Skocz do zawartości

Biała klątwa - czy ktoś słyszał?


inka84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. Czy ktoś słyszał o takim pojęciu? Jeśli tak prosze o pomoc.

W kwestii skąd je znam póki co chciałabym zachować dla siebie.

 

Mam nadzieje, że temat w dobrym dziale.

 

Pozdrawiam użytkowników i liczę na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie wg mnie nie istnieje, ale taki był prekaz od duszy...

 

W ezoterycznych przekazach od "dusz" różne rzeczy sie zdarzają: Mu, Lemuria, Ufo, czwarty poziom gęstości. Nie przejmowałbym sie tym;)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ezoterycznych przekazach od "dusz" różne rzeczy sie zdarzają: Mu, Lemuria, Ufo, czwarty poziom gęstości. Nie przejmowałbym sie tym;)

no niestety to jedna z roznic ktora odroznia osoby praktykujaca magie od ezoterykow

jedni jakiekolwiek informacje uzyskane podczas kontaktow traktuja z duza doza rezerwy, drudzy wierza we wszystko jak leci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak, ze wierze we wszystko jak leci. Po prostu czysta żywa ciekawośc czy ktokolwiek cokolwiek słyszał. Google milczą, znawcy milczą, a ja nie drążę na siłę :) Zwykła modlitwa, wypalenie białej świecy a potem oczyszczenie mieszkania pomogło i śpimy juz spokojnie.

Pozdrawiam ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co niby zdziałało to wypalenie białej świecy? Poza protezą psychologiczną - uspokojeniem dzięki wierze w jej działanie, którego nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest coś takiego jak ,,biała klątwa", zadają ją istoty które powinne z racji swojego jestestwa być dobre- zazwyczaj lubią zadawać kary (przeważnie anioły które mają niepoukładane moralne związane z rządzą władzy lub dumy), my sami lub złamaliśmy przysięgę (przykładówy biblijna b.k. to będzie próba oszustwa św Piotra przez parę kupców-umarli u stóp Piotra jak zaczęli oszukiwać ducha świętego). Biała klątwa zazwyczaj lubi w fizyczności objawiać się przeważnie poważnymi dolegliwościami kręgosłupa. Biała klątwa to może być klasyczną Karmą tylko że się objawia że mimo odpracowania karmy ,,od nowa" w następnym wcieleniu odpracowujesz to samo jakby twoja poprzednia praca została ,,unieważniona"(może się wiązać że wcielając się miałeś coś ciężkiego na sumieniu i sam nawet żądasz kary jako forma zadośuczynienia ofiarom) . Biała klątwa to kojarzy mi się z karmą np rodzisz się z fizycznymi chorobami bo w poprzednim życiu coś zrobiłeś itp. Miałam trochę biblijne skojarzenie z białą klątwą u Hioba jaką zaznał (słabe to może być porównanie ale powiedzmy że Bóg ,,cofnął" ochronę i bogactwo od Hioba w celu udowodnieniu że zakład szatana jest głupi) od Boga przez szatana. W bibliI Hiob i Bóg zawstydzili Szatana a u gnostyków to Hiob zawstydzil Archontów (anioła-boga/demiurga i anioła-szatana) pokonując ich swoją moralnością (,,złamał" białą klątwę przewyższając swoją moralnością nad marną moralnością archontów). Biała klątwa mocno mi się kojarzy z silnym poczuciem winy i że występuje u osób które cierpią na wszystkie klasyczne odmiany Zespołu/Syndromu Biernej Ofiary. Wyszukajcie w google ,,klątwa białego" albo ,,klątwa białego świad dusz" to może wam wyskoczy coś o białej klątwie.

 

Tak mi się z białą klątwa mniej więcej mi się kojarzy. W stronie światdusz.pl są podstawowe opisy wszystkich obciążeń i ich źródła.

