Jump to content

Horoskop Majów - Malachit


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

Malachit 10 I - 31 I

 

Malachitowi obce jest wszelkie szaleństwo; ekscentrycy, dziwacy i dusze artystyczne to według niego niebezpieczni psychopaci. Konwenanse, normy i reguły są po to, by ich przestrzegać. Malachit nie chce odróżniać się od tłumu, ubiera się klasycznie i ściśle przestrzega dobrych manier. Dla niego kwestią "być albo nie być" jest opinia otoczenia. Zastanawianie się, co też ludzie powiedzą, przyczyniło się do niejednej bezsennej nocy Malachitu. Jest spokojny, skupiony i bardzo poważny, rzadko się uśmiecha. Marzy o bezpiecznej i dostatniej egzystencji. Solidny, zawsze rzetelnie wywiązuje się z obietnic. W kontaktach z ludźmi unika konfliktów, jest łagodny i taktowny. Od przyjaciół oczekuje uczciwości i prostolinijności, nie znosi intryg i matactw. Lubi dobre książki i inteligentnych ludzi. Jest skryty, woli słuchać, niż mówić. W pracy sumienny i dokładny, ale schematyczny. Brak mu inwencji, ma dość ograniczone spojrzenie na wiele spraw. Woli wykonywać czyjeś polecenia i raczej nie nadaje się na szefa. Może wyważyć tylko otwarte drzwi ! Często wybiera zawód nauczyciela lub bibliotekarza. W miłości realista; owszem, potrafi kochać, ale nie traci głowy. Bardzo poważnie podchodzi do spraw małżeństwa, bowiem jego świat kończy się na rodzinie. Związki Malachitu są trwałe, gdyż nie znosi poważniejszych zmian. Najlepiej czuje się w domu ! Kobieta jest inteligentna, rozsądna i praktyczna. Miła, ale dość chłodna. Nie robi scen, unika sporów, lecz nie potrafi zdobyć się na czułość. Nie rozpieszcza dzieci, choć dba o nie. Mały Malachit jest grzeczny, poważny i odpowiedzialny. Dość trudno adaptuje się w środowisku rówieśników.

 

Źródło - Majkowscy Online - Astrologia i Magia - Horoskop Majów

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

Bardzo ważne dla niego jest poczucie bezpieczeństwa, a obce - szaleństwo i zmienne nastroje. Zwraca baczną uwagę na opinię otoczenia, a w kontaktach z innymi stara się postępować taktownie i łagodnie. Nie lubi intryg i mataczenia, jest niezawodnym przyjacielem i zawsze rzetelnie wywiązuje się z danego słowa. Malachit ceni dobrą literaturę, w pracy jest schematyczny, ale także sumienny i dokładny. Rodzina jest dla niego najważniejsza, a w miłości jest wierny i czuły, jednak nigdy nie traci głowy. To osoba skryta, która woli słuchać, niż mówić. Malachit nie jest typem odkrywcy, woli stosować sprawdzone metody. Brak mu zdolności przywódczych, najczęściej więc wykonuje polecenia innych. W małżeństwie jest wierny i oddany, ale nie daje się ponieść namiętnościom. Kobieta urodzona w tym znaku jest praktyczna, inteligentna i rozsądna. Unika sytuacji konfliktowych, jest ugodowa, jednak nie potrafi zdobyć się na zbytnią czułość.

 

Źródło - MAGIA - HOROSKOP MAJÓW

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

cześć się zgadza, na pewno za bardzo biorę (czasem) opinie innych do siebie, ale nie mogę powiedzieć że nie jestem twórcza, lub że się nie uśmiecham:)

acha- a w miłości chyba jednak tracę głowę;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Część się zgadza, opinie inncyh są dla mnie bardzo ważne, w sumie nie to że bardzo ważne, ale biorę je do siebie i nawet jeśli ktoś coś powie w żartach potrafię to prze zywać bardzo długo;]ważne jest bezpieczeństwo, ale marzy mi się odrobina szaleństwa czuję że to mój żywioł i takie bezpieczne życie jest trochę nudne, uwielbiam dziwaków, dusze artystyczne(sama nią jestem):) co do miłości, to się nie zgodzę również, łatwo stracić głowę, marzy mi się prawdziwa wielka miłość:)dla niej zrobiłabym wszystko jest najważniejsza:)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 4 weeks later...

niestety, ale u mnie sie ponad połowa z tego nie sprawdza;)

Po pierwsze: jestem szalona;) często sie śmieje, jest czas że dostaje głupawki i trudno mi opanować smiech;) Zasady są po to by je łamać, nie uważam się za osobę skrytą;)

Po drugie: niegdy nie chciałabym zostać bibliotekarką czy nauczycielem xD

Po trzecie: Wszystko co napisane o miłości się nie zgadza! Trace dla niej głowe i już!!

