Skocz do zawartości

Mama w snach


gabik-00

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pewności, czy to ona, czy to mama.

Zmarła w marcu tego roku, po ciężkiej chorobie (rak trzustki).

 

Od tego czasu regularnie mi się śni.

Pierwszy sen w noc po śmierci - każe mi wsiąść do samochodu. Wsiadam. odpala silnik i jedziemy - nocą, nie wiem gdzie. Nic nie mówi.

 

Teraz już kilka razy z rzędu pojawia się w snach (właściwie w jednym, tym samym śnie) jestem w domu pełnym ludzi, mama woła mnie do kuchni. Wchodzę do kuchni - jesteśmy same. Ona tylko siedzi i patrzy na mnie. Nic nie mówi.

 

I najgorsze, bo najbardziej przeraża i co powtarza się coraz częściej - już chyba kilkanaście razy. W nocy budzi mnie trzask - jakby grzmot (choć nie ma burzy). Budzę się, wręcz podskakuję na łóżku i budzę przy tym partnera. Nie wiem czy ten trzask mi się śnił, czy był naprawdę (raczej się śnił, bo nikt więcej tego nie słyszał).

 

Świeczka - była. Modlitwa - była. Może ja świruję a może nie potrafię rozszyfrować o co chodzi? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie, jak mniemam, jest w Tobie samej. Sny podkreślają samotność wynikającą z nieobecności mamy. Sam przeżywam do dziś śmierć mamy lecz nie odbija się to w snach. Jazda samochodem w nocy kojarzy mi się z podróżą w nieznane. Cel jest niewidoczny a więc zagubienie i potrzeba odnalezienia właściwej drogi, wbrew niesprzyjającym okolicznościom.Trzask i budzenie się odbieram dość bezpośrednio: Obudź się i zdaj sobie sprawę, że przeszłość nie powróci a Ty musisz żyć dalej i przyjąć do wiadomości ten poniekąd smutny fakt. Pomimo otaczających Cię tłumów myśląc o śmierci bliskiej Ci osoby czujesz się bardzo osamotniona i odizolowana od radości bycia w towarzystwie, w realnym świecie. Mama widzi to lecz jest bezradna. Milczenie oznacza niemoc, gdyż nawet ciepłe słowa pociechy natrafią na pustkę i męczącą nostalgię. Zacznij uśmiechać się, choćby i przez łzy, bo głową muru nie przebijesz. Świeczka i modlitwa to tylko dodatkowe atrybuty ale one same nie zmienią sposobu myślenia, nie przegonią smutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zaprogramuj się przed zaśnięciem, żeby spytać jej o powód waszego spotkania.

Świadomość we śnie jest trochę inna, więc na razie nie umiesz tego zrobić.

Musisz zaprogramować się przed snem. Wówczas przypomnisz sobie, żeby spytać. Powtarzaj to pytanie przed zaśnięciem, a będzie to jedyna rzecz, jaka przyjdzie Ci do głowy w czasie kolejnego spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...