Jump to content
Guest truskawka

Horoskop Majów - Szafir

Recommended Posts

Guest truskawka

Szafir 23 IV - 12 V

 

Według Majów Szafiry to wybrańcy bogów, wróżono im długie i szczęśliwe życie. Ten znak charakteryzuje się wyjątkowym rozsądkiem, ostrożnością i życiową mądrością, a przy tym wyraźnie sprzyja mu szczęście. Idzie przez życie prostą drogą, nie uznaje krętactw, kłamstewek i wybiegów. Szafir jest niezwykle uczciwy, solidny, pracowity i wytrwały. Gdy podejmuje działanie, rozpatruje wszystkie aspekty wierząc, że "diabeł siedzi w szczegółach". Jest precyzyjny, nigdy nie zapomina o terminach - woli nawet dość długo czekać, niż miałby się spóźnić o minutę. Ma duże szanse, by zajść w życiu bardzo wysoko, ale nie uznaje wspinaczki po szczeblach kariery kosztem innych. Zawsze liczy się z ludźmi i uważnie obserwuje skutki swoich działań. Szafir potrafi nawet zrezygnować np. z przyjęcia wyższego stanowiska, jeśli czuje, że kogoś skrzywdzi albo że jest to dla tego kogoś ogromna i jedyna szansa. Jest optymistą, wierzy w swoją szczęśliwą gwiazdę, która i tak podsunie mu inną okazję. Możliwość okazania wielkoduszności bardzo poprawia mu samopoczucie. Szafir cieszy się dużym uznaniem i szacunkiem otoczenia. Ten prawie świetlany wizerunek mącą nieco dwie cechy: spory egoizm, który jednak nie zagraża otoczeniu, i ogromny krytycyzm. Szafir jest tolerancyjny tylko wobec dalszych znajomych. Od przyjaciół wymaga niezmiernie dużo: nieskazitelnej uczciwości, rzetelności, konsekwencji, prawego postępowania i określonego sposobu bycia. Bardzo trudno się zaprzyjaźnia, ale jeżeli już się do kogoś przekona, jest oddany i wierny. Mimo tego przyjaciele i rodzina czują się na cenzurowanym, muszą stale mieć się na baczności, gdyż zrażony Szafir odchodzi, nie oglądając się za siebie. Podobnie zachowuje się w miłości, dużo wymaga od partnera, musi go szanować, a zraniony nigdy nie wróci. Nie uznaje pustych deklaracji, jeżeli coś obieca to z "pełną świadomością" i konsekwentnie tego dotrzyma. W małżeństwie odpowiedzialny i wierny, poświęca i się dla najbliższych, ale wymaga uznania go za głowę rodziny. Panie Szafiry mają duży talent pedagogiczny, potrafią poradzić sobie nawet z najbardziej niesfornymi pociechami. Szafiry są urodziwe, cieszą się powodzeniem u płci przeciwnej nawet w starszym wieku. Znak ten lubi przyrodę, odpoczynek wśród zieleni i nad wodą, kocha zwierzęta, często z wyboru mieszka na wsi. Niechętnie podróżuje, jest zwolennikiem osiadłego życia i pełnej stabilizacji. To domator, który dąży do wygodnego i luksusowego życia. Szafiry nie są zbyt zdolne i bystre, ale nadrabiają pracowitością; dzięki niej przeważnie osiągają w życiu to, co zaplanowały.

 

Źródło - Majkowscy Online - Astrologia i Magia - Horoskop Majów

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aura

No nareszcie rozumiem dlaczego zraniona zawsze odchodze i nie oglądam się za siebie.

Z tąd to "odcieńcie", no i wiem dlaczego nie uznaje przyjźni, kumplowanie się, zabawa, żarty ok ale przyjaźń? Co to to nie.

Miałam jednego prawdziwego przyjaciela ale zmarł :_beczy::_beczy:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest truskawka
Miałam jednego prawdziwego przyjaciela ale zmarł :_beczy::_beczy:

 

Przykro mi :przytul_na: :przytul_na:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest truskawka

Otoczenie szanuje i docenia Szafiry za ich wielkoduszność, szacunek wobec innych i umiejętność przewidywania konsekwencji swoich czynów. Osoba spod tego znaku jest rozsądna, ostrożna i pracowita. Ceni uczciwość, a gdy podejmuje działanie głęboko analizuje wszystkie strony przedsięwzięcia. To optymista, który głęboko wierzy w swoje szczęście. Od swoich bliskich i przyjaciół wiele wymaga, ale jeśli się do kogoś przekona jest wtedy wierny i oddany. Stara się dotrzymywać danego słowa, a nie mamić innych pustymi obietnicami. Nadzwyczaj urodziwy Szafir jest do późnego wieku w centrum zainteresowania otoczenia. To wielki miłośnik przyrody, który ceni odpoczynek na łonie natury. Jako domator dąży do wygodnego i luksusowego życia. Szafiry nie są zbyt zdolne i bystre, ale nadrabiają pracowitością; dzięki niej przeważnie osiągają w życiu to, co zaplanowały.

