Jump to content
Karolina Dominika

świadome wybudzenie

Recommended Posts

Karolina Dominika

Dzień dobry. Nie pamiętam abym kiedykolwiek miała świadomy sen, jednak dzisiaj w nocy stało się coś dziwnego... podczas snu usłyszałam miauczenie kota i wiedziałam że muszę się obudzić, żeby go wpuścić do domu zanim obudzi sąsiadów, więc zaczęłam odliczać powoli od 5 i się stopniowo i świadomie wybudziłam. To było bardzo dziwne uczucie, nie pamiętam z tego snu niczego oprócz miauczenia i tego wybudzenia, dodatkowo cały czas po przebudzeniu czułam się tak, jakbym się unosiła, a mój kot w rzeczywistości na pewno nie miauczał, bo spał. Muszę jeszcze powiedzieć, że od ponad tygodnia stosuję autohipnozę i może to odliczanie jakoś mi się od tego wzięło? ;) Czy to był świadomy sen i dlaczego tak dziwnie czułam się po obudzeniu? Komuś jeszcze udało się tak stopniowo wybudzić?

Share this post


Link to post
Share on other sites
LabiryntFauna

Skoro wiedziałaś że musisz się obudzić, to chyba musiałaś wiedzieć że to sen :) A jak wiedziałaś że to sen to raczej był to świadomy sen, ale go nie pamiętasz... tak się zdarza. :) A dziwnie się czułaś bo za szybko sie przebudziłaś i jedną nogą byłaś jeszcze w śnie ;] tak mi się wydaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
krunzun

Probuję, próbuję, ale nie wychodzi mi to. Chyba jest we mnie ciągle za dużo sceptycyzmu;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
matitrol

Mam do ciebie takie pytania żeby stwierdzić czy to LD :

1. Po jakim czasie usłyszałaś te miauczenie w głowie?

2. Co widziałaś przed oczami czarną pustkę czy jakiś obraz?

Powiem ci tak jeszcze ten dźwięk to mógł być hipnogog. Te niby unoszenie się ciała mogło być spowodowane przez mózg (potrafi on naprawdę oszukać człowieka). Nie miałaś żadnego paraliży po obudzeniu? Ja jak się obudziłem podczas trwania LD miałem przez kilka sekund paraliż senny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...