Skocz do zawartości

Studio Astropsychologii: "Astrocalendarium 2013" - Krystyna Konaszewska Rymarkiewicz


boilerek

Rekomendowane odpowiedzi

Astrocalendarium 2013 autorstwa Krystyny Konaszewskiej-Rymarkiewicz jest przyjemnym połączeniem zwykłego kalendarza kieszonkowego oraz prognoz astrologicznych na każdy dzień roku. Oprócz tego napotkamy tutaj horoskop na cały rok opisujący tendencje rządzące w każdym ze znaków zodiaku. Każda strona mieści krótki opis „gwiezdnych nastrojów” dla dwóch kolejnych dni, z którego możemy się dowiedzieć jakim działaniom układy planet sprzyjają, a jakim nie. Pojedyncze dni są opisane także w systemie symboli astrologicznych, których wytłumaczenie można znaleźć w tej publikacji, a więc osoby mające nikłe pojęcie o astrologii nie muszą daleko szukać niezbędnych informacji. Pod opisem każdego dnia znajduje się miejsce na notatki, a papier na którym kalendarz został wydrukowany należy do tych przyjaznych dla osób piszących piórem, co mnie urzekło gdyż ja piszę właśnie piórem i zawsze gdy poszukuję nowego kalendarza szukam takiego, którego kartki będą wchłaniać atrament. A więc w tym miejscu Astrocalendarium otrzymuje ode mnie duży plus. Jeśli chodzi o poziom zaawansowania informacji zawartych w publikacji, to jest on sprytnie skonstruowany, w związku z czym osoby na praktycznie każdym poziomie wiedzy astrologicznej znajdą tu coś dla siebie. Jeśli ktoś jest zupełnym laikiem, to z pewnością będzie zadowolony z samych opisów aury dnia, a dodatkowo może zaczerpnąć wiedzy o podstawowych pojęciach takich jak np. koniunkcja, trygon czy dom astrologiczny. Osoby bardziej zaawansowane mogą skorzystać z informacji zapisanych symbolami, wykresów przebiegu planet do wyznaczenia aspektów oraz tabeli efemeryd na każdy miesiąc roku. Myślę, że jest to ciekawa propozycja także dla osób zajmujących się rytuałami i energetyką gdyż wiedząc jakiej dziedzinie życia sprzyja dany dzień, można zaplanować działania na moment przychylności gwiazd, sprawdzić efekty i zapisać obserwacje w Astrocalendarium ;)

Podsumowując, jest to pozycja formatem i ceną przypominająca tradycyjne kalendarze kieszonkowe, ale zawiera mnóstwo informacji, których na próżno szukać w zwykłym kajecie, więc myślę iż warto spróbować zaprzyjaźnić się z Astrocalendarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...