Jump to content

Zombie


OazaSpokoju
 Share

Recommended Posts

Te szare, rozkładające się i niehigieniczne osoby, z popsutymi zębami i do tego zgryźliwe pojawiają się w snach dość regularnie, albowiem i na jawie są popularnym symbolem pop kultury. Podświadomość, jakkolwiek powoli, jednak idzie z postępem i przyswoiła sobie ten nowy symbol.

Zombie we śnie występuje w kilku wariantach:

 

a) Zombie apokalipsa – podobnie jak wszelkie katastrofy sygnalizuje już istniejącą, zapowiadającą się lub po prostu istniejącą w naszej wyobraźni katastrofę. Ludzie układają i porządkują świat, lubią mieć wszystko zorganizowane i czuć się bezpieczni. Jeżeli obawiamy się kłopotów mogących przewrócić do góry nogami nasze uporządkowane życie, zombie apokalipsa może pojawić się we śnie. Dodatkową charakterystyką zombie apokalipsy jest poczucie wyobcowania, zaszczucia i niemożności ucieczki przed zbyt licznym wrogiem.

 

B) Pojedyncze zombie w niespodziewanych momentach – złamanie jednej z podstawowych zasad w życiu, utrzymywanie na siłę czegoś co umarło. Np. zombie może oznaczać związek, który dawno jest kłamstwem, obie strony to wiedzą, ale pozostają w nim, bo to znane zło i ranią się nawzajem. Praca, którą dawno powinniśmy rzucić, bo nas zjada itd.

 

c) Trupy (ludzi i zwierząt) w różnych stadiach rozkładu, które znienacka poruszają się i irytująco odmawiają współpracy w zakresie pozostania martwym, mogą oznaczać problem, który mieliśmy nadzieję schować głęboko, zamiast go rozwiązywać. Spodziewaliśmy się, że jest pochowany, ale on tymczasem dojrzewał sobie pomału, a teraz wyłazi z grobu i kłapie zębami. Im bardziej rozkładające się są żywe zwłoki tym dłużej pozwoliliśmy problemowi, żyć własnym życiem. Obrzydliwość owych zwłok może też korelować ze stopniem „obrzydliwości”, wstydliwości lub psychicznego brudu związanego z problemem.

 

d) Bycie żywym trupem – to poczucie śmierci dla świata, głębokiego żalu, depresji, skrajnego wyobcowania ze społeczeństwa. Ale również może być symboliczną śmiercią – początkiem poważnej przemiany psychicznej w życiu śniącego. U ludzi obdarzonych dowcipną podświadomością (mówię serio, to się zdarza) może oznaczać przemęczenie, lub komentarz podświadomości odnośnie naszego braku samokontroli, lub przemyśleń.

 

Poza tym oczywiście zombie mogą się pojawiać w snach czysto gościnnie, kiedy coś wywoła w naszym umyśle skojarzenie z nimi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...