Jump to content

Horoskop Majów - Agat


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

Agat 13 V - 1 VI

 

Ludzie urodzeni pod wpływem tego znaku to kalejdoskop osobowości. Trudno znaleźć cechy zbieżne. Są galerią najróżniejszych typów. Niektóre Agaty są poważne, odpowiedzialne, sumienne i pracowite, traktują życie serio i zawsze wywiązują się z danego słowa. Według Majów jednak znakomita większość przedstawicieli tego znaku, to szczyt lekkomyślności, zmienności, czasem wręcz nieodpowiedzialności. Trudno im ufać, ignorują ludzi, udają, że wysłuchują cudzych zwierzeń, choć w gruncie rzeczy mało ich to obchodzi. Są tylko zdolni do poklepania po ramieniu i udzielenia paru zdawkowych rad: "Nie martw się, wszystko będzie dobrze". W ciągu sekundy zapominają o co chodziło i z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku pędzą gdzieś przed siebie. Ich żywiołem jest ruch, nowości, ploteczki, podróże. Bardzo chętnie zmieniają pracę, mieszkanie i wędrują po świecie. Wiele Agatów to typowy słomiany ogień, zapalają się do nowej sprawy, by porzucić ją w połowie drogi. Są potem zdziwieni i rozczarowani, lecz winą za swe porażki zazwyczaj obarczają otoczenie. Są kontaktowi i rozmowni, łatwo adaptują się w nowym środowisku, choć ich serdeczność i uczynność jest powierzchowna i zdawkowa. Mają wielu znajomych, lecz mało przyjaciół, gdy przy bliższym poznaniu większość ludzi wyczuwa tę zdawkowość. Nie przejmują się tym zbytnio, zawsze zajęci sobą i swoimi sprawami. Nie zwracają też uwagi na opinię otoczenia o sobie, lubią bulwersować ekstrawaganckim zachowaniem, postępować wbrew utartym zwyczajom i być obiektem plotek. Ważne, że ludzie o nich mówią, a co, to już doprawdy nieistotne. Agat lubi pieniądze, ale nie poświęca się zdobywaniu majątku; żyje dniem dzisiejszym. Ponieważ jest rozrzutny, często w jego portfelu hula wiatr, ale nie spędza to Agatowi snu z powiek. Trochę pożyczy, coś kupi i sprzeda, i udaje mu się żyć na niezłym poziomie. Jest sprytny, ma szczęście do hazardu, a także znajdowania wartościowych przedmiotów. Agat wierzy, że fortuna mu sprzyja i przeważnie ma rację. Przedstawicieli tego znaku łączą: inteligencja, refleks, zdolność podejmowania szybkich decyzji, bystrość i wszechstronne uzdolnienia. Wśród Agatów spotykamy artystów, dziennikarzy, pisarzy i handlowców. Nie jest zbyt uczuciowy, ulega krótkotrwałym fascynacjom, często wdaje się w romanse i rozwodzi, nawet kilka razy w życiu; wszak lubi zmiany w każdej dziedzinie. Panie są zaprzeczeniem pojęcia kury domowej. Biegają na ploteczki, flirtują, wściubiają nos w cudze sprawy - zapominając o brudnych garnkach, stercie koszul do prasowania i lekcjach dzieci. Ludzie spod tego znaku nie są najlepszymi rodzicami: egoistyczni, zawsze czymś zajęci, wychowują dzieci "na żywioł". Mały Agat jest pomysłowy, ruchliwy, trochę złośliwy, uczy się niezbyt dobrze. Oceny ma jednak wysokie, gdyż potrafi sprawiać wrażenie, że wszystko wie, zalewając nauczyciela potokiem słów.

 

Źródło - Majkowscy Online - Astrologia i Magia - Horoskop Majów

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

Jego żywiołem jest ciągły ruch, zmiana zastałego porządku świata. Agat nie znosi nudy i rutyny i chętnie wybiera się w podróż w nieznane. Większość przedstawicieli tego znaku jest zmienna i lekkomyślna, wykazująca powierzchowne zainteresowanie sprawami innych. Wiele Agatów to typowy słomiany ogień, zapalają się do nowej sprawy, by porzucić ją w połowie drogi, a za swoje niepowodzenie winią potem innych. To osoba, która uwielbia być w centrum zainteresowania i nie przejmuje się plotkami na swój temat. Przez swoją rozrzutność nie narzeka na nadmiar gotówki, jednak dzięki umiejętności zarabiania pieniędzy i wrodzonemu sprytowi potrafi żyć na niezłym poziomie. W miłości jest zmienny, nie jest zbyt uczuciowy i wdaje się w częste romanse, które równie szybko kończą się rozstaniem. Kobieta spod tego znaku uwielbia plotki, flirt, jest ciekawska, a sprawy domowe i wychowanie dzieci odkłada na później.

