Jump to content

Horoskop Majów - Onyks


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

Onyks 22 II - 13 III

 

Niezwykle rzadko się zdarza, by życie Onyksa było usłane różami. Zazwyczaj boryka się z różnymi przeciwnościami losu, ma kłopoty i trochę pecha. Wiele problemów sam sobie przysparza, gdyż jest niezdecydowany, mało energiczny i nieco chwiejny - przerzuca się z pomysłu na pomysł, zmienia poglądy i życiowe cele. To typowy słomiany ogień, brak mu wytrwałości, pracowitości również nie można zaliczyć do jego zalet. Wszystko to sprawia, że większość projektów Onyksa pozostaje w sferze marzeń. Później oskarża się o brak silnej woli, zmarnowanie szansy, ale z trudem przychodzi mu coś zmienić na lepsze. Onyks jest zdolny, ma doskonałą pamięć, duże zdolności językowe i wrażliwość muzyczną. Niezbyt dobrze radzi sobie z materialną stroną życia, nie potrafi robić interesów, ale jakby na osłodę fortuna mu sprzyja. Ma szczęście do drogich prezentów, darowizn, spadków i wygranych na loterii. Onyks ma kłopoty towarzyskie, trudno zawiera znajomości, jest nieśmiały i niezwykle przeczulony na swoim punkcie. Panicznie boi się krytyki i śmieszności. Bardzo łatwo urazić go nawet żartobliwym docinkiem. Obrażony odsuwa się, potrafi nawet zerwać znajomość i do końca życia nie wybaczyć złośliwości, czy ostrej krytyki. Jednocześnie uzależnia się od otoczenia, od ludzi obdarzonych silną osobowością; pozwala się tyranizować i nie bardzo potrafi się wyzwolić spod wpływu. Cierpi w milczeniu, zżyma się, zdając sobie sprawę z faktu, że jest manipulowany. Narzeka, że czuje się jak marionetka na sznurkach, ale nie umie zmienić tego stanu rzeczy. Często sprytni znajomi czy współpracownicy wykorzystują go, zrzucając na jego barki własne sprawy. Dopóki nie urażą uczuć własnych Onyksa, wszystko przebiega zgodnie z ich planem. Onyks w miłości szuka wsparcia i zrozumienia dla swoich słabości, ale najczęściej trafia pod pantofel życiowego partnera. Nie umie rozróżnić chęci wspierania w ciężkich chwilach od despotyzmu. Onyks bardzo lubi podróże i dalekie wędrówki bez celu; ot, dla samej przyjemności zmiany miejsca. To dla niego najlepsze lekarstwo na życiowe trudności, tyranizującą rodzinę i kolejny nic zrealizowany pomysł.

 

Źródło - Majkowscy Online - Astrologia i Magia - Horoskop Majów

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

Ma doskonałą pamięć, zdolności językowe, a także wrażliwość muzyczną. Nie jest materialistą, nie ma większych zdolności do robienia interesów, ale za to niezwykłe szczęście do darowizn, spadków i drogich prezentów. Jest niezwykle wrażliwy na swoim punkcie i nie znosi krytyki i ośmieszenia. Onyks nie zaznaje zbytniego spokoju w życiu, często jest nękany różnymi problemami i kłopotami, jego niezdecydowanie i częsta zmiana poglądów nie pomagają w uporaniu się z przeciwnościami losu. Większość projektów Onyksa pozostaje w sferze marzeń, gdyż równie łatwo zapala się on do jakiegoś pomysłu, a potem z równą łatwością porzuca koncepcję. Pozostaje pod wpływem dominujących i silnych osobowości i chociaż zdaje sobie sprawę z tego, że jest manipulowany, nie potrafi wyzwolić się od takiego związku. Zdarza się, że część znajomych sprytnie wykorzystuje jego chęć pomocy i obarcza go swoimi kłopotami. Onyks jest bezinteresowny w miłości i od życiowego partnera oczekuje zrozumienia dla swoich wad, często jednak daje się zdominować. Uwielbia podróże, dzięki którym może oderwać się od szarej rzeczywistości.

