Skocz do zawartości

Co dalej ?


Proorok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż jestem początkującym jeśli chodzi o demonologię i mam parę pytań do doświadczonych osób. Chciałbym zacząć rozwijać się w tym kierunku oraz poszerzać wiedzę na ten temat, ale mam jeden problem, ponieważ nie wiem co dalej robić, jak ćwiczyć, jakie księgi przeczytać itp., a chciałbym zacząć zajmować sie demonolatrią. Na razie mam tylko więdzę teoretyczną, więc nie jestem pewien czy jestem gotów na praktyki, ale jeśli tak to od jakich zacząć? Mam nadzieję że mi pomożecie.

 

Oto lista ksiąg, które przeczytałem:

- Lemegeton;

- Testament Salomona;

- Księga Henocha;

- Necronomicon;

- Czarny Kruk;

- Większy Klucz Salomona;

- Grimoirium Imperium;

- Grimoirium Verum;

- Abraham Żyd - Księga Świętej Magii Abramelina Maga;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, otóż jestem początkującym jeśli chodzi o demonologię i mam parę pytań do doświadczonych osób. Chciałbym zacząć rozwijać się w tym kierunku oraz poszerzać wiedzę na ten temat, ale mam jeden problem, ponieważ nie wiem co dalej robić, jak ćwiczyć, jakie księgi przeczytać itp., a chciałbym zacząć zajmować sie demonolatrią. Na razie mam tylko więdzę teoretyczną, więc nie jestem pewien czy jestem gotów na praktyki, ale jeśli tak to od jakich zacząć? Mam nadzieję że mi pomożecie.

 

Oto lista ksiąg, które przeczytałem:

- Lemegeton;

- Testament Salomona;

- Księga Henocha;

- Necronomicon;

- Czarny Kruk;

- Większy Klucz Salomona;

- Grimoirium Imperium;

- Grimoirium Verum;

- Abraham Żyd - Księga Świętej Magii Abramelina Maga;

 

Jakbyś przeczytał to byś nie pytał.

Numer uno wywal Necornomicon. To śmiesznostka. Abramelina nie starczy przeczytać, jego trzeba przerobić. Jeżeli nie radzisz sobie z wydaniami klasycznymi sięgnij do opracowań Lisiewskiego, S.Skinner,D.Rankine. Konstantinos popełnił zjadliwą książkę "Summoning spirits" na temat ewokacji inkorporując do klasyków system Bardona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wielkie dzięki za odpowiedź. Na pewno skorzystam z twoich porad. Może ktoś jeszcze ma jakieś sugestie dotyczące tego tematu?

Edytowane przez Proorok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Jakbyś przeczytał to byś nie pytał.

 

Uważam, że nieładnie traktować z góry młodego adepta (początkującego).

Poradzić wybrać drogę lub jak się zabrać do postawienia pierwszych kroków nie jest kwestią tak oczywiście wynikającą z podręczników. Przecież doskonale wiadomo, że teoria to nie praktyka. Uczeń oczekuje pomocy a nie odsyłania do książek. Jakaś zachęta jest potrzebna. Po ukończeniu szkoły "mól książkowy" ma staż a Ty od razu rzucasz na głęboką wodę. Baner reklamowy opisuje ale nie pozwala poznać smaku reklamowanego smakołyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...