Jump to content

Horoskop Majów - Topaz


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

Topaz 31 VII - 19 VIII

 

Topaz to urodzony dyplomata, świetnie daje sobie radę z ludźmi, potrafi łagodzić spory i przekonać do swych racji nawet zagorzałego antagonistę. Jest pogodny, wesoły i optymistycznie patrzy w przyszłość. Nie zadręcza się kłopotami, ufając, że wszystko ułoży się po jego myśli. Lubiany w każdym środowisku za życzliwość i wyrozumiałość, podnosi na duchu zmartwionych, zaraża swym optymizmem. Doprowadzony do ostateczności wpada w gniew, ale na krótko, bowiem dość dobrze panuje nad swoją porywczością. Umie też wybaczać krzywdy, jest tolerancyjny dla cudzych błędów. Jest próżny - łasy na komplementy i pochlebstwa, sam zresztą chętnie się nimi posługuje. Zdaje sobie doskonale sprawę, że niewielu ludzi nie lubi pochwał. Przesadnie pewny siebie, ufa że nie ma sprawy, z którą nie dałby sobie rady. Tymczasem z wieloma rzeczami nie radzi sobie, gdyż jest chaotyczny, niedokładny i brak mu wytrwałości. Uważa się Za nieomylnego, pragnie, by otoczenie liczyło się z jego zdaniem, uwielbia dawać dobre rady i obraża się, gdy ktoś nie stosuje się do jego wskazówek. Silną cechą tego znaku jest ambicja. Topaz pragnie zrobić karierę, lecz nie cudzym kosztem. Nie uznaje podstępów i intryg, chce dojść do celu prostą drogą, którą toruje sobie, raczej pochlebiając odpowiedniej osobie, nie zaś kopiąc dołki pod konkurencją. Mimo niekonsekwencji zazwyczaj udaje mu się zdobyć eksponowane stanowisko. Lubi podróżować i poznawać nowych ludzi. Nie jest domatorem, samotny i zamknięty w czterech ścianach czuje się fatalnie. Akceptuje tylko dom tętniący życiem, pełen gości, a przy tym luksusowo urządzony by mógł się nim pochwalić. Lubi urządzać wystawne przyjęcia, jest gościnny i rozrzutny. Nie liczy się z kosztami, wyznając zasadę, że jego gościom nie może niczego zabraknąć. Nawet jeżeli po takiej kolacyjce zostanie z pustym portfelem, nic go nie odwiedzie od kupna najdroższych trunków i zakąsek. W związkach uczuciowych chce grać pierwsze skrzypce i czuć stały podziw partnera. Nie bardzo mu się to udaje, gdyż często przez małżeństwo dąży do podwyższenia swego statusu społecznego i materialnego. Chociaż nie można nazwać go materialistą kierującym się wyłącznie rozsądkiem, to przyjaźń i miłość łączy jednak z możliwością awansu. Kobiety są pełne wdzięku, kokieteryjne, od męża wymagają adorowania nawet dwadzieścia lat po ślubie. Nigdy nie poświęcają się całkowicie dla rodziny, muszą mieć czas i pieniądze dla siebie. Lubią ciuszki, biżuterię i przyjęcia, na których mogą zabłysnąć w nowej kreacji. Dzieciom chcą zaprogramować przyszłość według własnego pomysłu, nie licząc się z ich zdolnościami i zainteresowaniami. Jeśli pociecha zawiedzie pokładane w niej nadzieje lub po prostu pójdzie w życiu swoją drogą, pani Topaz nie ukrywa rozczarowania. Dzieci urodzone w tym znaku są miłe, bez zahamowań, niezależne i bardzo często przewodzą grupie rówieśników.

 

Źródło - Majkowscy Online - Astrologia i Magia - Horoskop Majów

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

Uwielbia luksus, pragnie aby jego życie było dostatnie i wygodne. W kontaktach z ludźmi stosuje pochlebstwa, które doskonale torują mu drogę do zamierzonego celu. Jest optymistą, głęboko wierzy we własne siły, a to pomaga mu pokonać dużo życiowych trudności. Tymczasem z wieloma rzeczami nie radzi sobie, gdyż jest chaotyczny, niedokładny i brak mu wytrwałości. Lubi być podziwiany przez otoczenie, któremu udziela mnóstwa dobrych rad. Jest porywczy, ale nie pamiętliwy, jest też urodzonym dyplomatą, który potrafi przekonać każdego do swoich racji. Topaz jest ambitny, ale nie pragnie dojścia po trupach do celu. W miłości chce grać pierwsze skrzypce i czuć stały podziw partnera. Dopuszcza możliwość podwyższenia swojego statusu społecznego i materialnego poprzez małżeństwo, chociaż nie jest wyrachowany. Kobiety spod tego znaku są kokieteryjne, pełne wdzięku, które uwielbiają być adorowane.