 

źródło - MAGIA - HOROSKOP MAJÓW

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

ONYKSEM nazywa się ludzi, którzy przyszli na świat między 22 lutego a 13 marca

 

Są to więc osoby urodzone w czasie, gdy, według zachodnioeuropejskiego zodiaku, słońce przebywa w znaku Ryb. Onyks to marzyciel. Żyje w sferze wzniosłych planów i utopijnych idei. Nie jest jednak obdarzony specjalną energią ani zdecydowaniem, co utrudnia mu wcielanie jego szlachetnych zamiarów w życie. Ma naturę raczej chwiejną – szybko się zapala i łatwo gaśnie. Jest ciekawy świata, interesuje się wieloma rzeczami, ale żadnej nie poświęca się całkowicie. Są to ludzie niezwykle inteligentni, o szerokich horyzontach, elastycznym umyśle i genialnej pamięci, ale niezbyt pracowici i mało wytrwali. Onyks nie potrafi w pełni wykorzystać swoich talentów. Brak mu wiary w siebie oraz silnej woli. Zdarza się, że przy trudniejszych wyzwaniach się poddaje.

 

Jest wrażliwy i delikatny. Źle znosi krytykę, boi się konkurencji, niechętnie wchodzi w rywalizację. Niezbyt dobrze radzi sobie także z materialną stroną życia. Nieczęsto dorabia się bogactwa, nie prowadzi wystawnego życia. Unika tłumu, wybiera anonimowość, popularność go paraliżuje. Trudno zawiera znajomości. W rezultacie ma niewielu przyjaciół, ale za to takich, których można mu pozazdrościć – wiernych i oddanych na całe życie. Choć z powodu nieśmiałości onyksy omija wiele życiowych okazji, rzadko tego żałują – nie są to bowiem osoby, które zabiegają o sukcesy. Większość swoich osiągnięć zawdzięczają zatem przypadkowi. Los ich nie rozpieszcza, raczej uczy pokory. Szczęście w małżeństwie osiągają pod warunkiem, że druga strona wykaże się zrozumieniem dla ich słabości. Sami są zbyt wyrozumiali i pobłażliwi. Często wady partnera biorą za jego zalety i z tego powodu potem cierpią. Kochają podróżować, pisać i malować. Onyks to typ marzyciela o artystycznej duszy. Tworzy, myśli, filozofuje – wtedy czuje się jak ryba w wodzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Urodzeni pod znakiem ONYKSU są bardzo wrażliwi, delikatni, z trudem radzą sobie z przeciwnościami życiowymi. Wiedzie się im gorzej niż innym, z trudem osiągają powodzenie w sprawach nawet czasem prostych. Nie można powiedzieć, że są one całkowicie bez winy.

ONYKSY nie są wytrwałe, brak im cierpliwości i wytrzymałości. Często tkwią w marzeniach, które chciałyby, aby się spełniły, ale mało robią w tym kierunku. Często się zdarza, że właśnie one poddają się tyranii starszych, a gdy dorosną łatwiej niż inni wpadają pod pantofel współmałżonka.

W większym gronie osób są nieśmiałe, nie potrafią pochwalić się swoją wiedzą, ani też nie próbują wysunąć się na czoło.

Mają talenty artystyczne, głównie do rzemiosła artystycznego, malarstwa, rzeźby, ale też i do majsterkowania, w które chętnie uciekają przed przeciwnościami dnia codziennego.

ONYKSY kochają podróże i dalekie wędrówki, czasem bez celu. Chętnie stykają się z nowymi ludźmi. W nieznanych, nowych sytuacjach budzi się w nich nadzieja, że właśnie od tej chwili zaczną żyć inaczej.

W małżeństwie szukają partnera, o którego mogą się oprzeć i który będzie wyrozumiały wobec ich słabości i życiowych mankamentów.

Jako rodzice, nie są idealnymi wzorami do naśladowania. Nie mają bowiem talentów wychowawczych, są niekonsekwentni, a także mało wymagający w stosunku do wychowywanej latorośli. :lol::oczko:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...