Edytowane przez Kobalt60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała powyższa teoria kompletnie nie trzyma się kupy ze względu na twardy podział na dobro i zło, który jest niedorzeczny i nieprawdziwy. Pomijając równie niedorzeczne mieszanie w magię teorii chrześcijańskich. Świat nie wygląda tak, jak opisują go chrześcijanie, na całe szczęście zresztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do klątwy mam mieszane uczucia ... Na pewno nie wolno wierzyć w klątwy ani nimi się przejmować. Z czasem klątwa 3 krotnie powraca do " właściciela " obojętnie jaka by nie była...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do klątwy mam mieszane uczucia ... Na pewno nie wolno wierzyć w klątwy ani nimi się przejmować. Z czasem klątwa 3 krotnie powraca do " właściciela " obojętnie jaka by nie była...

 

Wy mnie chyba chcecie dzisiaj zabić ;]

 

Skąd ten wniosek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam1989

Nikt nie chce ciebie zabijać!? Po prostu z obserwacji życia i niektórych ludzi.... Mam takie zdanie i nic na to nie poradzę.

 

I jak się mają obserwacje dnia codziennego do klątw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie

Po kilu psioczeniach /ostrych słów pewnej osoby na Panią X życie jej się zmieniło. Wszystko się psuło, nic nie wychodziło, miała okropne problemy ..... Tylko ta osoba nie pomyślała ze jej słowa mogą do niej wrócić! Do dziś ma problemy , wielkie problemy. I tu wybacz ale dokładnie nie będę pisać.

Zresztą przyznałam się ze mam mieszane uczucia co do tych klątw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie

Po kilu psioczeniach /ostrych słów pewnej osoby na Panią X życie jej się zmieniło. Wszystko się psuło, nic nie wychodziło, miała okropne problemy ..... Tylko ta osoba nie pomyślała ze jej słowa mogą do niej wrócić! Do dziś ma problemy , wielkie problemy. I tu wybacz ale dokładnie nie będę pisać.

Zresztą przyznałam się ze mam mieszane uczucia co do tych klątw.

 

Wybacz, ale to strasznie beznadziejny przykład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda akcja powoduje reakcję, ale zaburzenie naturalnej równowagi przez jakiekolwiek działanie magiczne zdecydowanie nie owocuje trzykrotnym powrotem efektu takiego działania do rzucającego. To bajeczki, prawa dynamiki obowiązują także w magii, a one działają zupełnie inaczej. Dla owej równowagi zresztą intencja nie ma kompletnie żadnego znaczenia, bo i "dobro" czy "zło" to wymysły czysto ludzkie, kulturowe, w nieprzetworzonej naturze nieobecne. Liczy się tylko rozmiar spowodowanego zaburzenia, nie jego intencja. Dlatego np. magiczne wyleczenie kogoś z raka (jeśli w ogóle możliwe, w co wątpię) będzie wiązało się ze znacznie większymi konsekwencjami niż storpedowanie dowolnych planów. Rozmiar zmiany jest istotny, nie jej intencja.

 

Biedny Adam, czytać takie cosie i musieć być grzecznym... nie móc powiedzieć, że to nawiedzony bełkot kogoś kto zna magię jedynie z for i bajek... serdecznie współczuję.

Edytowane przez bylica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Ludka, że bezkrytycznie wierzysz w te bzdury? :)
powiem ze jestem bardziej materialistycznym betoniarzem o soawetnej nazwie ,,racjonalista,, niz ty. a co ma zrobic osoba ktora musi unikac kilka osob ,,bo z zazdrosci,, potrafi oczami saamochod rozebrac? czy w dziwny sposob sie zepsuc w połowie drogi?w moim zyciu za duzo spotkalam przypadkow ze ,,słowa,, zamieniały sie w ,,energie,, nawet moje słowa (sic). jeśli ty nie wierzysz w duchowosc to co ty robisz na tym forum?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Słowa" czy słowa? ;p Jak słowa mają mieć moc sprawczą, to byśmy już wszyscy przeżyli niezliczone wojny atomowe z powodu fochów ;D

 

Jeśli "słowa", to jak nadajesz im moc sprawczą? Chyba nie rozpowiadając ezoterycznych wymysłów na temat jakiś białych klątw? :D

 

jeśli ty nie wierzysz w duchowosc to co ty robisz na tym forum?