 

źródło - MAGIA - HOROSKOP MAJÓW

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Najbardziej wymowne są te negatywne cechy, a co najgorsze jest to prawda. To samo tyczy się kokieterii u kobiet. Mężczyzna, który jej nie adoruje i nie wielbi nie ma u niej szans.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Topazami nazywamy ludzi, którzy ujrzeli ten świat w dniach między 31 lipca a 19 sierpnia

 

Niepoprawni optymiści! Bez cienia przesady można o nich powiedzieć, że są w czepku urodzeni, a życiowe kłopoty omijają ich szerokim łukiem. Ale prawda jest taka, że Topazy problemami się po prostu nie przejmują. Wierzą w pomyślność swojego losu i w to że wszystko się ułoży po ich myśli. I tak się zazwyczaj dzieje. A pogodą ducha potrafią zarazić największego pesymistę i malkontenta. Są znani ze swej życzliwości, wyrozumiałości i ogromnej hojności. Przypominają w tym zodiakalnego Lwa. Szczodrego, walecznego, ale także beztroskiego i rozrzutnego, po prostu cieszącego się życiem.

Te pogodne, towarzyskie i serdeczne istoty prawie nie mają wrogów. Ale też nie dają do tego żadnych powodów. Z wdziękiem i dyplomatycznie potrafią załagodzić wszelkie spory i konflikty. Łatwo wybaczają, nie trzymają w sobie uraz i są nad podziw tolerancyjne. Byłyby może nie do zniesienia doskonałe, gdyby nie ich porywczość. Zdarza się, że coś doprowadzi je do temperatury wrzenia i wtedy eksplodują. Ale nie potrafią długo się gniewać. Życie w niezgodzie pozbawione jest dla nich sensu i wartości. Czasem są nazbyt wrażliwe, szybko się wzruszają, do łez może je doprowadzić widok bezradnego kotka czy rozkosznie uśmiechającego się słodkiego bobasa. To idealiści, chcą widzieć świat w różowym kolorze, dlatego żyją po trosze w nieprawdziwej, bajkowej rzeczywistości. Ale całkiem dobrze im z tą cechą.

Topaz to człowiek ciekawy wszystkiego, twórczy, bardzo aktywny. Pragnie się rozwijać, podnosić swoje umiejętności, błyszczeć i imponować. Ale nie rywalizować, nie zdobywać trofea za wszelką cenę. Raczej pochwalić się tym, co godne w nim zauważenia i docenienia. Można w nim znaleźć cień próżności – w wielu dziedzinach uważa siebie nawet za wzór do naśladowania. Uwielbia dawać dobre rady, wskazywać innym drogę, ale przede wszystkim pomagać, troszczyć się i wspierać. Lubi się podobać. Bardzo dba o swój wygląd, sposób zachowania i maniery. Jest miły, gościnny, uprzejmy. Szczególnie szarmancki bywa wobec płci przeciwnej, a nadzwyczaj romantyczny i pomysłowy, gdy chce zdobyć czyjeś serce. W związkach uczuciowych przeważnie gra pierwsze skrzypce, co nie znaczy, że nie szanuje swojego partnera. Troszczy się o jego potrzeby, wygody i wszelkie zachcianki. A za swój punkt honoru postrzega to aby ukochanej osobie niczego nie zabrakło. Lubi rządzić, organizować innym życie, a przy tym świetnie się bawić.

To sybaryta, korzysta ze wszystkiego, co daje przyjemność, bo – jak mówi – po to właśnie się urodził. Jego dom jest zadbany, komfortowy i przyjazny, pełen ludzi – oczywiście kiedy Topaz jest na miejscu. Często urządza wystawne przyjęcia, towarzyskie spotkania, biesiady i wieczorki kulturalne. Nie żałuje na to pieniędzy – nawet, gdy nie śmierdzi groszem. Ale za typowego domatora się nie uważa. Pociąga go zawsze to czego jeszcze nie zaznał.

