Skocz do zawartości

okres powstania domu


mako_new

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Od pewnego czasu żmudnie zmagam się z analizą Feng Shui domu, który kupiliśmy. Wiem więcej niż na początku, ale im więcej wiem, tym więcej mam wątpliwości. Najpoważniejsza z nich dotyczy kwestii następującej: mój dom powstał (został zakończony i zasiedlony) w roku 1967 lub 1968. Lokuje go to okresie 6. Po dokonanym zakupie przystąpiliśmy do gruntownego remontu. Zmieniliśmy układ pomieszczeń, włącznie z ingerencją w jedną ze ścian nośnych. Wyburzyliśmy źle postawioną kotłownię i odbudowaliśmy ją od podstaw, włącznie z nowym fundamentem. Czy w takiej sytuacji "wiek" mojego domu ulega zmianie. Czy nadal należy on do okresu 6, czy może obecnie "odmłodniał" i i jest w okresie 8? Ma to dla mnie zasadnicze znaczenie, bo jeśli jest nadal z okresu 6, to w analizie wędrującej gwiazdy mam układ "odwróconej góry i wody", któremu muszę aktywnie przeciwdziałać, a jeśli "odmłodniał", to działania takie byłyby wbrew naszemu interesowi. Będę wdzięczny za Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzień dobry,

 

kiedy został kupiony dom ?

 

Pozdrawiam,

Krzysztof Kazmierowicz

Feng Shui Academy

ul. Kotlarska 12

50-150 Wrocław

 

Dzień dobry. Od pewnego czasu żmudnie zmagam się z analizą Feng Shui domu, który kupiliśmy. Wiem więcej niż na początku, ale im więcej wiem, tym więcej mam wątpliwości. Najpoważniejsza z nich dotyczy kwestii następującej: mój dom powstał (został zakończony i zasiedlony) w roku 1967 lub 1968. Lokuje go to okresie 6. Po dokonanym zakupie przystąpiliśmy do gruntownego remontu. Zmieniliśmy układ pomieszczeń, włącznie z ingerencją w jedną ze ścian nośnych. Wyburzyliśmy źle postawioną kotłownię i odbudowaliśmy ją od podstaw, włącznie z nowym fundamentem. Czy w takiej sytuacji "wiek" mojego domu ulega zmianie. Czy nadal należy on do okresu 6, czy może obecnie "odmłodniał" i i jest w okresie 8? Ma to dla mnie zasadnicze znaczenie, bo jeśli jest nadal z okresu 6, to w analizie wędrującej gwiazdy mam układ "odwróconej góry i wody", któremu muszę aktywnie przeciwdziałać, a jeśli "odmłodniał", to działania takie byłyby wbrew naszemu interesowi. Będę wdzięczny za Wasze opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp. ci tak. Moja ś.p Babcia ( teraz ja ) mieszkała w starej kamienicy , która pamiętała wojnę. W mieszkaniu był piec ,bojer, toaleta na korytarzu itp. Kamienica poszła do remontu. Miasto dało zastępcze tymczasowe mieszkanie ......( z nyży zrobili nam łazienkę ) W 1990r babcia wróciła do mieszkania. W papierach jest napisane ze budynek został wybudowany1990r.

Dla mnie jest to tyci nie zrozumiałe jak stary budynek który pamięta wojnę światową może zostać wybudowany w 1990r ? Może u ciebie jest sytuacja podobna!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

należy przypisać okres 8.

 

Pozdrawiam,

Krzysztof Kazmierowicz

Feng Shui Academy

ul. Kotlarska 12

50-150 Wrocław

 

Kupiony 2 lata temu. Przez cały czas jeszcze w remontach/przebudowach. Mamy nadzieję zamieszkać w nim przed zimą tego roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam obojgu. Otrzymałem także radę od Cecila Lee (geomancy.net), który radzi, aby stworzyć analizę dla obu przypadków i spróbować znaleźć rozwiązania, które będą pasować do obu sytuacji (a przynajmniej nie będą kolidować). Pozwolę sobie tu wkleić jego odpowiedź (wybaczcie, że bez tłumaczenia):

 

ONE 1. Based on History:

 

1.1. If one has already stayed in the "renovated" home for more than 2 years; one can then draw out the flying star chart of say Period 6. And another chart of Period 8. And see which seems to be more accurate - given that one already know it's past and "present" history.

 

1.2. If it a case of just renovated; then have to wait OR see below:.

 

TWO 2. Drawing out both period charts and place them side-by-side:-

 

2. In a real world, in this example, I have a recent client who had bought a "new" apartment under Period 8. The whole block was completed in 2000. Since he bought it "brand new" in 2008 - bare walls and bare cement floors; he did the renovation under Period 8. SEE ATTACHMENTS.

