Skocz do zawartości

koniunkcja Jowisz-Wenus w grach


marta1806

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Niekoniecznie. Teoretycznie Jowisz daje więcej szczęścia, ale mocniej się to objawia w aspekcie ze Słoncem lub Księżycem. Jeśli zaś chodzi o Wenus/Jowisz, to zdaje się, jest to najczęściej "szczęście w miłości". Rozumiane dwuznacznie, tzn może dawać więcej powodzenia, ale jednocześnie to powodzenie (nadmiar) bywa powodem zguby.

 

Zależy jeszcze, czym Wenus dysponuje. Jowisz/Wenus to może być równie dobrze efekt wygórowanych oczekiwań, ale również szczęście w dziedzinach związanych z urodą, gotówką. Może to być też nadmiar tłuszczyku ;) . Ważna jest też pozycja Wenus/Jowisz w domach. Jeśli jest w XII może uchronić przed ukrytymi wrogami, w domu I może zawyżać samoocenę, w X dawać czynności, albo profesje poprzez znajomości, albo fuksa. Choć też może to być chęć kształcenia się, lub rozwoju w szerokim sensie.

 

Wszystko zależy od całokształtu kosmogramu.

 

Pzdr.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. :) Moja Wenus jest w 17 stopniu Raka w VII domu (Jowisz natalnie w Bliznietach VI dom) wiec mysle ze gdzies we wrzesniu bede miec ten tranzyt i bylam ciekawa co moze sie stac.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, znasz sie moze na synastriach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Znam się.

 

Najczęściej sporządza się cztery rodzaje technik, by wydać odpowiedni sąd:

 

indywidualny horoskop/indywidualny horoskop

synastria

horoskop kontaktowy

horoskop relacyjny

 

czasem też wchodzą w grę:

 

horoskopy pytaniowe (horarne)

elekcje ślubów i związków (początków) czasami też

 

Tak. Niczym film - "to skomplikowane" :)

 

Pzdr.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Myślę, że sama koniunkcja Wenus z Jowiszem (planeta "małego szczęścia" wraz z planetą "dużego szczęścia") może dać przypływ gotówki. Aczkolwiek, aby wygrać np. szóstkę w lotto, to ten aspekt sam w sobie raczej nie wystarczy (a nawet pokuszę się o stwierdzenie, iż na pewno nie wystarczy :)). Warto pamiętać, iż wygrane dużej ilości pieniędzy, to radykalna zmiana w życiu. Transformacja dotychczasowych spraw. Dlatego też przy wygranej, która zmieni życie myślę, iż musi uczestniczyć również pozytywny tranzyt z Plutonem. Myślę tego, że zarówno w V domu, jak również w II oraz w XI domu nie powinien wtedy przebywać Saturn (V dom, jak wspomniała przedmówczyni sprawy hazardowe, II dom - kasa, XI dom - spełnienie marzeń). Do tego myślę powinien uczestniczyć harmonijny tranzyt z Uranem, gdyż Uran odpowiada za nagłe zmiany, a przecież większa wygrana jest niczym wybuch bomby albo uderzenie piorunu - zmienia w ułamku chwili i wywraca do góry nogami całe życie. ;)

 

Mam nadzieję, że pomogłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...