Jump to content

Horoskop Majów - Chalcedon


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

Chalcedon 2 VI - 21 VI

 

Chalcedon to znak fantastów i idealistów , żyjących w oderwaniu od rzeczywistości. Poświęcają się ideom, sprawom wyższej rangi, ale nie dają sobie rady z szarą codziennością. Przyszycie guzika, czy prosta naprawa domowa to sprawy często przekraczające ich siły. Chalcedon jest szczytem niepraktyczności, nie radzi sobie i denerwuje się drobiazgami czując, Że nie jest do tego stworzony. Chodzi jak kot swoimi drogami, ma o wszystkim własne zdanie i nie uznaje presji środowiska. Oryginał, często dziwak, nie znosi utartych szlaków, bardzo wcześnie odrywa się od rodziny i żyje po swojemu. Dla Chalcedona kultywowane rodzinnych tradycji i przekazywanie z pokolenia na pokolenie doświadczeń i zwyczajów jest niezrozumiałe. Żadnej sprawy nie zaakceptuje tylko dlatego, że "tak było zawsze", jeśli nie czuje doń wewnętrznego przekonania. Jest inteligentny i lotny, lecz niezmiernie chaotyczny. Pragnie zająć się jednocześnie pięcioma sprawami, a myśli ma pochłonięte jeszcze pięcioma innymi. Brak mu cierpliwości, chce przez kilka dni nauczyć się języka obcego lub poznać tajniki obsługi komputera. Pragnie naprawiać świat, stworzyć program, dzięki któremu wszyscy mieszkańcy naszej planety byliby szczęśliwsi, ale nie zauważa, że ktoś spośród rodziny lub przyjaciół potrzebuje pomocy. Rzadko się zdarza, by walczył o interesy jednostki. Jest ambitny, pragnie zajść wysoko, lecz nie za wszelką cenę. Nie dąży do tego, by zbić fortunę, a od władzy woli duchowe przewodnictwo. Nie uznaje narzucania ludziom swej woli czy poglądów. Uważa, że każdy ma prawo żyć po swojemu. Przyjaźni się tylko z wybitnymi indywidualnościami, kocha dyskusje "aż po świt". Ludzie przeciętni i mało inteligentni denerwują go, stara się w ogóle nie mieć z nimi do czynienia. W młodości woli starszych ludzi od rówieśników - potrzebuje guru, doświadczonego przewodnika, który wskaże mu drogą w życiu. Nie oznacza to jednak, że Chalcedon pójdzie tą właśnie drogą ! W szkole nie ma większych kłopotów, Uczy się łatwo i znacznie szybciej niż koledzy, chociaż jest ruchliwy i roztrzepany. Psychicznie dojrzewa wcześniej od rówieśników, dlatego koledzy z klasy wydają mu się zbyt dziecinni. Jeśli ma przyjaciół, z którymi łączy go porozumienie intelektualne, to kontakty z nimi przedkłada nad więzy rodzinne. W miłości raczej stonowany, obca mu zaślepiająca namiętność. Ulega nagłym fascynacjom, bywa niewierny, ale jego "skoki w bok" są chwilowe i raczej nie zagrażają trwałości związku. W małżeństwie szuka przede wszystkim porozumienia duchowego. Nigdy nie zawrze związku z rozsądku - dla pieniędzy czy podniesienia statusu społecznego. Nawet w najbardziej udanym małżeństwie pragnie zachować spory margines wolności osobistej, nie marzy też o gromadce dzieci. Oddać siebie, zrezygnować ze wszystkiego potrafi tylko dla wyższej idei. Kobiety są atrakcyjne, dowcipne i pociągające, ale nie znoszą domowych obowiązków.

 

Źródło - Majkowscy Online - Astrologia i Magia - Horoskop Majów

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

Jest indywidualistą, który potrafi poświęcić się dla idei, ale często ma problem z odnalezieniem się w rzeczywistości. W każdej niemalże sprawie ma wyrobiony pogląd i nie daje się łatwo przekonać innym. Już od najmłodszych lat stara się być samodzielny i niezależny. Żadnej sprawy nie zaakceptuje tylko dlatego, że "tak było zawsze", jeśli nie czuje doń wewnętrznego przekonania. Pewien chaos działania i brak cierpliwości powoduje, że wiele spraw pozostawia niedokończonych. Chalcedon jest tolerancyjny i nie narzuca innym swoich poglądów, jednak denerwuje go głupota i przeciętność. Uwielbia długie dyskusje i przyjaźni się z wybitnymi indywidualnościami. W miłości raczej stonowany, obca jest mu zaślepiająca namiętność. Ulega nagłym fascynacjom, bywa niewierny, ale jego "skoki w bok" są chwilowe i raczej nie zagrażają trwałości związku. W stałym związku dąży do pewnej dozy niezależności, nie jest też typem domatora.

 

źródło - MAGIA - HOROSKOP MAJÓW

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Romantycy, często zafascynowani jakąś ideą, rzadko chadzają po ziemi, są zajęci myślami, wędrują z głową w chmurach. CHALCEDON - to znak ludzi mądrych, bardzo zdolnych, w lot chwytających to, czego się właśnie uczą lub po prostu słyszą. Lubią samotność, chętnie wybierają zawody, w których nie muszą pracować w zespole lub nawet w nielicznej grupie osób. Wśród CHALCEDONÓW sporo można spotkać duchownych, badaczy naukowców, samotnych żeglarzy i podróżników. CHALCEDONY są przeważnie bardzo pracowite o niezwykłej wprost energii; potrafią bez reszty skupić się na swoich obowiązkach, nie licząc czasu.

Poza pracą potrafią skupić uwagę na sztuce, lubią podziwiać dzieła malarzy czy rzeźbiarzy, chętnie słuchają muzyki poważnej, zawsze są na bieżąco z literaturą współczesną. Można z nimi na te tematy dyskutować o każdej porze. Bowiem miłość do dyskusji to po nauce druga pasja CHALCEDONÓW. Na rozmowy zawsze znajdują czas, ale też i dyskutantów wybierają sobie na wysokim poziomie. Nie będą nigdy prowadzić rozmów z osobami, których poziom uznają za niski, a więc nie wart ich uwagi.

Natomiast sprawy i kłopoty dnia codziennego to sytuacje dla CHALCEDONÓW niemal nie do pokonania. Nie radzą sobie z nimi, nie zdradzają też ochoty, by się nimi bliżej zainteresować.

Sprawy uczuć też nie grają dla nich wielkiej roli. Gdy zdecydują się dzielić z kimś życie, są lojalni, wierni, ale nie jest to ów wymarzony przez poetów "raj na ziemi". :oczko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...