Jump to content

Horoskop Majów - Szmaragd


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

Szmaragd 11 VII - 30 VII

 

Osoby urodzone pod wpływem tego znaku mają zdecydowanie więcej zalet niż wad. Są energiczne i pracowite, dynamiczne i pomysłowe. Postawa Szmaragda wobec ludzi jest niezwykle pozytywna. Bezinteresowny i życzliwy, pierwszy ofiarowuje swą pomoc nie czekając, aż ktoś się do niego zwróci. Życie Szmaragda obfituje w burzliwe i trudne chwile, wiele razy splot niezależnych od niego okoliczności układa się niepomyślnie. Często zdarza się, że musi bardzo wcześnie się usamodzielnić i dawać sobie radę z kłopotami, które niejednokrotnie go przerastają. Szmaragd jednak się nie poddaje, wykazuje dojrzałość i odpowiedzialność. To poczucie odpowiedzialności zostaje mu na całe życie i przysparza wielu kłopotów. Bierze na siebie za dużo obowiązków , którym nie może podołać. Wiele jego pomysłów pozostaje w sferze marzeń: za dużo jednocześnie planuje i rozprasza się na drobiazgi. To trochę słomiany ogień, angażuje się w różne sprawy, ale na krótko; po pewnym czasie nawet najbardziej ekscytujące projekty nużą go. Taka postawa większości przedstawicieli tego znaku sprawia, że nie mogą poszczycić się poważnymi sukcesami w życiu. Lepiej radzą sobie jako twórcy, literaci i plastycy. Tu bardziej liczy się pomysł, którego nigdy Szmaragdowi nie zabraknie. Rzadko jednak się zdarza, by Szmaragd oddał swą pracę w terminie. Znak ten lubi bogate życie towarzyskie i liczne grono znajomych. Jego miły sposób bycia, serdeczność i chęć niesienia pomocy, to poważne atuty w przyjaźni. Jednak, jak na ironię, Szmaragd częściej spotyka Się z pretensjami niż z wdzięcznością. Pragnie pomóc, obiecuje złote góry, ma wspaniałe chęci, ale nie jest w stanie ich zrealizować. Bardzo często pada też ofiarą naciągaczy. Jest łatwowierny i nie może pogodzić się z myślą, że ktoś go nabiera. Szuka dla naciągacza usprawiedliwień, pewne sprawy próbuje traktować jak pomyłkę, nigdy złą wolę. Efekt postępowania Szmaragda jest taki, że otoczenie stawia mu coraz wyższe wymagania i coraz bardziej otwarcie okazuje niezadowolenie. W sprawach sercowych cieszy się dużym powodzeniem, ale i na tym polu jego łatwowierność daje mu się we znaki. Nie jest dobrym psychologiem i nie potrafi dokonać właściwego wyboru. Swe, niestety dość częste, zawody miłosne ciężko przeżywa, gdyż sprawy uczuciowe odgrywają w jego życiu istotną rolę. Kobiety są niepraktyczne, czułe, rozpieszczające całą rodzinę i przesadnie pobłażliwe dla dzieci. Małe Szmaragdy są miłe, pomysłowe i ruchliwe. Ich wychowanie to trudny orzech do zgryzienia, gdyż wpadają im do głowy najbardziej szalone pomysły.

 

Źródło - Majkowscy Online - Astrologia i Magia - Horoskop Majów

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

Życzliwy, i bezinteresowny, chętnie spieszy z pomocą potrzebującym. Jest nieustępliwy w swojej chęci niesienia pomocy, stara się podołać wielu obowiązkom naraz, które czasem przerastają jego siły. To trochę słomiany ogień, angażuje się w różne sprawy, ale na krótko; po pewnym czasie nawet najbardziej ekscytujące projekty nużą go. Znacznie lepiej sprawdza się na twórczym polu, jako literat i plastyk – gdyż ma tysiące pomysłów. Szmaragd nie przywiązuje też zbytniej wagi do terminów. Lubi bogate życie towarzyskie i stara się mieć dużo przyjaciół, którzy niejednokrotnie sprawdzają jego oddanie, czasem nadużywając jego chęci niesienia pomocy. W związku z tym, że otoczenie stawia mu coraz wyższe wymagania, Szmaragd ma problem z właściwą oceną sytuacji i pada często ofiarą oszustwa. Cieszy się dużym powodzeniem i angażuje się w liczne romanse, które kończą się zazwyczaj dość szybko, a które głęboko przeżywa..

