Jump to content

koniunkcja Jowisz-Wenus w grach

marta1806
 Share

Recommended Posts

• 2 weeks later...

Niekoniecznie. Teoretycznie Jowisz daje więcej szczęścia, ale mocniej się to objawia w aspekcie ze Słoncem lub Księżycem. Jeśli zaś chodzi o Wenus/Jowisz, to zdaje się, jest to najczęściej "szczęście w miłości". Rozumiane dwuznacznie, tzn może dawać więcej powodzenia, ale jednocześnie to powodzenie (nadmiar) bywa powodem zguby.

Zależy jeszcze, czym Wenus dysponuje. Jowisz/Wenus to może być równie dobrze efekt wygórowanych oczekiwań, ale również szczęście w dziedzinach związanych z urodą, gotówką. Może to być też nadmiar tłuszczyku ;) . Ważna jest też pozycja Wenus/Jowisz w domach. Jeśli jest w XII może uchronić przed ukrytymi wrogami, w domu I może zawyżać samoocenę, w X dawać czynności, albo profesje poprzez znajomości, albo fuksa. Choć też może to być chęć kształcenia się, lub rozwoju w szerokim sensie.

Wszystko zależy od całokształtu kosmogramu.

Pzdr.

• Like 1

Dziekuje za odpowiedz. :) Moja Wenus jest w 17 stopniu Raka w VII domu (Jowisz natalnie w Bliznietach VI dom) wiec mysle ze gdzies we wrzesniu bede miec ten tranzyt i bylam ciekawa co moze sie stac.

Mam jeszcze jedno pytanie, znasz sie moze na synastriach?

• 3 weeks later...

Znam się.

Najczęściej sporządza się cztery rodzaje technik, by wydać odpowiedni sąd:

indywidualny horoskop/indywidualny horoskop

synastria

horoskop kontaktowy

horoskop relacyjny

czasem też wchodzą w grę:

horoskopy pytaniowe (horarne)

elekcje ślubów i związków (początków) czasami też

Tak. Niczym film - "to skomplikowane" :)

Pzdr.

• Like 1

• 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Myślę, że sama koniunkcja Wenus z Jowiszem (planeta "małego szczęścia" wraz z planetą "dużego szczęścia") może dać przypływ gotówki. Aczkolwiek, aby wygrać np. szóstkę w lotto, to ten aspekt sam w sobie raczej nie wystarczy (a nawet pokuszę się o stwierdzenie, iż na pewno nie wystarczy :)). Warto pamiętać, iż wygrane dużej ilości pieniędzy, to radykalna zmiana w życiu. Transformacja dotychczasowych spraw. Dlatego też przy wygranej, która zmieni życie myślę, iż musi uczestniczyć również pozytywny tranzyt z Plutonem. Myślę tego, że zarówno w V domu, jak również w II oraz w XI domu nie powinien wtedy przebywać Saturn (V dom, jak wspomniała przedmówczyni sprawy hazardowe, II dom - kasa, XI dom - spełnienie marzeń). Do tego myślę powinien uczestniczyć harmonijny tranzyt z Uranem, gdyż Uran odpowiada za nagłe zmiany, a przecież większa wygrana jest niczym wybuch bomby albo uderzenie piorunu - zmienia w ułamku chwili i wywraca do góry nogami całe życie. ;)

Mam nadzieję, że pomogłem. :)