 

3. In this real life situation, instead of guessing which period his home is;

 

3.1. I have to make more effort in plotting in both Period 7 and Period 8 stars. AND the "trick" or common sense is to try to compare both SETs of stars.

 

3.2 To see if certain sectors share the same stars or if they differ; any remedies would affect the other set of stars.

 

3.3. If one has a good solid grounding in the Five Elements concept; often would try to apply a "cure" such that it HELPS but does not create issues for the other set of flying star numbers.

 

4. Frankly, many geomancers would not even think of such a method.

 

4.1. My advice is: to put on one's COMMON SENSE thinking cap and use logic in such a situation.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mako_new, rzeczywiście musisz zrobić dwa wykresy i przeanalizować je.

Stare budynki lobią trzymać swoje stare wykresy i tutaj ten okres mógł nie ulec zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nawiązując do tematu muszę zauważyć, że ustalenie okresu powstania domu remontowanego jest raczej trudne lub może budzić wątpliwości. Co tak naprawdę decyduje o zaliczeniu go do danego okresu? Prac remontowych jest co niemiara (mogą być rozłożone w czasie) lecz nie wiadomo które i w jakim stopniu wpływają na ostateczny wynik. Remontowany dom ( mam na myśli poważniejsze zmiany ) nie jest ani stary ani nowy.

Analiza dwuokresowa wiąże się z dopasowywaniem do jakichś kryteriów. Czy rezultat tego zabiegu jest jednoznaczny i nie kryje w sobie błędu mającego mieć znaczenie z punktu widzenia wędrującej gwiazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobry wieczór,

 

Nawiązując do tematu muszę zauważyć, że ustalenie okresu powstania domu remontowanego jest raczej trudne lub może budzić wątpliwości. Co tak naprawdę decyduje o zaliczeniu go do danego okresu? Prac remontowych jest co niemiara (mogą być rozłożone w czasie) lecz nie wiadomo które i w jakim stopniu wpływają na ostateczny wynik. Remontowany dom ( mam na myśli poważniejsze zmiany ) nie jest ani stary ani nowy.

Analiza dwuokresowa wiąże się z dopasowywaniem do jakichś kryteriów. Czy rezultat tego zabiegu jest jednoznaczny i nie kryje w sobie błędu mającego mieć znaczenie z punktu widzenia wędrującej gwiazdy?

 

zadał Pan pytanie, cyt.: "Co tak naprawdę decyduje o zaliczeniu go do danego okresu?".

Można powiedzieć, że historia decyduje o zaliczeniu do danego okresu.

 

O ile w teorii obliczania wykresu Wędrującej Gwiazdy są rozbieżności pomiędzy Mistrzami, to w przypadku badania stanu faktycznego z wykresami Wędrującej Gwiazdy wszyscy Mistrzowie mówią TAK. Każdy Mistrz Feng Shui bada stan postulowany (wykres/y Wędrującej Gwiazdy) ze stanem istniejącym (zdarzenia). Zatem można powiedzieć, że dla wszystkich ważny jest właściwy wykres Wędrującej Gwiazdy, to znaczy wykres potwierdzający stan istniejący.

Edytowane przez FSA
poprawiono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu muszę zauważyć, że ustalenie okresu powstania domu remontowanego jest raczej trudne lub może budzić wątpliwości.

Rzeczywiście to trudne zadanie, szczególnie, jeśli mamy do rozpracowania bardzo stare domy.

 

Co tak naprawdę decyduje o zaliczeniu go do danego okresu? Prac remontowych jest co niemiara (mogą być rozłożone w czasie) lecz nie wiadomo które i w jakim stopniu wpływają na ostateczny wynik. Remontowany dom ( mam na myśli poważniejsze zmiany ) nie jest ani stary ani nowy.

 

O zmianie okresu decyduje zakres prac remontowych (im więcej, tym większe prawdopodobieństwo zmiany). Najczęściej zmianę okresu powoduje zdjęcie dachu, przynajmniej na okres miesiąca.

Są rzadkie wypadki, że zmianę okresu powoduje zmiana właścicieli. Nie ma sztywnych zasad i zawsze trzeba to zbadać.

 

 

Analiza dwuokresowa wiąże się z dopasowywaniem do jakichś kryteriów. Czy rezultat tego zabiegu jest jednoznaczny i nie kryje w sobie błędu mającego mieć znaczenie z punktu widzenia wędrującej gwiazdy?

Zawsze można popełnić błąd, dlatego zawsze trzeba to dokładnie sprawdzać a to żmudna praca.

Czasami to jest nie tylko analiza dwu okresowa ale tez i cztero i piecio :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...