Skocz do zawartości

Karty odwrócone


karolka365

Rekomendowane odpowiedzi

Głupieję z tymi kartami odwróconymi, a wiem że one mają znaczenie, stąd ma prośba o pomoc :) Podaje przykład:

Jeżeli mamy w rozkładzie układ kart: As trefl (o) i 9 trefl (o) - to odczytujemy te karty tak jakby były w pozycji prostej, czy tak jak się interpretuje Asa trfel odwróconego z normalną 9?

To jedno, a teraz druga ma wątpliwość: jeżeli mamy karty 10 pik i 9 kier (o) - to jak odczytujemy? bo 10 jest wyżej niż 9, a interpretację podaje się zawsze dla wyższej karty. To odczytujemy to jako randkę w innej miejscowości, albo tam w drodze, czy jako niedoszłą randkę w drodze?

Może to naiwne pytania, ale podczas interpretacji całego rozkładu wiele to zmienia, a ja nie chcę kogoś wprowadzać w błąd.

Za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie posiedzę i poczekam jak Guru sie wypowie. :)

Ja czytam tak jak sie kładą karty.Dbam o to żeby były one zawsze wcześniej ułożone i odwrócone do pozycji prostej. Jeżeli się one mi odwracają podczas tasowania to nie naciągam ich do prostej,czytam jak idzie rozkład .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja Was 'roszczelam' za te Gury. Prosze Was, ja nie jestem żadne nie wiadomo co. Nie macie pojęcia jak wiele uczę się od Was :poklon:.

 

Ja staram się robić wachlarzyk z kart biorę w rękę i kręce nimi kilka razy. Tak, żeby były w takiej pozycji jakiej zechcą. Jak już się poodwracają, to tak jak mówi Nalka, nie przekręcam ich, tylko interpretuje jak leżą.

Zawsze staram sie rozkład rozbijać na kupki:

 

ABCD

EFGH

 

AB CD

EF GH

 

AE BF

CG DH

 

AG EC

FD BH

itd....

 

Jesli pojawiają się karty odwrócone, to patrzę po kartach, do której 'dopasować' odwrócenie. Jeśli odwracają mi się obie, to na ogół interpretuje obie jak odwrót, ale też zależy jaka karta i w jakiej pozycji, jest następna i ta pod spodem. Jesli odwraca mi się jedna karta, to ta do której dopasuje (A proste B odwrócone), zmienia swoją 'wymowę', tak jak i sama odwrócona.

 

Rany, nie wiem czy ktokolwiek mnie zrozumie, przepraszam, że to tak strasznie napisałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w sumie dobrze interpretuję, bo bardzo podobnie... tylko np, jak obie karty mam odwrócone to je neutralizuję i odczytuję tak jakby proste były... Ale to chyba nie powinnam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ,bardziej intuicyjne je wybierasz do ktorej dopasować te odwrócona tak ? :)

 

No cos w tym rodzaju :D

Kłade patrze i wiem, że odwrócona tyczy się tego co obok i tego co na górze. Po to właśnie sobie te wszystkie karty rozbijam, żeby mi nie robiły galimatiasu.

 

Karolka niekoniecznie jeśli masz dwie karty negatywne, w dodatku odwrócone to ja patrząc co jest z boku właśnie je neutralizuje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...