Jump to content

Horoskop Majów - Ametyst


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

Ametyst 21 XII - 9 I

 

Ametyst dokładnie wie, czego chce od życia. Działa powoli, lecz niezwykle precyzyjnie. Nie uznaje improwizacji i nie da się ponieść nastrojowi chwili. Analizuje każdą sprawę, rozpatruje wszelkie wady i zalety, następnie nakreślić sobie plan działania. Według Ametysta życie to bardzo poważna sprawa i nie można pozwolić sobie na pomyłki. Jest mądry, rozsądny i ambitny. Cechuje go niezależność, pragnie liczyć jedynie na własne siły. Wobec ludzi zachowuje dystans, jest nieufny i podejrzliwy. Sporo wody upłynie, nim przekona się do kogoś. Ma niewielu, ale wypróbowanych przyjaciół. Sam budzi zaufanie, jest konkretny i słowny. Można na niego liczyć, chętnie pomaga, ale oczekuje na oklaski. Sporo w nim despotyzmu, pragnie, by otoczenie podziwiało go i podporządkowało się jego zasadom. Jest skryty i małomówny, trudno wyciągnąć zeń jakieś bardziej osobiste oceny. Mało kto wie, czy Ametyst ma kłopoty, czy też przeżywa chwile szczęścia. W pracy jest obowiązkowy, skupiony i dokładny. Jako podwładny precyzyjnie wykonuje polecenia, a jako szef łatwo zdobywa autorytet. W sprawach finansowych wyjątkowo ostrożny, zawsze chowa do pończochy pokaźną sumkę na ciężkie czasy. W kwestiach sercowych Ametyst przypomina trochę zimną rybę. Pozbawiony sentymentów i temperamentu, zakochuje się powolutku i z zastanowieniem. Kandydat na ślubny kobierzec jest na cenzurowanym, rozłożony na czynniki pierwsze i obserwowany pod lupą. Musi mieć prawy charakter i odpowiednie pochodzenie. Ametyst zwiąże się z kimś biednym, niezaradnym, ale uczciwym i koniecznie z dobrej rodziny. Partner powinien podporządkować się, nie mieszać się do domowej kasy i wychowania dzieci. Kobieta Ametyst jest praktyczna i gospodarna, sprawy domowe stawia na pierwszym miejscu. Pozbawiona kokieterii, dość chłodna, lecz wierna, oddana i troskliwa. Mały Ametyst nie błyszczy w szkole, rozwija się wolniej od swych rówieśników. Jest jednak pracowity i obowiązkowy.

 

Źródło - Majkowscy Online - Astrologia i Magia - Horoskop Majów

Link to comment
Share on other sites

Ametyst 21 XII - 9 I

 

Działa powoli. Nie da się ponieść nastrojowi chwili. Kobieta Ametyst jest praktyczna i gospodarna, sprawy domowe stawia na pierwszym miejscu.

 

Mogłabym się ze wszystkim zgodzić -jedynie z tym co cytuje się nie zgadzam.

Raczej jestem kobietą praktyczną ok ale gospodarną hmm na pewno nie w kuchni .

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

Życie jest dla niego poważną sprawą, lubi przygotowywać plan działania na każdą sytuację. Jest rozważny i nie lubi improwizować, a wobec ludzi zachowuje dystans. Ma niewielu, ale wypróbowanych przyjaciół, gdyż do ludzi przekonuje się powoli i lubi sprawdzać ich oddanie względem siebie. Pragnie aby otoczenie podziwiało go, jeśli więc pomoże innym, wtedy oczekuje na jakieś dowody wdzięczności. Jest skryty i małomówny, trudno poznać jego poglądy. W pracy jest obowiązkowy, skupiony i dokładny. Nie szasta pieniędzmi, zawsze odkłada jakąś kwotę na ciężkie czasy. W miłości nie daje ponieść się namiętnościom, tylko ostrożnie dobiera partnera. Kobieta Ametyst jest praktyczna i gospodarna, sprawy domowe stawia na pierwszym miejscu. Jest pozbawiona kokieterii, dość chłodna, lecz wierna, oddana i troskliwa.

 

Źródło - MAGIA - HOROSKOP MAJÓW

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

AMETYSTY to perfekcjoniści na każdym polu. Pracowici, mądrzy, ambitni i bardzo energiczni. Nie traktują niczego powierzchownie, chcą wiedzieć wszystko i dokładnie na temat tego, czym się właśnie zajmują. Obdarzone zdrowym rozsądkiem idą przez życie spokojnie, ale zawsze z sukcesem. Lubiane przez otoczenie same bardzo trafnie określają ludzi. Wystarczy im czasem jedno spojrzenie, słowo lub zachowanie, by określić z kim mają do czynienia i... nie mylą się nigdy. Choć znają tę swoją właściwość od lat, nigdy sobie nie zawierzają i jeśli im czas pozwala sprawdzają czy ktoś, z kim się zetknęły rzeczywiście jest taki, jak oceniły go na pierwszy rzut oka.