 

źródło - MAGIA - HOROSKOP MAJÓW

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 8 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Osoby urodzone między 11 a 30 lipca to Szmaragdy

 

Mówi się, że mają więcej zalet niż wad. Są inteligentne i zdolne, pomysłowe i pracowite. Tyle że zapału nie starcza im na długo… Muszą robić przerwy lub zmieniać cel zainteresowań, inaczej rutyna podcina im skrzydła. Pozytywnie nastawione do ludzi i świata, bezinteresowne i życzliwe. Pełne uroku, o miłym usposobieniu, mają wielu przyjaciół i szczęście w miłości.

Zdarza się jednak, że bywają niesłowne. Ale wynika to na ogół ze szczerej chęci pomocy. Zbyt wiele bowiem obiecują, a potem nie potrafią dotrzymać ani obietnicy, ani terminu... Szybko się usamodzielniają, radzą sobie nawet w najgorszych kryzysach. Są kopalnią pomysłów, z których wiele pozostaje jednak w sferze marzeń. Gubi ich drobiazgowość, a także słomiany zapał, dlatego nie mogą na ogół poszczycić się wielkimi sukcesami. Ale to nie czyni ich życia ani gorszym, ani niespełnionym.Szmaragdy są dość łatwowierne, częściej od innych padają więc ofiarą naciągaczy i kłamców.

Szmaragd prowadzi bogate życie towarzyskie, lubi się bawić. W sprawach sercowych niechętnie się wiąże, często za to zako****e. Nie spieszy się z zakładaniem rodziny, gdy jednak wpada w końcu w sidła miłości, angażuje się w sprawy rodziny całym sercem. To osoby niezwykle utalentowane artystycznie; szczególnie malarstwo jest dziedziną, w której mogą się wykazać poważnymi osiągnięciami. Wśród Szmaragdów często też spotyka się reżyserów, aktorów, pisarzy, dziennikarzy. Po prostu ludzi, których narzędziem pracy bywa wyobraźnia.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Inteligentne i zdolne słomiane ognie. To właśnie SZMARAGDY. Pełne uroku, o bardzo miłym sposobie bycia, ogólnie się podobają i są lubiane. Ale cóż z tego, skoro są niesłowne. Obiecują wiele, robią piękne plany, ale nie dotrzymują ani słowa ani terminów, często robiąc zawód sobie i innym. A przecież są energiczne i pracowite! Tyle, że nie na długo. Muszą robić przerwy lub zmieniać cel zainteresowań. Stąd nieporozumienia i zniechęcenia.

Bywają utalentowane w kierunku artystycznym; szczególnie malarstwo jest tą dziedziną, w której mogą się wykazać poważnymi osiągnięciami. Są też wśród SZMARAGDÓW znakomici gawędziarze, co im się przydaje nie tylko na polu towarzyskim ale może też służyć przy wyborze zawodu. Ich wdzięk w sposobie bycia i życia, a co za tym idzie - duże powodzenie u płci odmiennej sprawia, że nie spieszą się z zakładaniem rodziny, lubią wolny stan, ale ostatecznie wpadają i to w sidła zastawione na nie tak sprytnie, że rzadko zdają sobie sprawę, że to nie one zdecydowały się na ślub. Ale gdy już rzecz się stanie, kochają gorąco i wiernie, angażują się w sprawy rodziny całym swoim życiem i energią. SZMARAGDY są dość łatwowierne, można je bez trudu zdobyć dla swoich koncepcji działania, planowanych interesów. Sprawia to, że SZMARAGDY częściej od innych padają ofiarą naciągaczy i kłamców. I choć chętnie czytają prasę i to regularnie, a w niej nie brak opowieści o naciągaczach i niebieskich ptakach, nasze SZMARAGDY dziwią się czytając to, ale... nie wyciągają z tego żadnych wniosków :oczko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...