Jump to content

Windą na 13 piętro


Schwarze Seele
 Share

Recommended Posts

Witam, mam 20 lat i śniło mi się dziś coś dziwnego.

 

Mianowicie jechałam windą do góry, na 13 piętro.

 

Szukałam w wielu sennikach znaczenia, niestety nie znalazłam. Ta 13 bardzo zapadła mi w pamięć..

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Czyli moim zdaniem sen nie ma większego znaczenia. Zastanów się jakie emocje budzi w Tobie ta trzynastka - tak świadomie i już poza snem - czy jest pechowa czy szczęśliwa, czy obojętna - bo w gruncie rzeczy możesz dostać tylko podpowiedzi, sen musisz zrozumieć sama... Od tej trzynastki możesz wyjść w poszukiwaniu znaczeń.

 

Ewentualnie czy kiedykolwiek w czasie jazdy windą zdarzyło Ci się coś przyjemnego albo wręcz przeciwnie, np., zacięcie między piętrami, poczucie klaustrofobii itp. Jechałaś nią sama czy w jakimś towarzystwie?

 

 

Z drugiej strony, gdyby spojrzeć na to od strony rozumowania Freuda - ruch windą w górę symbolizowałby narastające napięcie seksualne :D - ale wszyscy wiemy, że Freudowi wszystko się z jednym kojarzyło :D

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jakie budzi emocje, w sumie całkiem fajna liczba chyba, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nigdy w czasie jazdy windą nic złego mi się nie wydarzyło, ale pamiętam, że jakiś czas temu też śniła mi się winda. I też jechałam nią w górę. Jechałam sama. W prawdziwym życiu w ostatnich dniach pojawiło mi się troche problemów, które w sumie bardzo przeżywam. Nie wiem czy to ma jakiś związek.

Link to comment
Share on other sites

O widzisz, teraz wiemy więcej ;)

 

W takim razie ten sen - na moje - będzie symbolizował potrzebę wyjścia z tych problemów, wydobycia się z nich i wzniesienia się ponad nie. Będzie wynikiem tej potrzeby a nie jakąś wróżbą czy przeczuciem. Przeżywasz problemy, one w pewnym sensie ciągną Cię w dół, winda byłaby w takim razie podświadomą próbą wyrwania się z nich z powrotem w górę, a jeśli trzynastka jest dla Ciebie fajną liczbą, to zaczyna razem tworzyć sens.

Link to comment
Share on other sites

Znak, że Twoja podświadomość chce Cię z problemów wyciągnąć, bo dostrzega, że są. Możesz to uważać za dobry znak, jeśli doda Ci to bodźca do wzięcia się z nimi za bary.

Link to comment
Share on other sites

Od siebie dodać mogę, że u Junga z kolei ruch w górę oznaczał wznoszenie od nieświadomości do świadomości, czyli generalizując rozwój duchowy w kierunku wyższych poziomów. Być może winda oznacza zewnętrzny bodziec do takiego rozwoju, bo w sumie nie pokonujesz we śnie tej drogi o własnych siłach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...