

Karneol – kamień ten bywa pomocny przy bezpłodności i impotencji, likwiduje blokady energetyczne w organach rozrodczych. Wpływa na narządy związane z procesem wydalania, likwiduje zastoje i żylaki. Odtruwa krew (ważne przy leczeniu wyprysków i trądziku), przyłożony do rany przyspiesza gojenie. Pobudza jakość doznań w sferze seksualnej. „Puszystym” ułatwia utratę wagi.

Edytowane przez Ismer
połączenie postów
  • Lubię to! 3
  • Cool 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość Waldarius

Kladac sie spac. wzielam go w reke i mialam zamiar tak z nim przespac. Ale..juz po pol godzinie zaczelam odczuwac narastajace pulsowanie tego kamienia, wprost czulam jego ogromna energie, ktora pobudza moja energie. Mialam wrazenie, jakby wsepowala we mnie jakas nowa sila. Jednak, dzialanie bylo tak silne, ze musialam go odlozyc i spalam bez niego.

To raczej nie jest dobry kamień do snu, tak jak piszesz, silnie pobudza, szczególnie seksualnie, przynajmniej u mnie tak jest.

Moze kupilam za duzy?

Na początku też kupowałem duże kamienie myśląc, że szybciej uzyskam pożądane efekty, ale po jakimś czasie stwierdziłem, że po pierwsze, nie ma sensu wydawać tyle kasy na duże okazy, skoro małe kamienie są równie skuteczne, po drugie energię kamieni należy dawkować stopniowo, nie ma sensu przesadzać, bo nasz system energetyczny musi się dostroić do energii kamienia, przyspieszanie tego procesu wiąże się z pewnymi problemami, coś musi się oczyścić, to może być bolesne. Mam jeden kamień, który waży ponad sześć kilogramów, to akurat nie karneol, sporo mnie kosztował, i w zasadzie go nie używam, bo przytłacza mnie swoją energią.

Jestem tez ciekawa doswiadczen innych z tym kamieniem.

Jako że się ostatnimi czasy zbytnio odizolowałem od świata, ten kamień, wraz z różowym kwarcem pozwala mi w pewnym sensie powrócić do społeczeństwa, szczególnie pomocny jest w relacjach z kobietami, choć jak pisałem, zbyt pobudza seksualnie, może to być zaletą albo wadą tego kamienia, zależy jak na to patrzeć. Co zauważyłem na początku, często biegałem do ubikacji, być może oczyszczały się w ten sposób nerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to ciekawe co piszesz. A jakiej wielkosci kamienie wydaja Ci sie najlepsze? Ten moj miesci mi sie w reku, wypelnia ja cala. Moze rzeczywiscie jego energoa jest za silna, no nie daje rady dlugo go trzymac i zaprzestalam. Moze powinnam kupic mniejszy?

 

Ja tez sie odizolowalam od swiata ostatnio... Ale chcialabym do niego powrocic. Nie wiedzialam, ze kamienie moga w tym pomoc. Mozesz cos wiecej napisac na ten temat? :) Jak rozowy kwarc i karneol Ci w tym pomagaja? I jak je stosujesz? Jakie zmiany nastapily i po jakim czasie? Ciekawe to bardzo :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Waldarius

Ostatnio pracuję z małymi kamykami, o średnicy od 1 cm, do 2 cm, ale noszę je przez cały dzień w kieszeni, chyba, że poczuję, że muszę od jakiegoś kamienia odpocząć, to noszę go tylko kilka godzin i odkładam, albo w ogóle odkładam go na kilka dni. Różowy kwarc otworzy cię na ludzi, zaczniesz akceptować ich takimi, jakimi są, przestaniesz skupiać się na ich wadach, a dostrzeżesz zalety, poczujesz potrzebę kontaktu z innymi, to chyba najlepiej na mnie działający kamień. Co do karneolu, dodaje odwagi w kontaktach z płcią przeciwną, daje pewną siłę przebicia, pomocny, jeśli zamierzasz stworzyć z kimś intymny związek, według mnie dobry w połączeniu z różowym kwarcem lub innym kamieniem działającym na czakram serca. Zauważyłem, że nie jest dobrze pracować tylko z jednym kamieniem, bo cała świadomość przenosi się do czakramu, na który ten kamień działa. Przykładowo stosowałem granat, konkretnie almandyn, pobudzał silnie dwie pierwsze czakry, moja uwaga głównie była skupiona na seksie, to raczej nie dobry objaw, gdy się chce przykładowo z kimś związać, dlatego noszę często po trzy kamienie, jeden działa na dolne czakramy, drugi na czakram serca, trzeci na czakramy górne, jak chociażby lapis lazuli, który też pomaga utrzymać dobre kontakty z innymi. Ludzie nie zdają sobie sprawy z siły oddziaływania kamieni, nawet tych małych. Nosząc je w kieszeni obserwuję ludzi, którzy ze mną przebywają długo w tym samym miejscy, na przykład w pracy. Kwarc różowy spowodował ból serca u kolegi, z którym pracuję na jednym stanowisku, tak oczyszczał się jego czakram serca, granat czy karneol działał silnie seksualnie na koleżankę obok, do której nagle zlatywali się adoratorzy, zresztą po jej zachowaniu było poznać, że jest silnie pobudzona seksualnie, niektóre kamienie działały tak silnie, że jeden z kolegów dostawał biegunki, bólu głowy, wymiotów, gdy pozbyłem się kamieni, jego objawy błyskawicznie ustępowały, dlatego trochę uważam by nie przesadzać z kamieniami bo proces oczyszczania bywa czasami dość bolesny. Jeśli chodzi o czas, po jakim następują zmiany, to jest to raczej sprawa indywidualna, jak się otworzysz na energię kamieni, pracując z konkretnym kamieniem, to każdy inny kamień zadziała szybciej i mocniej. Poza tym po odstawieniu kamienia po jakimś czasie wszystko może wrócić do poprzedniego stanu, są czynniki, które mogą źle wpływać na Twój charakter, jak np jakaś liczba w Twojej numerologii, kamień pozwoli zneutralizować zły wpływ tej liczby, ale gdy go odstawisz, ta liczba zaczyna znowu niekorzystnie na Ciebie oddziaływać, więc wydaje mi się, że na niektóre kamienie jestem skazany do końca życia, by podtrzymywać pożądany efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...