 

Mój ulubiony argument. Co pojawia się element dyskusji, a nie przyjęcie na wiarę, to pada pytanie "Co Ty robisz na tym forum?" (oczywiście z pogwałceniem elementów kultury osobistej i "Ty" napisane z małej litery, zatracając się w duchowości chyba zapomina się o tym, że rozmawiamy z drugim człowiekiem. Może jednak po drugiej stronie jest duch?)

 

Otóż szanowna Ludko. Czy wiara w duchowość jest mi do czegoś potrzebna? Do praktykowania może? Wytłumacz mi to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodzicie z tematu :>

Odnośnie duchowości radziłabym skonkretyzować, czy autor miał na mysli duchowość w sensie - byty astralne czy duchowość w sensie - leże krzyżem i się modlę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc ludzi duchowosc uwaza ze to ,,leze krzyzem i modle sie,, inni jakies astral, a dla mnie prawdziwa duchowosc to ,,co ja czuje, doswiadczam i to co stanowi mojego jestestwa,,. U mnie wiara to hipoteza a nie pewnosc. Wielu ludzi myli wiare z pewnoscia a moje zapytanie polegalo na tym zeby sprawdzic z kim rozmawiam.

Edytowane przez Ludka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,co ja czuje, doswiadczam i to co stanowi mojego jestestwa,,

 

Ale wtedy duchowości doświadczasz, a nie w nią wierzysz... nadal nie wiem po co mi ta wiara ;D

 

U mnie wiara to hipoteza a nie pewnosc.

 

hipoteza to hipoteza, a wiara to wiara. Możesz wierzyć w jakąś hipotezę lub mieć pewność co do jej słuszności ;]

 

Zobrazuje to w taki sposób

 

images?q=tbn:ANd9GcROtHH33BBABG3HPYXC78gnyp56cdy_K0sWXmTZNELGiUMDOVK5CQ

 

Wielu ludzi myli wiare z pewnoscia a moje zapytanie polegalo na tym zeby sprawdzic z kim rozmawiam.

 

Wielu ludzi przecenia wiarę ;] Przyjęło się stwierdzenie, że wiara czyni cuda, a tym czasem jakoś sił pola grawitacyjnego odwrócić nie potrafi.

I co? Z kim rozmawiasz? :D

Edytowane przez Kobalt60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pideha

ja w ogóle nie rozumiem pytania, ale moze jestem niedouczona. Jak klątwa moze być biała? Przeciętnie klatwa raczej ma negatywny wydźwięk, wiec jak można ja nazwać białą? i co to za podział na białe i czarne? nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w ogóle nie rozumiem pytania, ale moze jestem niedouczona. Jak klątwa moze być biała? Przeciętnie klatwa raczej ma negatywny wydźwięk, wiec jak można ja nazwać białą? i co to za podział na białe i czarne? nie rozumiem

 

Zaczelo od oceny,co dobre a co złe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobro i zło jest pojeciem względnym ;)

można zabić ot tak - to bedzie złe

można zabić w obronie wlasnej / rodziny / ukochanej osoby i wtedy morderstwo bedzie względnie dobre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak klątwa moze być biała? Przeciętnie klatwa raczej ma negatywny wydźwięk, wiec jak można ja nazwać białą?

 

Klątwa ma różny wydźwięk, w zależności od tego jak zostanie zastosowana. Są sposoby leczenia niektórych chorób w taki właśnie sposób, tak samo można przy pomocy klątw odpowiednio wychować niewiernych mężów ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...