 

źródło - MAGIA - HOROSKOP MAJÓW

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Agaty przychodzą na świat między 13 maja a 1 czerwca

 

Jak wiele jest kolorów i odmian tego kamienia, tak wiele jest osobowości wśród Agatów. Według Majów w większości jednak są to ludzie zmienni, nieco lekkomyślni. Ciągle się spieszą, załatwiają wszystko po łebkach i niczym się nie przejmują. Czasem trudno się połapać, kiedy mówią prawdę, a kiedy sobie żartują. Podejmują się wielu zadań, nie ze wszystkich jednak się wywiązują. Muszą być w ruchu, dlatego często podróżują, zmieniają pracę, zawierają nowe znajomości. Niespecjalnie jednak przywiązują się do innych. Chadzają własnymi ścieżkami, nie szukają mistrzów czy nauczycieli. Eksperymentują. Życie poznają na własnej skórze, nie lubią uczyć się na cudzych błędach.

Agaty cenią sobie pieniądze, ale nie poświęcają się zbyt mocno ich zdobywaniu. Wierzą, że fortuna ciągle będzie im sprzyjać. I rzeczywiście – na ogół mają szczęście na loterii, w drobnych interesach oraz do życzliwych ludzi. Bo Agat to uroczy człowiek, a swym optymizmem i wdziękiem niejednego potrafi oczarować. Ci niezwykle inteligentni, uzdolnieni i błyskotliwi ludzie obdarzeni są także dużym poczuciem humoru, elokwencją i sprytem. Mają świetny refleks i potrafią bardzo szybko podejmować trafne decyzje. Są utalentowani artystycznie. Wśród nich można spotkać wielu malarzy, architektów, wnętrzarzy, rzeźbiarzy, aktorów, dziennikarzy. Mimo że to osoby bardzo towarzyskie, a wokół nich kręci się zawsze mnóstwo osób, nie mają zbyt wielu naprawdę bliskich przyjaciół.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Odmian agatów jest wiele, we wszystkich kolorach, od białych po czarne. Podobnie jest z ludźmi spod tego kamienia. Trudno jednoznacznie opisać ich charaktery i usposobienia.

Urodzeni w pierwszej dekadzie - to ludzie poważni, pryncypialni, solidni. AGATY - na ogół wszystkie - są inteligentne, uzdolnione, błyskotliwe. Obdarzone dobrym refleksem, potrafią szybko podjąć trafną decyzję. Często mają wysokie wymagania estetyczne; są utalentowane artystycznie. Wśród AGATÓW można spotkać zdolnych malarzy, architektów, wnętrzarzy, rzeźbiarzy, a także rzemieślników w rodzaju złotników, i ludzi podobnych zainteresowań. Na tym kończą się plusy AGATÓW.

Trzeba przypomnieć, że są to często ludzie powierzchowni, obiecujący wiele, ale rzadko dotrzymujący słowa. Niecierpliwi, lubią zmiany, niechętnie doprowadzają do końca podjęte działania czy zamiary. Najwięcej uwagi w życiu poświęcają własnej osobie. Mało myślą o innych i mało przejmują się sprawami innych. Towarzyscy i pogodni, dużo bywają, chętnie są zapraszani i lubiani, ale na przyjaciół mało kto ich wybiera. Oni zresztą też nie kwapią się do takiej poważnej (odpowiedzialnej roli).

W sprawach miłości nie są stali. Wybierają sobie na partnera kogoś, kto im prawdziwie imponuje urodą, talentami, majątkiem... Zresztą, jeśli chodzi o pieniądze, nie mają z tym nigdy kłopotu. Mimo niewielkich starań nigdy na pustki w portfelu nie narzekają. :oczko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...