Jump to content

zęby, zęby, zęby!!


victiminpain
 Share

Recommended Posts

cześć. żeby zinterpretować mój sen patrzyłam najpierw w senniku i jestem trochę negatywnie zszokowana i przerażona. Mianowicie interpretacja brzmi tak:

wszystkie zęby wypadają naraz : dom zrobi się pusty, wypadające zęby: nieszczęście, śmierć w rodzinie

wydaje mi się, że jedno może łączyć się z drugim i to mnie jeszcze bardziej przeraża.. mój przedwczorajszy sen wyglądał tak : byłam w swojej dawnej szkole gimnazjalnej, szłam koło stomatologa, wchodząc po schodach nagle wszystkie zęby zaczęły mi wypadać naraz, wypluwałam sobie je na rękę. dziwiłam się, że tyle mi wypadło i wciąż mi jakieś zostawały, a później okazało się, że mam podwójne szczęki..

 

+ nie wiem czy mój dzisiejszy sen będzie miał jakiś związany wątek z tym przedwczorajszym, ale na wszelki wypadek napiszę.

dziś za to śniło mi się, że wygrałam na loterii 30 tysięcy, tą kasę wydawałam, wyjechałam z rodzicami do wielkiego miasta, a oni mnie wysadzili gdzieś w drodze, ja się włóczyłam, potem trafiłam do jakiejś ogromnej galerii, (później kupowałam jakiś kolczyk do piercingu i przy stoisku widziałam swoją mamę).w tej galerii nie mogłam znaleźć wyjścia, a dzwoniąc do rodziców kazali mi się kierować do jakiegoś miejsca "piaskowce" ja tam przyjechałam(chyba taksówką) i tam wszystko było szare. ->(nie pamiętam dokładnie w której części się to działo, ale było jeszcze takie coś) wyjechałam do pewnej ledwo co znajomej mi dziewczyny, której nigdy nie widziałam na żywo, a jedynie na zdjęciach, co mieszka jakieś 500-600 km ode mnie i rysowałam jej portret.

 

 

bardzo proszę o interpretację mojego/moich snu/snów, może jeden wiąże się z drugim. bardzo mi zależy na szybkiej odpowiedzi, ponieważ jutro wyjeżdżam i będzie mnie to męczyć.

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim, nie czytaj senników, bo tam cokolwiek ci się nie przyśni to masakra jakaś jest.

 

Zwykle zęby w snach wypadają kiedy śniący jest przemęczony i chory, ale u ciebie to nie jest typowy sen o wypadających zębach ze względu na te podwójne szczęki.

 

Przede wszystkim, jesteś w szkole co oznacza, że sen cofnął cię do stadium, w którym byłaś dzieckiem. Być może jest to skutek tego, że znalazłaś się w jakiejś sytuacji, w której nie czujesz się pewnie, lub usiłujesz wycofać się przed jakąś trudną decyzją. To dwa momenty, kiedy w snach wracamy do szkoły. Szkolny stomatolog, to osoba, która leczy i pomaga, ale za to z towarzyszeniem nieodzownej dawki stresu. Dentysty boi się każdy. Dorośli i dzieci, kobiety i mężczyźni, na fotelu wszyscy jesteśmy równi.

 

Sądząc po tym, że przechodzisz obok gabinetu i momentalnie tracisz zęby - powiedziałabym, że masz jakiś problem do rozwiązania, być może rozwiązanie jest trudne lub nieprzyjemne, być może wymaga poświęceń lub przełamania się. Chętnie byś o nim zapomniała, ale coś ci się musiało z nim skojarzyć, bo wypłynął z pamięci. Teraz stoisz przed perspektywą zmierzenia się z nim - to właśnie dentysta - bolesne rozwiązanie. Najchętniej byś się poddała i dała drapaka, albo udawała, że go nie ma.

 

Przed dentystą często zdarza się nam powtarzać, że jak już nie będziemy mieli zębów to będzie spokój. Dlatego we śnie na sam widok dentysty gubisz zęby-problemy. Masz nadzieję, że unikniesz zabiegu, ale nie unikniesz ponieważ masz podwójne szczęki i nadal masz zęby mimo, że tyle ci wypadło.

Prędzej czy później musisz zmierzyć się z problemem. Lepiej chyba wcześniej, bo utrata zębów kosztuje energię i będziesz zmęczona ciągłą walką o uniknięcie rozwiązania.

 

Jeżeli chodzi o drugi sen - wygrana to szansa na odmianę losu, każdy ma nadzieję, że stanie się cud, wygra coś i jego życie się poprawi, być może masz nadzieję na jakiś niespodziewany sukces, który zmieni twoje życie na lepsze. Wyjazd z rodzicami do wielkiego miasta - nadal jesteś tu dzieckiem, nie pojechałaś sama, a z rodziną. Możliwe, że w tym śnie jesteś nastolatką, wskazuje na to fakt, że wolałaś zostawić rodzinę pod miastem i włóczyć się sama, oraz kupowanie kolczyka. Marzenia o nagłej odmianie losu też są cechą nastolatków.

 

Galeria, z której trudno wyjść to życie, w którym ciężko się połapać, bo otacza nas za wiele możliwości do wyboru. Rodzice podejmują decyzję za ciebie. Nie wiem czym są dla ciebie piaskowce? Z ostatnim kawałkiem snu, trochę ciężko, ale możliwe, że podróż do odległej koleżanki też jest formą oddalenia się od miejsca, w którym codzienność jest szara jak te piaskowce i znalezienia takiego miejsca, gdzie będziesz mogła być kreatywna i wolna (rysowanie=artystka?)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...