Zaradne, nie oglądają się na niczyją pomoc, zwykłe radzić sobie same. Swoim spokojnym i przemyślanym sposobem bycia i życia wzbudzają zaufanie. Mają dzięki temu wielu przyjaciół, choć same dość dokładnie selekcjonują bliższych i bardzo bliskich znajomych. Przyjaciół mają niewielu, ale są to ludzie oddani im całkowicie, zresztą z wzajemnością, bo AMETYSTY są przyjaciółmi wiernymi lojalnymi, oddanymi. Zawsze chcą pomóc i nigdy nie zawiodą. W chwilach niebezpieczeństwa AMETYSTY odważnie stawiają czoło losowi, oddziaływują swoim spokojem na innych.

W pracy dokładne i staranne, powoli, ale konkretnie, dochodzą do wyższych szczebli kariery, choć nie za¬leży im na tym aż tak bardzo. Lubią uczciwie zarabiać pieniądze i myślą o tym, żeby na czarną godzinę też odłożyć parę groszy.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Ametyst

Między 21 grudnia a 9 stycznia na świat przychodzą Ametysty. Już od dziecka wyróżniają się wyjątkową dojrzałością i inteligencją. Szybciej niż rówieśnicy osiągają samodzielność, a w dorosłym życiu niezależność. Ich rodzice nie mają powodów do zmartwień – to posłuszne, dobrze ułożone i niekłopotliwe dzieci. Mogą być jednak nad wiek poważne, pozbawione dziecięcej radości, swobody i spontaniczności.

 

Ametysty bywają nieufne, podejrzliwe i bardzo ostrożne, ale nie tchórzliwe. Raczej rozsądne i przewidujące. Choć lubią się uczyć i dużo czytają, w szkole nie błyszczą wiedzą. Zdobywają ją dla siebie, a nie dla ocen czy pochwał. Mają doskonałą pamięć i oko do szczegółów.

 

Ametyst przedkłada praktykę nad teorię, bo zawsze lubi sprawdzić wszystko, czego się nauczył. Jest doskonałym fachowcem w swojej dziedzinie, mistrzem rzemiosła, precyzyjnym odtwórcą. Na miano artysty jednak nie zasługuje, woli kopiować i udoskonalać cudze pomysły, niż tworzyć coś nowego.

Wyróżnia się ogromną ambicją i ma duże wymagania wobec samego siebie. Nie spocznie, póki nie osiągnie tego, co… niemożliwe. A i wtedy mu mało. Stawia więc kolejne poprzeczki i ściga się już tylko z własnymi ograniczeniami. Konkurenci dawno odpadli. Ludzie ci mają niewyczerpane pokłady spokoju i cierpliwości. Niełatwo ich wyprowadzić z równowagi, emocje trzymają na wodzy, są powściągliwi i zachowawczy.

 

Czasem robią wrażenie oziębłych lub nieczułych, jednak zawsze mają w sobie wiele wrażliwości, z którą się po prostu nie obnoszą. Wolą przyjąć rolę twardzieli odpornych na wszelkie ciosy, niż użalać się nad sobą. I dobrze im to wychodzi, bo mało kto wie, że pod tym twardym pancerzem bije czułe serce.

 

Ametyst zdecydowanie nie jest duszą towarzystwa. Od hucznej imprezy woli kameralne spotkanie, zamiast dużego grona znajomych – kilkoro wypróbowanych przyjaciół. Ci, z którymi się przyjaźni, najczęściej są do niego podobni: lojalni, odpowiedzialni, uczciwi.

 

Zawsze mogą wzajemnie na siebie liczyć, chociaż Ametysty rzadko kiedy potrzebują cudzej pomocy. Cenią sobie życie rodzinne, budują duże, trwałe wielopokoleniowe domy i mają dużo dzieci, a później wnuków i prawnuków. Nie cierpią na brak pieniędzy, ale i tak są bardzo oszczędni, a wręcz skąpi. Mają silne poczucie własności i przywiązują się do dóbr materialnych oraz wszystkiego, co sami zdobyli.

 

Także do swoich bliskich i partnerów. Rozwód dla nich nie istnieje. W miłości nie są romantyczni ani finezyjni, nie potrafią czarować i prawić komplementów. O ich uczuciach świadczą czyny – gdy Ametyst umyje twój samochód, możesz być pewien, że kocha.

 

(Barbay Hill „Horoskopy i psychozabawy”)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...