 

Hmm prosciej w moim przypadku byłoby chyba wymienić co się zgadza;p Zgadza się: moja troska o opinie innych czy niechęć do małactw!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

MALACHITY kochają życie rodzinne i najważniejszym ich zadaniem jest zapewnienie całej rodzinie dobrej życiowej pozycji, spokoju i materialnego zabezpieczenia. Lubią wszystko co jest w normie i w zwyczaju. Unikają zachowań nietypowych, ludzi ekstrawaganckich, obyczajów nie przyjętych w ich środowisku. Obdarzone łagodnym charakterem starają się być życzliwe w stosunku do wszystkich z kim się stykają. Nie lubią nikogo drażnić ani denerwować. Cała ich uwaga jest jednak skierowana głównie na krąg rodzinny, bo to znaczy dla nich najwięcej.

W pracy zawodowej MALACHITY są staranne i obowiązkowe, ale unikają wszelkich nowości, wolą iść utartym szlakiem, stosować sprawdzone metody i sposoby. Niechętnie zajmują kierownicze stanowiska, a to przede wszystkim z powodu niechęci do brania na swe barki większej odpowiedzialności niż związanej z własnymi sprawami.

Lubią książki. Dużo i chętnie czytają. Są uczestnikami spotkań z pisarzami, lubią ich słuchać, często zbierają autografy. Trochę się snobują na znajomość z ludźmi kultury i sztuki.

MALACHITY są wierne i raz powiedziane przed ołtarzem tak zobowiązuje je na zawsze. MALACHITY przywiązują się do domu i do okolicy, w której mieszkają, dlatego też nie lubią zmian i najchętniej spędziłyby życie w jednym mieście i domu, od dzieciństwa do późnej starości. Byłe tylko w domu była dobrze zaopatrzona biblioteka, a już mogą siedzieć z nosem w książce cały dzień. Chyba, że przyjedzie nowy pisarz i będzie mówił o sobie i rozdawał autografy...

 

:oczko:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Malachit

To człowiek, który urodził się między 10 a 31 stycznia.

 

Nie lubi rzucać się w oczy ani specjalnie wyróżniać. Obce mu są wszelkie szaleństwa i dziwactwa. Nigdy nie eksperymentuje i nie zmienia zdania. Idzie tylko przetartymi szlakami, szanuje tradycję, słucha autorytetów. Jest praktyczny, ostrożny i zapobiegliwy.

 

To wymarzony pracownik – dokładny, sumienny, bez szemrania weźmie na siebie dodatkowe obowiązki, zostanie w pracy na weekend. Jako szef nie czuje się komfortowo, woli wykonywać polecenia, niż je wydawać. Nie aspiruje więc do wysokich stanowisk, wybiera raczej ciepłą i bezpieczną posadkę. Lubi pracować w ciszy, w skupieniu i samotności.

 

Wymarzone zawody dla Malachitów to: księgowy, bibliotekarz, laborant lub informatyk. Nieśmiałość i kompleksy często komplikują mu życie. W dodatku ma skłonności do pesymizmu i zawsze widzi szklankę do połowy pustą. Ubezpiecza się wszędzie i na wszelkie możliwe wypadki.

Marzy o bezproblemowym, wygodnym i dostatnim życiu, dlatego lubi swoje ciężko zarobione pieniądze odkładać na starość albo na czarną godzinę. Nie ma wielkich wymagań – zamiast willi z basenem zadowoli się M4 lub małym domkiem z ogródkiem. Samochód służy mu do jazdy, nie musi więc to być najnowszy i najdroższy sportowy model.

 

Chociaż pojęcie „szeroki gest” jest mu całkiem obce, to o swoich bliskich potrafi należycie zadbać. Przynajmniej o ich podstawowe potrzeby, niestety – wyłącznie podstawowe. Na żadne „fanaberie” nie da ani grosza. Malachit nie lubi się nikomu narażać i bardzo dba o dobrą opinię. Ubiera się zawsze stosownie do okazji, taktownie zachowuje, przynajmniej na zewnątrz.

 

Za zamkniętymi drzwiami pozwala sobie czasem na większy luz, na przykład chodzenie w dresie czy jedzenie na poplamionym obrusie. Bywa czasem surowy i nadmiernie krytyczny. Rodzicem jest wymagającym, ale dzieci zawsze mają w nim ogromne wsparcie. Sporów i awantur unika jak ognia.

 

Prowadzi za to spokojną, rzeczową dyskusję z racjonalnymi argumentami. Małżeństwa Malachity zawierają późno, po długim narzeczeństwie. Muszą być pewne, że to ta jedyna osoba na całe życie, bo podobnie jak Ametysty nie uznają rozwodów. Są wierne do grobowej deski.

 

(Barbay Hill „Horoskopy i psychozabawy')

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...