Skocz do zawartości

Księga Ezechiela


Gość Nachwilę

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nachwilę

Ożywienie wysuszonych kości

 

1 Potem spoczęła na mnie ręka Pana, i wyprowadził mnie On w duchu na zewnątrz, i postawił mnie pośród doliny.

Była ona pełna kości. 2 I polecił mi, abym przeszedł dokoła nich, i oto było ich na obszarze doliny bardzo wiele. Były one zupełnie wyschłe. 3 I rzekł do mnie: “Synu człowieczy, czy kości te powrócą znowu do życia?” Odpowiedziałem: “Panie Boże, Ty to wiesz”. 4 Wtedy rzekł On do mnie: “Prorokuj nad tymi kośćmi i mów do nich: “Wyschłe kości, słuchajcie słowa Pana!”

5 Tak mówi Pan Bóg: Oto Ja wam daję ducha po to, abyście się stały żywe. 6 Chcę was otoczyć ścięgnami i sprawić, byście obrosły ciałem, i przybrać was w skórę, i dać wam ducha po to, abyście ożyły i poznały, że Ja jestem Pan”.

7 I prorokowałem, jak mi było polecone, a gdym prorokował, oto powstał szum i trzask, i kości jedna po drugiej zbliżały się do siebie. 8 I patrzyłem, a oto powróciły ścięgna i wyrosło ciało, a skóra pokryła je z wierzchu, ale jeszcze nie było w nich ducha.

9 I powiedział On do mnie: “Prorokuj do ducha, prorokuj, o synu człowieczy, i mów do ducha: Tak powiada Pan Bóg:

Z czterech wiatrów przybądź, duchu, i powiej po tych pobitych, aby ożyli”.

 

Items_necromancy.jpg

full_475323885.jpg

10 Wtedy prorokowałem tak, jak mi nakazał, i duch wstąpił w nich, a ożyli i stanęli na nogach – wojsko bardzo, bardzo wielkie. 11 I rzekł do mnie: “Synu człowieczy, kości te to cały dom Izraela.

Oto mówią oni: “Wyschły kości nasze, minęła nadzieja nasza, już po nas”.

 

 

1000x1415_17766_Necromancy_2d_fantasy_undead_magic_evil_wizard_necromancer_picture_image_digital_art.jpg

 

12 Dlatego prorokuj i mów do nich:

Tak mówi Pan Bóg: Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów, ludu mój, i wiodę was do kraju Izraela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć jaki był cel umieszczenia tego fragmentu Biblii w dziale nekromancji? Ma to być przepis na wskrzeszanie zmarłych? Na sprowadzenie Apokalipsy Zombie?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcecie. Fajny post plus klimatyczne obrazki :)

 

Jestem ciekaw czy autor posta dzieli się z nami, przetestowaną przez siebie wiedzą, czy też coś nam skopiował bez większego pomyślunku :)

 

Dyskoteka Zombi brzmi kuszącą. W końcu nie byłoby widać, że nie potrafię tańczyć (z swoim skostniałymi ruchami nie wyróżniałbym się z tłumu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcecie. Fajny post plus klimatyczne obrazki :)

 

Jestem ciekaw czy autor posta dzieli się z nami, przetestowaną przez siebie wiedzą, czy też coś nam skopiował bez większego pomyślunku :)

 

Dyskoteka Zombi brzmi kuszącą. W końcu nie byłoby widać, że nie potrafię tańczyć (z swoim skostniałymi ruchami nie wyróżniałbym się z tłumu)

 

Tak. Poza tym, podobno Zombie dziewczyny są łatwe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...