 

Źródło - MAGIA - HOROSKOP MAJÓW

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tiger

Ja się urodziłam 3 maja czyli w podanym teminie tutaj a jednak większość się nie zgadza. Fakt, lubię zwierzęta ale za to też uwielbiam podróżować i nie chciała bym mieszkać na wsi. Do każdego szczegółu przywiązuje uwagę, ale nie wiem czy jestem aż taką optymistką, raczej marzycielką. I jestem na tyle egoistyczna, że na pewno nie odstąpiła bym świetnej szansy dla mnie komuś innemu, także sporo rzeczy się nie zgadza... a bynajmniej zdecydowana większość, których anwet nei chce mi się już pisać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
werona

Szafiry to osoby urodzone między 23 kwietnia a 12 maja

 

Majowie nazywają je „wybrańcami bogów”, bo sprzyja im wyjątkowe szczęście. Cieszą się długim i spokojnym życiem. Jednak na swoje powodzenie uczciwie pracują – nie są zachłanne, nie rozpychają się łokciami. Trzymają się z dala od brutalnej walki, wolą być miłe,

uprzejme i żyją ze światem w zgodzie. Ich życiowe motto to cierpliwość, wytrwałość i lojalność. Nie zrażają ich przeciwności losu, nie zniechęca żadna przeszkoda. Wręcz przeciwnie – to co przychodzi łatwo i przyjemnie, nie ma dla nich wartości. Urodzeni pod tym znakiem potrafią dobrze gospodarować pieniędzmi. Są dosyć oszczędni, nigdy jednak nie skąpią. Kiedy trzeba, chętnie pomagają innym. Lubią życie na wysokiej stopie, ale nie ponad stan. To prawdomówne, szczere i niestety, zupełnie pozbawione dyplomatycznych talentów osoby. Wszelkie gierki, kamuflaże i krętactwa są im po prostu obce. Bywają krytyczni, ale też nie żałują też innym zasłużonych pochwał i komplementów.

W sprawach uczuciowych Szafiry są lojalne i oddane tak rodzinie,

jak i przyjaciołom. Niełatwo się co prawda do nich zbliżyć, ale jak już obdarzą kogoś sympatią, są wierne aż po grób. I tego samego oczekują w zamian. Zdradzone – odchodzą i nie wybaczają wyrządzonej sobie krzywdy. Zrównoważone na co dzień Szafiry, w łóżku okazują się demonami seksu. I potrafią być zazdrosne – ale tylko wtedy, gdy istnieje powód. Nie są podejrzliwe. Mocno się przywiązują zarówno do miejsc, jak i do ludzi. Ciężko znoszą wszelkie rozstania. Bardzo cenią sobie życie rodzinne. Jeśli mają do wyboru wieś i miasto, wybiorą naturę. Na ogół obdarzone są licznymi talentami, zwłaszcza zmysłem estetycznym. Świetnie gotują, ze smakiem urządzają wnętrza, mają zdolności plastyczne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
arabika

Solidne. To pierwsze określenie, które się nasuwa, gdy mowa o SZAFIRACH. I to solidne pod każdym względem. Idą przez życie uczciwie i nie na skróty. Mądre, znajdują dobre wyjście z każdej sytuacji. Do celu dążą w sposób przemyślany, zawsze biorąc pod uwagę cudze interesy, a więc nigdy czyimś kosztem. Za tę postawę cieszą się szacunkiem otoczenia.

W sprawach uczuciowych SZAFIRY są wierne i oddane tak rodzinie jak i przyjaciołom, których wybierają długo, ale jak już obdarzą kogoś przyjaźnią to są wierne i lojalne. Zdradzone - odchodzą i nigdy już z kimś kto zdradził nie nawiązują żadnych kontaktów. SZAFIRY są prawdomówne, czasem ich szczerość idzie nawet za daleko. Bywają więc nietaktowne, a już na pewno nie potrafią się zdobyć na żadną dyplomację. Z tego powodu miewają opinię gruboskórnych.

Urodzeni pod tym znakiem bardzo dobrze gospodarują pieniędzmi, są w miarę oszczędni, nigdy nie skąpią, ale też nie są rozrzutni, choć lubią żyć na dostatniej stopie. Kochają dom, chętnie w nim przebywają i urządzają go tworząc znakomitą atmosferę.

Wśród wielu talentów, jakimi SZAFIRY są obdarzone przez naturę wiele znaczy sztuka kulinarna, urządzenie wnętrz, projektowanie mody; są też wśród SZAFIRÓW licznie reprezentowani kolekcjonerzy poważnie traktujący swoje hobby. :oczko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...