Chociaż lubi dzieci, sporego przychówku nie posiada. A do szczęścia w miłości niepotrzebny mu ślub. Często żyje w nieformalnych związkach. Jego powołaniem jest poznawanie świata i ludzi, przeżywanie przygód, odkrywanie niezwykłych miejsc. Już od najmłodszych lat Topazy wyróżniają się odwagą i pewnością siebie. Dobrze wiedzą, czego chcą. Gdy im na tym zależy, zdobywają szczyty, zaszczyty, wysoką pozycję, a nawet bogactwo. Ale swoją zachłanność na życie zaspokajają też często duchowymi praktykami. Medytują, zgłębiają tajemnice różnych religii i filozofii, ćwiczą sztuki walki. To świadome i wysoko rozwinięte osobowości. Nie robią kariery cudzym kosztem, nie wykorzystują swojej pozycji przeciw innym.

Mimo swej dość egocentrycznej natury, mają świadomość, że istnieją dla ludzi, przy ludziach i dzięki ludziom. Topazami mogą być politycy, ludzie wysoko postawieni, wpływowi dostojnicy, aktorzy, nauczyciele, milionerzy, ale również bankruci, kloszardzi, włóczykije, artyści, misjonarze, przewodnicy duchowi. Czyli ci których po prostu fascynuje życie w każdej swojej postaci, którzy niczego się nie boją i niczego nie żałują. Bo jak sami mówią, nawet w najgorszym ludzkim doświadczeniu można znaleźć drogę do szczęścia, trzeba tylko chcieć ją dostrzec.

Edited by werona
Link to comment
Share on other sites

Wierzą w pomyślność swojego losu i w to że wszystko się ułoży po ich myśli. I tak się zazwyczaj dzieje. A pogodą ducha potrafią zarazić największego pesymistę i malkontenta. Są znani ze swej życzliwości, wyrozumiałości i ogromnej hojności.

O tak, to prawda :)

 

Uwielbia dawać dobre rady, wskazywać innym drogę, ale przede wszystkim pomagać, troszczyć się i wspierać.

Czasem trzeba się zabawić w psychologa :)

 

W związkach uczuciowych przeważnie gra pierwsze skrzypce, co nie znaczy, że nie szanuje swojego partnera. Troszczy się o jego potrzeby, wygody i wszelkie zachcianki. A za swój punkt honoru postrzega to aby ukochanej osobie niczego nie zabrakło. Lubi rządzić, organizować innym życie, a przy tym świetnie się bawić.

Jak każdy lew lubię rządzić, a dbam o partnera jak o dzidziusia , czasem do przesady :(

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

TOPAZY to ludzie pogodni, życzliwi dla otoczenia, serdeczni Nie są jednak uśmiechniętymi ideałami, bo to osobniki porywcze, łatwo wpadające w złość. Na szczęście ta złość mija szybko. O TOPAZACH wiadomo, że są tolerancyjne, wyrozumiałe dla innych.

Lubią życie wygodne, ładne stroje, smaczne jedzenie. Bywają też rozrzutne, nie przywiązują większej wagi do pieniędzy. Co zarobią, to wydadzą. Łase na komplementy i pochlebstwa, są próżne, nie szczędzą też miłych słów innym, co zjednuje im ogólną sympatię. Któż nie lubi słuchać, że jest mądry, miły lub piękny...? Są ambitne, i cele, które chcą osiągnąć w życiu są wyśrubowane. Dążą do nich z uporem i wysiłkiem, ale nigdy nie starają się zdobyć dobrej pozycji cudzym kosztem. Chodzą drogą prostą, nie uznają żadnych podstępów ni intryg. Natomiast nie gardzą dyplomacją i pochlebstwem. Zazwyczaj osiągają to, co sobie nakreśliły.

Lubią podróżować, zmieniać miejsce zamieszkania. Nie są domatorami. Gdy już jednak dom założą, bywa to dom otwarty, chętnie podejmujący gości, zawsze życzliwy i pomocny dla przyjaciół.

Jeśli chodzi o sprawy zawodowe, to najchętniej poświęcają się pracom związanym z ruchem, podróżami, kontaktami z ludźmi. W życiu prywatnym chętnie podtrzymują więzy rodzinne, nawet z dalekimi krewnymi. Urządzają okolicznościowe zjazdy rodzinne i uroczystości, na których chcą widzieć jak najwięcej bliskich i dalszych krewnych. :lol::oczko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...