Jump to content

Demoniczna moc

Vuko
 Share

Recommended Posts

Witam.

Przeczytałem kilka książek o magii, demonach etc. ale nadal nurtuje mnie zagadnienie mocy demonów. Da się nad nią zapanować? Jeśli tak to na ile jest to możliwe? I ciekawi mnie też jakie korzyści może przynieść nam moc demona. Jeżeli np. chcę praktykować magię ognia to taka moc pomoże?

To nie trolling?

Co rozumiesz przez magię ognia? Rzucanie fireballami? Generalnie nie istnieje coś takiego. Tzn. istnieje w opowieściach fantasy i rozmaitych rpgach. Nie w realnym świecie...

No ja właśnie wierzę dość w zjawiska nadprzyrodzone i słyszałem dużo o umiejętnościach typu rozpalanie świeczki od tak, bez użycia zapałek itp.

Guest User2

To o czym teraz piszesz jest niczym innym jak umiejętnością prawidłowego operowania energią. Nie jest to żadna demoniczna siła i umiejętność.

Pokaż mi takiego, który to potrafi. Bez youtube'owych fake'ów. Bo póki co nikt nie wygrał licznych a wysokich nagród ustanowionych dla tych, którzy dowiodą, że coś takiego jest możliwe.

A po co całemu światy pokazywać różne umiejętności? To tak jakby buddyści zakonni zdradzali wszystkie tajemnice ich itp.

Jak to po co? Dla pieniędzy ;]

I darujmy sobie gadkę o rozwoju duchowym i późniejszym braku konieczności udowadniania różnych rzeczy. Uduchowieni zresztą też muszą za coś żyć.

Witam

Nie polecam wchodzenia w żadne układy z "siłami nadprzyrodzonymi" może mieć to nieoczekiwane skutki, a cena zawsze jest większa niż korzyści z tego płynące. Chyba, że Twój umysł odnajdzie Swoją prawdziwą naturę - ale wtedy nie będziesz potrzebował żadnego "demona" :)

Pozdrawiam

A co to jest ten rozwój duchowy i czemu ma służyć?

Poza tym "rozwój duchowy", czymkolwiek by nie był, niezbyt wiele ma wspólnego z magią praktyczną. Ja zresztą uważam, że o wiele istotniejszy jest rozwój psychofizyczno-emocjonalno-społeczny.

Świadome podnoszenie i obniżanie ciepłoty ciała, podobnie zresztą jak świadome panowanie nad wyrzutem hormonów (np. tarczycy) to nie żadne czary-mary czy rozwój duchowy, ale właśnie ten psychofizyczno-emocjonalny i umiejętność świadomego panowania nad zachodzącymi w organizmie procesami. Z żadnym duchem nie ma nic wspólnego. Trochęwysiłku i każdy potrafi to opanować. Mrożenie przedmiotów to raczej mrzonka, ale brak oparzeń przy trzymaniu przedmiotów gorących, lub nieodczuwanie bólu przy trzymaniu lodowatych, to żadna rzadkość, najprostsza do uzyskania rzecz, gdy człowiek uczy się świadomego panowania nad odruchami i reakcjami fizjologicznymi.